książki

Artykuły - Książki (1165)

 • Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek, Logan Ury

  Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek, Logan Ury

  Z aplikacji randkowych w Polsce korzysta ponad milion osób, ale niewiele z nich znajduje tam miłość. Dlaczego? Bo nie wiedzą, jak skutecznie randkować, na co zwracać uwagę u przyszłego partnera, co dla nich jest dobre. Logan Ury, psycholożka i coach randkowania, przychodzi z odpowiedzią. Książka pokazuje, że nawet w XXI wieku swatka jest nam potrzebna.
 • Dieta 7 hormonów, Sara Gottfried

  Dieta 7 hormonów, Sara Gottfried

  Ulecz swój metabolizm i ciesz się zdrową wagą!
 • Największy sekret, Rhonda Byrne

  Największy sekret, Rhonda Byrne

  Rhonda Byrne, autorka "Sekretu", światowego fenomenu z dziedziny rozwoju osobistego, po długiej przerwie wraca z dziełem życia - poradnikiem zatytułowanym "Największy sekret"
 • Druga młodość, cóż z tego, że druga, Caroline de Maigret i Sophie Mas

  Druga młodość, cóż z tego, że druga, Caroline de Maigret i Sophie Mas

  Mimo że piją dużo wina, do dań zamawiają frytki, a nierzadko też palą, to zazwyczaj prezentują się doskonale. Zwłaszcza, kiedy przekroczą 40-tkę. W czym tkwi sekret pięknego wyglądu i wspaniałego samopoczucia Francuzek niezależnie od wieku? Caroline de Maigret – modelka, producentka muzyczna, muza Karla Lagerfelda, niekwestionowana ikona stylu oraz Sophie Mas – producentka filmowa, uchylają rąbka tajemnicy. Ich najnowsza książka „Druga młodość, cóż z tego, że druga” w księgarniach 27 stycznia.
 • Książka o smutnej mamie

  Książka o smutnej mamie

  Mit idealnej matki istnieje odkąd powstał świat. Ma być delikatna i czuła, uśmiechnięta i wrażliwa, stanowcza, ale jednocześnie łagodna. Ma prowadzić ciepły dom, smacznie gotować, dbać o siebie, a przede wszystkim o innych.
 • Pogodne książki na jesienne wieczory - sprawdź 5 tytułów, które pokochasz!

  Pogodne książki na jesienne wieczory - sprawdź 5 tytułów, które pokochasz!

  Przed nami długie, jesienne wieczory, podczas których pogoda zatrzymuje nas w domu, a jedyną rozsądną decyzją wydaje się zaparzenie herbaty, otulenie kocem i sięgnięcie po książkę. Choć niektórzy uwielbiają takie chwile, inni skarżą się na gorszy nastrój i zniechęcenie. Ale od czego mamy książki? Sprawdź 5 tytułów, które wywołają Twój uśmiech i pozwolą zapomnieć o szarudze za oknem!
 • Jak tanim kosztem uzupełnić domową biblioteczkę

  Jak tanim kosztem uzupełnić domową biblioteczkę

  Kompletowanie domowej biblioteczki to wyzwanie wiążące się z koniecznością poniesienia określonych wydatków. Istnieje jednak kilka sposobów na to, żeby proces uzupełniania zbiorów był o wiele tańszy.
 • Cyber Monday: czym jest i skąd się wzięło?

  Cyber Monday: czym jest i skąd się wzięło?

  Choć do tegorocznego Cyber Monday pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz warto dowiedzieć się, co czeka nas za kilka miesięcy i przygotować się na masę internetowych okazji.
 • Pandemia koronawirusa. Rosną długi wydawców i księgarzy

  Pandemia koronawirusa. Rosną długi wydawców i księgarzy

  Choć Polacy zaczęli czytać więcej w czasie wielotygodniowego zatrzymania gospodarki, firmy księgarskie i wydawcy narzekają na swoją sytuację finansową. Rośnie zadłużenie tej branży.
 • Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  - W szkole nie mieliśmy lekcji poświęconych metodologii, prawidłowemu wnioskowaniu, ustalaniu związków przyczynowo-skutkowych. Nikt nie uczył nas logiki. To jest ogromny problem, bo wielu z nas po prostu nigdy nie miało okazji przyswoić tej wiedzy - mówi Janina Bąk, autorka książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla" oraz bloga JaninaDaily.com. W rozmowie z Interią zdradza, kim są "najgorsi przestępcy na świecie", dlaczego tak lubimy dowody anegdotyczne i jak konstruuje się horoskopy.

Filmy - Książki (49)

 • Dziewczyna przyozdabia książki trójwymiarowymi wycinankami

  Marie Andrews, studentka z Oxfordu to tzw. mol książkowy. Marie wyniosła jednak to pojęcie na zupełnie nowy poziom! Oprócz czytania, książki służą jej również jako baza do tworzenia dekoracji. Za pomocą prostej, ale jakże czasochłonnej, techniki wycinania i zaginania pojedynczych stron w odpowiedni sposób, dziewczyna tworzy na książkach trójwymiarowe wzory. Zaczęło się od wycięcia imienia nauczycielki, która dostała tak ozdobioną książkę jako prezent. Dziś, Marie potrafi wycinać naprawdę skomplikowane i pełne detali kształty. Te prostsze zajmują jej około 3-4 godzin pracy. Trudniejsze, pełne szczegółów, nawet pełne 3 dni. Jak mówi Marie, jej półki są już pełne tych małych dzieł sztuki. Zdumiewa ją, jak wiele można zrobić przy pomocy tak prostych narzędzi jak długopis i nożyczki. Książki często wędrują w nowe ręce jako prezenty i jeśli obdarowany nie widział wcześniej prac Marie, zazwyczaj jest nimi bardzo podekscytowany.
 • Nauka BEZ fikcji: Skąd się bierze zapach starych książek?

  Wiele osób odbiera zapach książek jako pozytywny, zarówno tych starych jak i nowych. Daniel Myśliwiec zdradza skąd bierze się ta niepowtarzalna woń wiekowych woluminów. Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Jak zapobiegać "oślim uszom" w zeszytach?

  Każdemu dziecku, zwłaszcza na początku jego drogi z nauką pisania i korzystania z zeszytów i książek, zdarza się zrobić mniejsze bądź większe "ośle uszy" - brzydko pozaginane rogi zeszytu czy podręcznika nie pomagają w walce o pokazanie swojej staranności w posługiwaniu się papierem. Co więc zrobić, by pomóc dziecku w zapobieganiu takich pozaginań kartek? Wystarczy... zwykła koperta! Zobaczcie, jakie to proste!
 • Zakładki do książek z koperty

  Każdy mól książkowy potrzebuje zakładki do książki - tylko dzięki nim można szybko i bez problemu odnaleźć miejsce, w którym przerwaliśmy ostatnio lekturę! Można kupić gotowe zakładki, jednak najbardziej cieszą te samodzielnie zrobione! Tym razem przygotowaliśmy dla was sposób na zakładki do książek z koperty! Zobaczcie, jakie to proste - najmłodsi czytelnicy będą zachwyceni!