książka dla dzieci

Artykuły - Książka dla dzieci (36)

 • Mądra Książka Roku

  Mądra Książka Roku

  Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Portal Mądre Książki - niezależny serwis poświęcony literaturze popularnonaukowej tworzony przez naukowców i popularyzatorów nauki. Misją portalu jest wskazywanie wartościowych książek pod względem edytorskim i merytorycznym, które opisują rzetelne badania i naukowe teorie w sposób przystępny dla miłośników i poszukiwaczy wiedzy.
 • Arcydzieło literatury dziecięcej

  Arcydzieło literatury dziecięcej

  Jest wiele pięknych książek dla dzieci, ale nie każda z nich jest wyjątkowa. Ursula K. Le Guin napisała „Kotolotki”, by każde dziecko mogło zachwycić się pięknem literatury i uwierzyć, że niezwykłe światy istnieją naprawdę.
 • "Ziemia do księżyca"

  "Ziemia do księżyca"

  „Ziemia do księżyca” to książka opowiadająca porywającą historię misji Apollo 11, jej bohaterów, a także całą historię podboju kosmosu. Opisuje, jak wyglądała rywalizacja o podbój kosmosu pomiędzy USA i ZSRR w czasie Zimnej Wojny, kim był Jurij Gagarin- pierwszy człowiek w kosmosie, jakie zwierzęta wysłano w kosmos i jak się to dla nich skończyło.
 • „Rasizm i nietolerancja. Nie!”

  „Rasizm i nietolerancja. Nie!”

  Po książce „ZŁY DOTYK. NIE!" chcielibyśmy zaprezentować kolejną pozycję w tej serii „RASIZM I NIETOLERANCJA. NIE!„. Książka tłumaczy czym jest rasizm, pokazując, że każdy z nas ma prawo do szacunku.
 • Uśmiechologia - pozytywna strona myślenia

  Uśmiechologia - pozytywna strona myślenia

  A gdyby tak każdy młody człowiek potrafił patrzeć rano w lustro z uśmiechem i szacunkiem do siebie? Ze spokojem, radością i chęcią odkrywania codzienności. Niezależnie od tego z czym się zetknie wśród rówieśników, jak ocenia go pędzący świat i jakie oczekiwania do bycia „jakimś” przed nim stawia.
 • Alicja i sztuczna inteligencja

  Alicja i sztuczna inteligencja

  Czy można się zaprzyjaźnić z robotem? Okazuje się, że tak! "Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja" odpowiada na wiele pytań dotyczących sztucznej inteligencji, która dziś obecna jest jak nigdy.
 • Hilda szuka przygód!

  Hilda szuka przygód!

  Hilda to obdarzona niezwykłą wyobraźnią wrażliwa dziewczynka mieszkająca na zaludnionym magicznymi istotami pustkowiu rodem ze skandynawskiej mitologii. Czytelnicy mieli okazję poznać niektóre z jej perypetii dzięki poczytnemu komiksowi i popularnemu serialowi animowanemu w serwisie Netflix. Teraz wydawnictwo Egmont zaprasza młodych czytelników do lektury serii książek o przygodach niesamowitej Hildy.
 • Amory, zaloty i podboje, czyli wszystko o miłości w świecie przyrody

  Amory, zaloty i podboje, czyli wszystko o miłości w świecie przyrody

  Czy bakterie chodzą na randki? Dlaczego rozwielitki nie potrzebują chłopaków? Jakim rytuałem kończy się romantyczna kolacja pary jeżozwierzów? Odpowiedzi szukać można podczas pełnego niespodzianek rodzinnego spotkania, w sobotę (15 września) o godz. 12 w Big Book Cafe na warszawskim Mokotowie.
 • Nieodgadniony - gra jak w escape roomie

  Nieodgadniony - gra jak w escape roomie

  Jak rozwiązać zagadkę, która może zdecydować o czyimś życiu? Co zdradza o sobie autor łamigłówki i czy to on jest mordercą? To pytania, które pojawiają się podczas lektury bestsellerowej trylogii „Truly Devious” autorstwa Maureen Johnson, napisanej z myślą o młodzieży. Książka mnoży tajemnice i nie daje łatwych odpowiedzi. Tytułowy pseudonim mordercy - „Nieodgadniony” - dobrze go charakteryzuje.
 • Magdalena Tulli po raz pierwszy dla dzieci

  Magdalena Tulli po raz pierwszy dla dzieci

  Znana miłośnikom polskiej literatury współczesnej Magdalena Tulli debiutuje w roli autorki dziecięcej. W charakterystyczny dla swoich powieści metaforyczny sposób obrazuje otaczający nas świat, tym razem posługując się motywem bajki. Jej najnowsza książka „Ten i tamten las” właśnie trafia do księgarń.