książka

Artykuły - Książka (740)

 • Depresja. Jedzenie, które leczy, Karolina i Maciej Szaciłło

  Depresja. Jedzenie, które leczy, Karolina i Maciej Szaciłło

  Jak przestać wypierać emocje? Jak skontaktować się z własnymi uczuciami? Jak nie wpaść w sidła depresji? I co być może najważniejsze: jak wspierać organizm (m.in. dietą), kiedy się już w nie wpadło? Na te wszystkie pytanie znaleźć można odpowiedź w książce "Depresja. Jedzenie, które leczy" - trzeciej już części serii poświęconej tematyce leczenia nie tylko przez pożywienie. Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia, korzystając z najstarszego systemu medycznego ajurwedy oraz współczesnej dietetyki, radzą, w jaki sposób przeciwdziałać depresji, jak podnieść życiową energię oraz jak odróżnić depresję od okresowego spadku nastroju.
 • IRA i "Bo jest paru ludzi" [fragment książki]

  IRA i "Bo jest paru ludzi" [fragment książki]

  Działający od 1987 r. zespół IRA w połowie września doczeka się książkowej biografii. Poniżej możecie przedpremierowo przeczytać fragment "IRA. Bo jest paru ludzi" autorstwa Łukasza Saturczaka.
 • Burka w Nepalu nazywa się sari, Edyta Stępczak

  Burka w Nepalu nazywa się sari, Edyta Stępczak

  19 września ukaże się jeden z najważniejszych reportaży tej jesieni. Książka, którą powinien poznać każdy, kto nie chce odwracać oczu od tragedii kobiet. Reportaż "Burka w Nepalu nazywa się sari".
 • #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, Anja Rubik

  #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, Anja Rubik

  Osiemnaście rozmów. Ogrom merytorycznej wiedzy. Zero pruderii. I jedna postać, rozpoznawalna na całym świecie: Anja Rubik. Odważna i przełomowa kampania #SEXEDPL kilka miesięcy temu podbiła polski internet. Teraz pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi.
 • OBSESJA PIĘKNA, Renee Engeln

  OBSESJA PIĘKNA, Renee Engeln

  Żyjemy w świecie, w którym wmawia się kobietom, ze ich największą wartością jest piękny wygląd. Wizerunek kreowany przez koncerny kosmetyczne, kliniki urody, puszczany jest w świat dzięki reklamom, programom rozrywkowym i kolorowym magazynom.
 • Dobre matki, Alex Perry

  Dobre matki, Alex Perry

  Ta książka miała nie powstać. Przedstawieni w niej ludzie ukrywają się lub nie żyją. Autor również usłyszał groźby pod swoim adresem. "Dobre matki" odsłaniają wstrząsające kulisy największej wojny, jaką kobiety wypowiedziały włoskiej mafii w XXI wieku.
 • WŚCIEKŁY KUCHARZ, Anthony Warner

  WŚCIEKŁY KUCHARZ, Anthony Warner

  Cała prawda o zdrowym jedzeniu i modnych dietach. Kto z nas nie chciałby być zdrowy? Fit trenerzy, żywieniowi celebryci i guru czystego jedzenia obiecują nam niemal wieczne życie dzięki cudownym dietom, superżywności i oczyszczającym detoksom. Sęk w tym, że ich teorie to nie tylko bzdury, ale i poważne zagrożenie dla zdrowia. Czas przyjrzeć się temu uważnie i odzyskać zdrowy rozsądek w kwestii jedzenia.
 • Projekt Rośliny, Weronika Muszkieta i Ola Sieńko

  Projekt Rośliny, Weronika Muszkieta i Ola Sieńko

  Monstera, kaktus a może klasyczny fikus? Razem z dziewczynami z Roślin nie tylko dobierzecie idealne rośliny do swojego wnętrza, ale też dowiecie się, jak zaprzyjaźnić się z nimi na dłużej.
 • Katarzyna Nosowska królową Instagrama: "A ja żem jej powiedziała..."

  Katarzyna Nosowska królową Instagrama: "A ja żem jej powiedziała..."

  23 maja ukaże się książka "A ja żem jej powiedziała..." będąca rozwinięciem filmików publikowanych przez Katarzynę Nosowską na Instagramie.
 • Gotuję, nie marnuję. KUCHNIA ZERO WASTE PO POLSKU, Sylwia Majcher

  Gotuję, nie marnuję. KUCHNIA ZERO WASTE PO POLSKU, Sylwia Majcher

  To książka dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na kreatywne wykorzystanie tego, co zostało w lodówce i w kuchennych szafkach. Sylwia Majcher ma mnóstwo sposobów na to, by resztki zamiast do kosza trafiły na talerze. Autorka jest mistrzynią kuchennej improwizacji i ze światła w lodówce gotuje trzydaniowy obiad. W jej kuchni, co udowadnia w książce, nie ma składnika, który nie może dostać drugiego życia.

Zdjęcia - Książka (0)

 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie

Filmy - Książka (44)

 • Jak kobiety dbają o higienę w więzieniu?

  O życiu w kobiecym więzieniu opowiada w najnowszej książce Monika Banasiak. Część tajemnic była żona gangstera zdradziła naszemu dziennikarzowi.
 • Witold Gadowski o książce Tomasza Piątka

  Publicysta Witold Gadowski najnowszy komentarz poświęca Tomaszowi Piątkowi i nowo wydanej książce autora pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Jak ocenia publikację? Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Witold Gadowski . Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK.
 • Jak się robi skrytkę w książce?

  Każdy z nas co najmniej parę razy w życiu widział, głównie na filmach, przedziwne skrytki w książkach - to tam filmowi bohaterowie ukrywali drogocenne i ważne dla nich przedmioty, nikt przecież nie podejrzewa zwykłej książki... Jak więc zrobić taką skrytkę w książce? Zobaczcie nasz poradnik - ze starej książki możecie zrobić tajemną skrytkę, w której pochowacie przed światem swoje drobiazgi!
 • Stojak na książkę z wieszaka

  Druciane wieszaki idealnie nadają się na zrobienie nietypowych przedmiotów - można z nich zrobić na przykład stojak na książkę, który będzie pomocny na przykład w kuchni, podczas gotowania! Zrobienie takiego stojaka nie zajmuje wiele czasu - to naprawdę prosty sposób, który nie uszczupli również waszego portfela, a ułatwi zerkanie do przepisu podczas gotowania!