książki dla dzieci

Artykuły - Książki dla dzieci (279)

 • Książka o wolności, wolności słowa, prawach obywateli i demokracji

  Książka o wolności, wolności słowa, prawach obywateli i demokracji

  Czytajcie swoim dzieciom mądre książki - wyrosną na mądrych ludzi. Oto jedna z lektur obowiązkowych.
 • Viva Rodari! - podróż w głąb świata włoskiej literatury dziecięcej

  Viva Rodari! - podróż w głąb świata włoskiej literatury dziecięcej

  W tym roku obchodzimy 100 lecie urodzin jednego z najpopularniejszych włoskich autorów książek dla dzieci, uznawanego za mistrza swojego gatunku, Gianniego Rodariego. Wydawnictwo Muchomor dołączyło do akcji Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie wznawiając jedną z książek autora: "Był sobie dwa razy baron Lamberto, czyli tajemnice wyspy San Giulio".
 • Książki, które zmienią świat

  Książki, które zmienią świat

  450 lat. Tyle czasu potrzeba, żeby rozłożyła się plastikowa reklamówka. 31 tysięcy. Tyle niedźwiedzi polarnych straci dom, gdy rozpuści się Arktyka. 12 lat. Tyle, według szacunków naukowców, mamy czasu na uratowanie planety i powstrzymanie globalnego ocieplenia. 20 minut. Tylko tyle wystarczy, żeby przeczytać swojemu dziecku książkę, która może zmienić naszą przyszłość. „Uratuj Ziemię”, „Pracownia Aurory” i „Pomylony narzeczony” to zwycięskie tytuły w jedenastej edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.
 • "Mędrcy do dzieci"

  "Mędrcy do dzieci"

  "Mędrcy do dzieci" to ósmy tom bestsellerowej serii "Bajki Filozoficzne”, dzięki której dzieci uczą się myśleć i poznają najważniejsze słowa współczesnych i dawnych myślicieli.
 • "Wiatr z księżyca"

  "Wiatr z księżyca"

  „Wiatr z księżyca” to zabawna, pełna barwnych postaci i niesamowitych zdarzeń historia dwóch sióstr, Dory i Flory. Dziewczynki często nie zgadzają się ze zdaniem dorosłych i sprzeciwiają się im. Szybko jednak odkrywają, że chociaż niełatwo być grzecznym, bycie niegrzecznym jest równie trudne.
 • "Chłopiec znikąd"

  "Chłopiec znikąd"

  Inspirowana współczesną historią powieść o przyjaźni i odwadze między syryjskim uchodźcą i amerykańskim nastolatkiem.
 • Rodzinny weekend z Wydawnictwem Egmont

  Rodzinny weekend z Wydawnictwem Egmont

  Wydawnictwo Egmont serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia stoiska nr 100 w sektorze D16 na Warszawskich Targach Książki, które rozpoczną się już 23 maja na Stadionie Narodowym.
 • Poznajcie Helę. Fokę Helę

  Poznajcie Helę. Fokę Helę

  Dziennikarka i reporterka Renata Kijowska, od lat zaangażowana w ochronę środowiska i praw zwierząt, po ciepło przyjętej opowieści o Kubie Niedźwiedziu, który podbił serca czytelników (a prawa do ekranizacji zostały sprzedane na pniu), wraca z historią pewnej foki. Heli Foki.
 • Nietuzinkowa baśń dla mniejszych i większych

  Nietuzinkowa baśń dla mniejszych i większych

  Wyobraź sobie cienie kamienic, stukające o bruk końskie kopyta, trzepot ptasich skrzydeł, dźwięk katarynki... W pewnym mieście, na rogu wieczornych ulic spotykają się dwaj starzy przyjaciele. Ich rozmowę przerywa wyłaniająca się zza rogu mała postać. Za chwilę stanie się coś, co stać się musi, aby ta historia mogła się potoczyć...
 • Mirabelka na straży historii

  Mirabelka na straży historii

  Na warszawskich Nalewkach rośnie mirabelka, a właściwie dwie. Mama i córka. Duża śliwa rodzi słodkie owoce, z których korzystać mogą mieszkańcy dzielnicy. Mniejsza, choć jeszcze nie owocuje, rozmawia z dziećmi, bo każde dziecko wie, że drzewa opowiadają nam różne historie, a co najważniejsze, potrafią też słuchać. A to, co usłyszą i zobaczą, mogą nam potem pięknie relacjonować, jak robi to mirabelka-córka.

Filmy - Książki dla dzieci (2)

 • Przyjaźń dziewczynki i kangura

  Alia ma 14 miesięcy i jej najlepszym przyjacielem jest kangur Boomeroo. Poznała go mając zaledwie kilka dni. Od tego momentu zrodziła się między nimi niezwykła więź. Dziewczynka i zwierzak najbardziej lubią się bawić w ogrodzie. Ta przyjaźń zainspirowała mamę Alii do napisania książek dla dzieci, w których Boomeroo jest jedną z głównych postaci. - Alia uwielbia kiedy czytam jej moje książki. Kiedy rozpoznaje jakieś zwierze stara się wymówić jego imię i całuje obrazki. Oczywiście kangur jest jej ulubionym bohaterem - mówi Julie, mama dziewczynki
 • Sposób na niejadka

  5 maja odbyło się spotkanie prasowe inaugurujące premierę książki "Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni" autorstwa Marcina Budynka i Odety Moro-Figurskiej.