ksiazki

Artykuły - Ksiazki (52)

 • 2 miliony książek kulinarnych od Lidla na święta

  2 miliony książek kulinarnych od Lidla na święta

  Lidl po raz trzeci wprowadza ofertę promocyjną, w ramach której klienci sieci będą mogli otrzymać książkę kulinarną. Tym razem jej tematem są ryby i owoce morza, a autorami - Karol Okrasa, szef kuchni, i Dorota Wellman, dziennikarka. W ubiegłych latach książki Lidla cieszyły się ogromną popularnością, dlatego nakład książki wyniesie aż 2 miliony egzemplarzy. Promocja zacznie się 23 listopada w sklepach Lidl w całej Polsce.
 • Koniec wojny cenowej na rynku wydawnictw i książek

  Koniec wojny cenowej na rynku wydawnictw i książek

  Szykują się poważne zmiany na rynku książki. 5 sierpnia odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o książce. Mają one zapobiec upadaniu autorskich księgarni i małych wydawnictw oraz ukrócić trwającą wojnę cenową.
 • Ta sama cena książki w każdej księgarni

  Ta sama cena książki w każdej księgarni

  Wydawca i importer przed wprowadzeniem książki do obrotu będą zobowiązani do ustalenia jej jednolitej ceny, która ma obowiązywać wszystkich sprzedawców końcowych: księgarzy, księgarnie sieciowe, sklepy wielobranżowe, kioski itp., w tym handlujące w internecie.
 • Książka o polskiej reformie górnictwa "Ty górnicza żmijo!"

  "Ty górnicza żmijo!" - to tytuł książki o restrukturyzacji polskiego górnictwa węgla kamiennego. Rozmowy z jednym z autorów programu, ówczesnym wiceministrem gospodarki prof. Andrzejem Karbownikiem, opublikowało właśnie Wydawnictwo Górnicze.
 • Cyfrowe książki do 2016 roku zrewolucjonizują polski rynek wydawniczy

  Cyfrowe książki do 2016 roku zrewolucjonizują polski rynek wydawniczy

  Jak wynika z prognoz branży wydawniczej, rynek książek w formacie cyfrowym w latach 2011-2016 urośnie nawet 10-krotnie, a zapowiadana od kilku lat rewolucja na rynku książki może stać się faktem. Jej siłą napędową jest zmiana technologiczna i pokoleniowa wśród czytelników. Dziś rynek e-booków w Polsce wart jest ponad 40 mln zł, a jeszcze dwa lata temu - 10 mln zł.
 • Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  - W 2013 roku obroty na polskim rynku książki spadły o około pół procenta - szacuje Łukasz Gołębiewski z Biblioteki Analiz. Jego zdaniem oznacza to ustabilizowanie się rynku, choć na bardzo niskim poziomie w stosunku do stanu sprzed wprowadzenia podatku VAT na książki
 • Tradycyjna książka wymarzonym prezentem na Gwiazdkę

  Tradycyjna książka wymarzonym prezentem na Gwiazdkę

  Tradycyjna, papierowa książka okazała się, już po raz drugi, najbardziej wymarzonym prezentem gwiazdkowym - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal Interia.pl i Tax Care. Wyprzedziła laptopa i dzieła sztuki. Obdarowany nią nie musi martwić się o ewentualne podatki - chyba że książka pod choinką byłaby białym krukiem.
 • Włochy: Ulgi podatkowe dla tych, którzy kupią książki

  Włochy: Ulgi podatkowe dla tych, którzy kupią książki

  Ulgi podatkowe dla tych, którzy będą kupować książki, zapowiedziało włoskie ministerstwo rozwoju gospodarczego. Wyjaśniono, że celem tego rozwiązania jest wsparcie czytelnictwa i przeżywających trudności księgarń, które nie należą do wielkich sieci sprzedaży.
 • Ile będą kosztowały książki?

  Ile będą kosztowały książki?

  Polscy wydawcy, wzorem francuskich, chcą decydować, ile będą kosztowały książki - pisze "Puls Biznesu".
 • Komisja Europejska przeanalizuje VAT na e-książki

  Komisja Europejska przeanalizuje VAT na e-książki

  Komisja Europejska przeanalizuje w najbliższych miesiącach wpływ ew. zmian w stawce VAT na e-książki m.in. na przychody podatkowe. Opowiadająca się za jej obniżeniem Polska chciała, by sprawą w tym tygodniu zajęli się przywódcy UE, zrobią to jednak najpewniej w grudniu.