książki

Artykuły - Książki (1157)

 • Pandemia koronawirusa. Rosną długi wydawców i księgarzy

  Pandemia koronawirusa. Rosną długi wydawców i księgarzy

  Choć Polacy zaczęli czytać więcej w czasie wielotygodniowego zatrzymania gospodarki, firmy księgarskie i wydawcy narzekają na swoją sytuację finansową. Rośnie zadłużenie tej branży.
 • Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  - W szkole nie mieliśmy lekcji poświęconych metodologii, prawidłowemu wnioskowaniu, ustalaniu związków przyczynowo-skutkowych. Nikt nie uczył nas logiki. To jest ogromny problem, bo wielu z nas po prostu nigdy nie miało okazji przyswoić tej wiedzy - mówi Janina Bąk, autorka książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla" oraz bloga JaninaDaily.com. W rozmowie z Interią zdradza, kim są "najgorsi przestępcy na świecie", dlaczego tak lubimy dowody anegdotyczne i jak konstruuje się horoskopy.
 • Czytanie książek: siedem korzyści dla zdrowia

  Czytanie książek: siedem korzyści dla zdrowia

  Wytrawny czytelnik wie, że czytanie to fascynująca przygoda. Ale ma ono także wymierne korzyści dla zdrowia. Biblioterapia zaś pomaga poradzić sobie z poważnymi kłopotami.
 • Spektakularna biblioteka w Helsinkach

  Spektakularna biblioteka w Helsinkach

  Fińscy architekci ze studia ALA stworzyli projekt nowej centralnej biblioteki Oodi w Helsinkach.
 • „Rozwiń swoją wyobraźnię”: Zachęca Temple Gradin

  „Rozwiń swoją wyobraźnię”: Zachęca Temple Gradin

  Co sprawia, że latawiec lata, a łódka pływa? Skąd bierze się symetria płatków śniegu? W jakim celu piłeczki do golfa pokrywa się siatką kolistych wgłębień? Jak działa zapięcie na rzepy, kalejdoskop i dźwignia?
 • Książki, płyty i bilety na wydarzenia kulturalne hitem zakupowym w internecie. Polityka ich zwrotu jest inna niż w przypadku reszty produktów

  Książki, płyty i bilety na wydarzenia kulturalne hitem zakupowym w internecie. Polityka ich zwrotu jest inna niż w przypadku reszty produktów

  54 proc. internautów robiących zakupy online w ubiegłym roku sięgnęło po towar z kategorii książki, płyty, filmy - wynika z badania Gemius "E-commerce w Polsce 2018". Tylko nieco mniej badanych kupiło przez internet bilet do kina czy teatru. Obie kategorie są też bardzo często wskazywane przez internautów, którzy dopiero zamierzają robić zakupy online. Zaletą są wygoda, atrakcyjne ceny i duży wybór, ale eksperci przypominają, że w tych kategoriach są inne zasady zwrotu zakupów. 14-dniowy termin dotyczy tylko książek i nierozpakowanych płyt, ale jest bardzo ograniczony w przypadku treści cyfrowych.
 • Co nowego w świecie CHILDBOOK?

  Co nowego w świecie CHILDBOOK?

  W dzisiejszych czasach coraz rzadziej sięgamy do książek. Raport przeprowadzony na początku 2017 roku przez Bibliotekę Narodową przedstawia zastraszające dane: w 2016 roku po książki sięgnęło 37 proc. Polaków, trzystronicowy artykuł przerasta ponad 50 proc. badanych. Telefon, tablet czy komputer stały się najczęstszym sposobem spędzania wolnego czasu. W tej sytuacji szczególnie pokrzywdzone wydają się dzieci, które od najmłodszych lat poszukują rozrywki w internecie.
 • Ojciec - publikacja wyjątkowa

  Ojciec - publikacja wyjątkowa

  ​Wyjątkowy, męski głos o ojcostwie! Zbiór opowiadań Ojciec napisany przez najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy, ukaże się 11 października 2017 w ramach Biblioteki Newsweeka.
 • "Rzeczpospolita": Książka w stałej cenie? Rząd się waha, PSL składa projekt

  "Rzeczpospolita": Książka w stałej cenie? Rząd się waha, PSL składa projekt

  Ludowcy ubiegli ministerstwo kultury i przedstawili ustawę, która ma zrewolucjonizować branżę księgarską - pisze "Rzeczpospolita".
 • "Rzeczpospolita": PIT wesprze czytających

  "Rzeczpospolita": PIT wesprze czytających

  Jest szansa, że Polacy odliczą od dochodu część wydatków ponoszonych w księgarni. Nawet kilkaset złotych - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Filmy - Książki (51)

 • Dziewczyna przyozdabia książki trójwymiarowymi wycinankami

  Marie Andrews, studentka z Oxfordu to tzw. mol książkowy. Marie wyniosła jednak to pojęcie na zupełnie nowy poziom! Oprócz czytania, książki służą jej również jako baza do tworzenia dekoracji. Za pomocą prostej, ale jakże czasochłonnej, techniki wycinania i zaginania pojedynczych stron w odpowiedni sposób, dziewczyna tworzy na książkach trójwymiarowe wzory. Zaczęło się od wycięcia imienia nauczycielki, która dostała tak ozdobioną książkę jako prezent. Dziś, Marie potrafi wycinać naprawdę skomplikowane i pełne detali kształty. Te prostsze zajmują jej około 3-4 godzin pracy. Trudniejsze, pełne szczegółów, nawet pełne 3 dni. Jak mówi Marie, jej półki są już pełne tych małych dzieł sztuki. Zdumiewa ją, jak wiele można zrobić przy pomocy tak prostych narzędzi jak długopis i nożyczki. Książki często wędrują w nowe ręce jako prezenty i jeśli obdarowany nie widział wcześniej prac Marie, zazwyczaj jest nimi bardzo podekscytowany.
 • Nawet kozy lubią kiedy czyta im się książki

  W czasie deszczu małe kózki też się nudzą. Co wtedy robią? Słuchają, jak mała Britney czyta im książki. Zwierzaki wydały się bardzo zainteresowane całą historią. Potem ukojone jej głosem mogły zapaść w błogi sen. (STORYFUL/x-news)
 • Nauka BEZ fikcji: Skąd się bierze zapach starych książek?

  Wiele osób odbiera zapach książek jako pozytywny, zarówno tych starych jak i nowych. Daniel Myśliwiec zdradza skąd bierze się ta niepowtarzalna woń wiekowych woluminów. Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Jak zapobiegać "oślim uszom" w zeszytach?

  Każdemu dziecku, zwłaszcza na początku jego drogi z nauką pisania i korzystania z zeszytów i książek, zdarza się zrobić mniejsze bądź większe "ośle uszy" - brzydko pozaginane rogi zeszytu czy podręcznika nie pomagają w walce o pokazanie swojej staranności w posługiwaniu się papierem. Co więc zrobić, by pomóc dziecku w zapobieganiu takich pozaginań kartek? Wystarczy... zwykła koperta! Zobaczcie, jakie to proste!