ksiażki

Artykuły - Ksiażki (302)

 • Koniec wojny cenowej na rynku wydawnictw i książek

  Koniec wojny cenowej na rynku wydawnictw i książek

  Szykują się poważne zmiany na rynku książki. 5 sierpnia odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o książce. Mają one zapobiec upadaniu autorskich księgarni i małych wydawnictw oraz ukrócić trwającą wojnę cenową.
 • Wydawcy chcą stałej ceny na nowości

  Wydawcy chcą stałej ceny na nowości

  Wydawcy i księgarze pracują nad obywatelskim projektem ustawy o książce, w którym chcą zawrzeć przepis zapewniający nowym tytułom przez określony czas jednakową, z góry ustaloną cenę. Okres ochronny dla nowych tytułów, ma poprawić sytuację na polskim rynku książki.
 • Cyfrowe książki do 2016 roku zrewolucjonizują polski rynek wydawniczy

  Cyfrowe książki do 2016 roku zrewolucjonizują polski rynek wydawniczy

  Jak wynika z prognoz branży wydawniczej, rynek książek w formacie cyfrowym w latach 2011-2016 urośnie nawet 10-krotnie, a zapowiadana od kilku lat rewolucja na rynku książki może stać się faktem. Jej siłą napędową jest zmiana technologiczna i pokoleniowa wśród czytelników. Dziś rynek e-booków w Polsce wart jest ponad 40 mln zł, a jeszcze dwa lata temu - 10 mln zł.
 • Dziesięć lat po śmierci Doroty Terakowskiej WL wznawia jej książki

  W sobotę mija dziesięć lat od śmierci dziennikarki i pisarki Doroty Terakowskiej. Wydawnictwo Literackie wznawia wydawanie jej najlepszych książek w nowej szacie graficznej - w styczniu ukaże się "Córka czarownic".
 • Franco Zeffirelli pisze książkę o św. Franciszku z Asyżu

  Franco Zeffirelli pisze książkę o św. Franciszku z Asyżu

  90-letni włoski reżyser teatralny, filmowy i operowy Franco Zeffirelli ogłosił na początku roku, że pracuje nad książką o świętym Franciszku z Asyżu. Postanowił ją dedykować papieżowi Franciszkowi.
 • Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  - W 2013 roku obroty na polskim rynku książki spadły o około pół procenta - szacuje Łukasz Gołębiewski z Biblioteki Analiz. Jego zdaniem oznacza to ustabilizowanie się rynku, choć na bardzo niskim poziomie w stosunku do stanu sprzed wprowadzenia podatku VAT na książki
 • Tradycyjna książka wymarzonym prezentem na Gwiazdkę

  Tradycyjna książka wymarzonym prezentem na Gwiazdkę

  Tradycyjna, papierowa książka okazała się, już po raz drugi, najbardziej wymarzonym prezentem gwiazdkowym - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal Interia.pl i Tax Care. Wyprzedziła laptopa i dzieła sztuki. Obdarowany nią nie musi martwić się o ewentualne podatki - chyba że książka pod choinką byłaby białym krukiem.
 • Nowa książka o księdzu Twardowskim

  "Serce nie do pary" - to tytuł książki, poświęconej ks. Janowi Twardowskiemu, autorstwa Waldemara Smaszcza, długoletniego przyjaciela i interpretatora twórczości księdza-poety. Smaszcz opowiada o życiu ks. Twardowskiego oglądanym przez pryzmat jego wierszy.