książka

Artykuły - Książka (742)

 • Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej, Joanna Ostrowska

  Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej, Joanna Ostrowska

  Seksualna praca przymusowa w nazistowskim burdelu nadal pozostaje w sferze tabu. Przemilczane jest samo istnienie systemu kontrolowanego nierządu. Przemilczane są jego ofiary. Przemilczany jest też okres powojenny – czas, w którym zmuszane do prostytucji kobiety oskarżano o kolaborację i którym publicznie golono głowy.
 • Depresja. Jedzenie, które leczy, Karolina i Maciej Szaciłło

  Depresja. Jedzenie, które leczy, Karolina i Maciej Szaciłło

  Jak przestać wypierać emocje? Jak skontaktować się z własnymi uczuciami? Jak nie wpaść w sidła depresji? I co być może najważniejsze: jak wspierać organizm (m.in. dietą), kiedy się już w nie wpadło? Na te wszystkie pytanie znaleźć można odpowiedź w książce "Depresja. Jedzenie, które leczy" - trzeciej już części serii poświęconej tematyce leczenia nie tylko przez pożywienie. Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia, korzystając z najstarszego systemu medycznego ajurwedy oraz współczesnej dietetyki, radzą, w jaki sposób przeciwdziałać depresji, jak podnieść życiową energię oraz jak odróżnić depresję od okresowego spadku nastroju.
 • IRA i "Bo jest paru ludzi" [fragment książki]

  IRA i "Bo jest paru ludzi" [fragment książki]

  Działający od 1987 r. zespół IRA w połowie września doczeka się książkowej biografii. Poniżej możecie przedpremierowo przeczytać fragment "IRA. Bo jest paru ludzi" autorstwa Łukasza Saturczaka.
 • Burka w Nepalu nazywa się sari, Edyta Stępczak

  Burka w Nepalu nazywa się sari, Edyta Stępczak

  19 września ukaże się jeden z najważniejszych reportaży tej jesieni. Książka, którą powinien poznać każdy, kto nie chce odwracać oczu od tragedii kobiet. Reportaż "Burka w Nepalu nazywa się sari".
 • #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, Anja Rubik

  #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, Anja Rubik

  Osiemnaście rozmów. Ogrom merytorycznej wiedzy. Zero pruderii. I jedna postać, rozpoznawalna na całym świecie: Anja Rubik. Odważna i przełomowa kampania #SEXEDPL kilka miesięcy temu podbiła polski internet. Teraz pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi.
 • OBSESJA PIĘKNA, Renee Engeln

  OBSESJA PIĘKNA, Renee Engeln

  Żyjemy w świecie, w którym wmawia się kobietom, ze ich największą wartością jest piękny wygląd. Wizerunek kreowany przez koncerny kosmetyczne, kliniki urody, puszczany jest w świat dzięki reklamom, programom rozrywkowym i kolorowym magazynom.
 • Dobre matki, Alex Perry

  Dobre matki, Alex Perry

  Ta książka miała nie powstać. Przedstawieni w niej ludzie ukrywają się lub nie żyją. Autor również usłyszał groźby pod swoim adresem. "Dobre matki" odsłaniają wstrząsające kulisy największej wojny, jaką kobiety wypowiedziały włoskiej mafii w XXI wieku.
 • WŚCIEKŁY KUCHARZ, Anthony Warner

  WŚCIEKŁY KUCHARZ, Anthony Warner

  Cała prawda o zdrowym jedzeniu i modnych dietach. Kto z nas nie chciałby być zdrowy? Fit trenerzy, żywieniowi celebryci i guru czystego jedzenia obiecują nam niemal wieczne życie dzięki cudownym dietom, superżywności i oczyszczającym detoksom. Sęk w tym, że ich teorie to nie tylko bzdury, ale i poważne zagrożenie dla zdrowia. Czas przyjrzeć się temu uważnie i odzyskać zdrowy rozsądek w kwestii jedzenia.
 • Projekt Rośliny, Weronika Muszkieta i Ola Sieńko

  Projekt Rośliny, Weronika Muszkieta i Ola Sieńko

  Monstera, kaktus a może klasyczny fikus? Razem z dziewczynami z Roślin nie tylko dobierzecie idealne rośliny do swojego wnętrza, ale też dowiecie się, jak zaprzyjaźnić się z nimi na dłużej.
 • Katarzyna Nosowska królową Instagrama: "A ja żem jej powiedziała..."

  Katarzyna Nosowska królową Instagrama: "A ja żem jej powiedziała..."

  23 maja ukaże się książka "A ja żem jej powiedziała..." będąca rozwinięciem filmików publikowanych przez Katarzynę Nosowską na Instagramie.

Zdjęcia - Książka (0)

 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie

Filmy - Książka (45)

 • "Teraz jesteście Niemcami" - spotkanie z autorami książki

  W czasie II wojny światowej Niemcy uprowadzili około 200 tysięcy polskich dzieci. Maluchy wybierano według kryteriów chorej nazistowskiej polityki rasowej. Akcji przyświecał jeden cel - zrobić z nich Niemców. Właśnie o tych wstrząsających losach polskich dzieci jest książka "Teraz jesteście Niemcami" autorstwa dziennikarzy Interii i Deutsche Welle zaangażowanych w akcję "Zrabowane dzieci/Geraubte kinder". 17 października książka trafiła do księgarń. Zobaczcie relację ze spotkania z autorami książki.
 • Jak kobiety dbają o higienę w więzieniu?

  O życiu w kobiecym więzieniu opowiada w najnowszej książce Monika Banasiak. Część tajemnic była żona gangstera zdradziła naszemu dziennikarzowi.
 • Witold Gadowski o książce Tomasza Piątka

  Publicysta Witold Gadowski najnowszy komentarz poświęca Tomaszowi Piątkowi i nowo wydanej książce autora pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Jak ocenia publikację? Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Witold Gadowski . Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK.
 • Jak się robi skrytkę w książce?

  Każdy z nas co najmniej parę razy w życiu widział, głównie na filmach, przedziwne skrytki w książkach - to tam filmowi bohaterowie ukrywali drogocenne i ważne dla nich przedmioty, nikt przecież nie podejrzewa zwykłej książki... Jak więc zrobić taką skrytkę w książce? Zobaczcie nasz poradnik - ze starej książki możecie zrobić tajemną skrytkę, w której pochowacie przed światem swoje drobiazgi!