ksiązki

Artykuły - Ksiązki (65)

 • Sprawy, które nie mogą ulec zapomnieniu

  Sprawy, które nie mogą ulec zapomnieniu

  Autor "Czasu tęsknoty", jako jeden z niewielu współczesnych pisarzy, opowiada o relacjach polsko-ukraińskich na Kresach w 1939 roku i mierzy się z opisem niewyobrażalnego bestialstwa dokonanego podczas rzezi wołyńskiej. O miłości do Kresów, o mordach dokonanych na Polakach przez UPA, o wojennych autorytetach czy o nostalgii za Polską podczas emigracji opowiada Adrian Grzegorzewski, autor powieści.
 • Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  - W 2013 roku obroty na polskim rynku książki spadły o około pół procenta - szacuje Łukasz Gołębiewski z Biblioteki Analiz. Jego zdaniem oznacza to ustabilizowanie się rynku, choć na bardzo niskim poziomie w stosunku do stanu sprzed wprowadzenia podatku VAT na książki
 • Ile będą kosztowały książki?

  Ile będą kosztowały książki?

  Polscy wydawcy, wzorem francuskich, chcą decydować, ile będą kosztowały książki - pisze "Puls Biznesu".
 • PLAN: Żyć długo i szczęśliwie

  PLAN: Żyć długo i szczęśliwie

  Czy warto wierzyć poradnikom? Czy z ich pomocą można naprawić rozpadające się małżeństwo?
 • Targi Książki Historycznej w Krakowie

  Ponad 60. wystawców z całej Polski weźmie udział w Targach Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 13-15 września w Krakowie.
 • Pekin instaluje na ulicach automaty biblioteczne

  W stolicy Chin z automatu można nie tylko kupić napoje czy coś do jedzenia. Można też dostać strawę duchową z ostatnio zainstalowanych ponad 50 automatycznych "bibliotek samoobsługowych", wypożyczających książki.
 • Spraw mamie niespodziankę

  Spraw mamie niespodziankę

  Konkurs został już zakończony.
 • Czat z Markiem Krajewskim!

  Czat z Markiem Krajewskim!

  O czym jest najnowsza książka Rzeki Hadesu? Jakie przygody czekają na Edwarda Popielskiego? Na te i inne pytania będziecie mogli otrzymać odpowiedź podczas nietypowego czata z naszym gościem, na który zapraszamy w piątek 11 maja o godz. 14:00.
 • Crom i uczeń czarnoksiężnika

  Crom i uczeń czarnoksiężnika

  ​Crom nie jest zwykłą dziewczynką. Jest zadziorna, pyskata i robi tylko to, na co ma ochotę. Crom jest niezwykła też z innego powodu - jej iskra jest inna. Nie większa, ale mocniejsza. I nikt nie wie dlaczego.