książki

Artykuły - Książki (2047)

 • Co nowego w świecie CHILDBOOK?

  Co nowego w świecie CHILDBOOK?

  W dzisiejszych czasach coraz rzadziej sięgamy do książek. Raport przeprowadzony na początku 2017 roku przez Bibliotekę Narodową przedstawia zastraszające dane: w 2016 roku po książki sięgnęło 37 proc. Polaków, trzystronicowy artykuł przerasta ponad 50 proc. badanych. Telefon, tablet czy komputer stały się najczęstszym sposobem spędzania wolnego czasu. W tej sytuacji szczególnie pokrzywdzone wydają się dzieci, które od najmłodszych lat poszukują rozrywki w internecie.
 • Ojciec - publikacja wyjątkowa

  Ojciec - publikacja wyjątkowa

  ​Wyjątkowy, męski głos o ojcostwie! Zbiór opowiadań Ojciec napisany przez najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy, ukaże się 11 października 2017 w ramach Biblioteki Newsweeka.
 • "Rzeczpospolita": Książka w stałej cenie? Rząd się waha, PSL składa projekt

  "Rzeczpospolita": Książka w stałej cenie? Rząd się waha, PSL składa projekt

  Ludowcy ubiegli ministerstwo kultury i przedstawili ustawę, która ma zrewolucjonizować branżę księgarską - pisze "Rzeczpospolita".
 • "Rzeczpospolita": PIT wesprze czytających

  "Rzeczpospolita": PIT wesprze czytających

  Jest szansa, że Polacy odliczą od dochodu część wydatków ponoszonych w księgarni. Nawet kilkaset złotych - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • PIK: maksymalnie o 5 proc. będzie można obniżyć cenę książki przez rok od premiery

  PIK: maksymalnie o 5 proc. będzie można obniżyć cenę książki przez rok od premiery

  Cena książki przez 12 miesięcy od daty wprowadzenia jej na rynek będzie mogła być obniżona maksymalnie o 5 proc. - zakłada projekt ustawy przygotowany przez Polską Izbę Książki. Po tym czasie księgarz będzie mógł dowolnie zmieniać cenę.
 • Japońskie dzieci nie tyją i nie chorują

  Japońskie dzieci nie tyją i nie chorują

  2,1 miliarda ludzi na świecie zmaga się z problemem otyłości.* To prawie 30 proc. całej populacji. Problem zdaje się nie dotyczyć jedynie mieszkańców Japonii. Od lat utrzymują się na 1 miejscu światowych rankingów ciesząc się najniższym odsetkiem otyłych osób i najwyższą długością życia w zdrowiu. Czego możemy nauczyć się od Japończyków? Premiera „Zdrowy jak japońskie dziecko” Naomi Moriyamy i Williama Doyle'a już 1 marca.
 • Jak ocalić więź z dzieckiem w rozpadającej się rodzinie?

  Jak ocalić więź z dzieckiem w rozpadającej się rodzinie?

  Powieść „Zespół ojca” jest kolejną po „Jak pokochać centra handlowe” propozycją wydawnictwa Wielka Litera sięgającą po aktualny i głośno rezonujący temat społeczny. Nagrodzona Paszportem Polityki Natalia Fiedorczuk zajęła się demitologizacją macierzyństwa, zaś Piotr Czerwiński przygląda się współczesnemu, zaangażowanemu ojcostwu.
 • To nie kopalnia, to biblioteka!

  To nie kopalnia, to biblioteka!

  Jesteś skupiony i wyciszony - w końcu siedzisz w bibliotece. Jakie musi być twoje zdziwienie, kiedy nagle obok... przejeżdża pociąg. Do takiego widoku muszą przyzwyczaić się bywalcy Nowojorskiej Biblioteki Publicznej.
 • "Nasz elementarz" kłopotliwy dla wydawców. Spadająca sprzedaż powoduje bankructwa

  "Nasz elementarz" kłopotliwy dla wydawców. Spadająca sprzedaż powoduje bankructwa

  Po wprowadzeniu do szkół rządowego podręcznika w jednym z wydawnictw na makulaturę trafiły książki o wartości 10 mln zł.

Filmy - Książki (49)

 • Nauka BEZ fikcji: Skąd się bierze zapach starych książek?

  Wiele osób odbiera zapach książek jako pozytywny, zarówno tych starych jak i nowych. Daniel Myśliwiec zdradza skąd bierze się ta niepowtarzalna woń wiekowych woluminów. Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Jak zapobiegać "oślim uszom" w zeszytach?

  Każdemu dziecku, zwłaszcza na początku jego drogi z nauką pisania i korzystania z zeszytów i książek, zdarza się zrobić mniejsze bądź większe "ośle uszy" - brzydko pozaginane rogi zeszytu czy podręcznika nie pomagają w walce o pokazanie swojej staranności w posługiwaniu się papierem. Co więc zrobić, by pomóc dziecku w zapobieganiu takich pozaginań kartek? Wystarczy... zwykła koperta! Zobaczcie, jakie to proste!
 • Zakładki do książek z koperty

  Każdy mól książkowy potrzebuje zakładki do książki - tylko dzięki nim można szybko i bez problemu odnaleźć miejsce, w którym przerwaliśmy ostatnio lekturę! Można kupić gotowe zakładki, jednak najbardziej cieszą te samodzielnie zrobione! Tym razem przygotowaliśmy dla was sposób na zakładki do książek z koperty! Zobaczcie, jakie to proste - najmłodsi czytelnicy będą zachwyceni!
 • Zakładka do książek z wstążeczki i spinacza

  Zwykłe kawałki kolorowych wstążek i spinacze biurowe mogą być podstawą do stworzenia ciekawie wyglądających, ale przede wszystkim bardzo praktycznych zakładek do książek! Dzięki nim już zawsze bez problemu znajdziecie miejsce, w którym ostatnio przerwaliście lekturę. Zobaczcie, jakie to proste!