książka

Artykuły - Książka (726)

 • Projekt Rośliny, Weronika Muszkieta i Ola Sieńko

  Projekt Rośliny, Weronika Muszkieta i Ola Sieńko

  Monstera, kaktus a może klasyczny fikus? Razem z dziewczynami z Roślin nie tylko dobierzecie idealne rośliny do swojego wnętrza, ale też dowiecie się, jak zaprzyjaźnić się z nimi na dłużej.
 • Katarzyna Nosowska królową Instagrama: "A ja żem jej powiedziała..."

  Katarzyna Nosowska królową Instagrama: "A ja żem jej powiedziała..."

  23 maja ukaże się książka "A ja żem jej powiedziała..." będąca rozwinięciem filmików publikowanych przez Katarzynę Nosowską na Instagramie.
 • Gotuję, nie marnuję. KUCHNIA ZERO WASTE PO POLSKU, Sylwia Majcher

  Gotuję, nie marnuję. KUCHNIA ZERO WASTE PO POLSKU, Sylwia Majcher

  To książka dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na kreatywne wykorzystanie tego, co zostało w lodówce i w kuchennych szafkach. Sylwia Majcher ma mnóstwo sposobów na to, by resztki zamiast do kosza trafiły na talerze. Autorka jest mistrzynią kuchennej improwizacji i ze światła w lodówce gotuje trzydaniowy obiad. W jej kuchni, co udowadnia w książce, nie ma składnika, który nie może dostać drugiego życia.
 • Krótka historia o długiej miłości, Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze

  Krótka historia o długiej miłości, Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze

  Walentynki do doskonała okazja, by przypomnieć historię dwojga ludzi, których uczucie zaskoczyło w najmniej oczekiwanym momencie i miejscu - w stalinowskim więzieniu. Tam poznali się i pobrali Wiesława i Jerzy Śmiechowscy.
 • Niezwykła książka

  Niezwykła książka

  Ekscentryczna arystokratka, niezależna nastolatka i sekretna misja przeciw siłom zła. Czy podróż to tylko przygoda? Czy można pogodzić się ze stratą? Od czego zależy wolna wola i dokąd prowadzą niewłaściwe wybory? Co wydarzy się w tajemniczym Królestwie Bhutanu? I gdzie jest to całe Shangri-La?
 • Tak, mam okres, a co?, Clara Henry

  Tak, mam okres, a co?, Clara Henry

  „Tak, mam okres, a co?”, pyta słynna szwedzka youtuberka i po raz pierwszy na kilkuset stronach odpowiada na wszystkie pytania dotyczące miesiączki – bez chichotów, rumieńców i zbędnego skrępowania. Prawa do publikacji sprzedane zostały w Danii, Holandii, USA, Estonii, Norwegii oraz w Niemczech. Na polskim rynku książka ukaże się 31 stycznia.
 • Moje smoki na dobre i złe, Jerzy Stuhr

  Moje smoki na dobre i złe, Jerzy Stuhr

  Smoki mogą być złe, ale też dobre. Złe trzeba pokonać, z dobrymi można się zaprzyjaźnić. Ale, jak sam mówi: "smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba, zwłaszcza jeśli ma się na imię Jerzy“. Smoczej metafory Jerzy Stuhr używa do refleksji o swoim życiu. Ze smokami miał do czynienia nierzadko, a z tym najgroźniejszym - chorobą - postanowił walczyć bez pardonu.
 • Pani Kebab, Kamila Czul

  Pani Kebab, Kamila Czul

  Michał Witkowski tak rekomenduje tę książkę: „Zapamiętajcie to nazwisko. To nowa gwiazda, która wjeżdża na literackie salony z siłą łączącą Michała Witkowskiego i Dorotę Masłowską“. Bo faktycznie jest to wyjątkowy debiut. Autorka znalazła swój własny, niepowtarzalny język do opisu życia polskich emigrantów w Anglii. I śmieszno, i straszno…
 • Luz. I tak nie będę idealna

  Luz. I tak nie będę idealna

  "Tak dużo robię, a wciąż czuję, że nie jestem wystarczająco mądra, dobra, piękna". "Nie mam siły, a jednak coś w środku mówi mi, że powinnam, że muszę dawać z siebie więcej".
 • "Black metal: Kult wiecznie żywy - Tom I" w polskim przekładzie

  "Black metal: Kult wiecznie żywy - Tom I" w polskim przekładzie

  Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników black metalu. Dobiegają końca prace nad polskim tłumaczeniem kolejnej książki Dayala Pattersona.

Zdjęcia - Książka (0)

 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie
 • Polska Lokalna
  "Drugie życie książki" w Krakowie

Filmy - Książka (44)

 • Jak kobiety dbają o higienę w więzieniu?

  O życiu w kobiecym więzieniu opowiada w najnowszej książce Monika Banasiak. Część tajemnic była żona gangstera zdradziła naszemu dziennikarzowi.
 • Witold Gadowski o książce Tomasza Piątka

  Publicysta Witold Gadowski najnowszy komentarz poświęca Tomaszowi Piątkowi i nowo wydanej książce autora pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Jak ocenia publikację? Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Witold Gadowski . Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK.
 • Jak się robi skrytkę w książce?

  Każdy z nas co najmniej parę razy w życiu widział, głównie na filmach, przedziwne skrytki w książkach - to tam filmowi bohaterowie ukrywali drogocenne i ważne dla nich przedmioty, nikt przecież nie podejrzewa zwykłej książki... Jak więc zrobić taką skrytkę w książce? Zobaczcie nasz poradnik - ze starej książki możecie zrobić tajemną skrytkę, w której pochowacie przed światem swoje drobiazgi!
 • Stojak na książkę z wieszaka

  Druciane wieszaki idealnie nadają się na zrobienie nietypowych przedmiotów - można z nich zrobić na przykład stojak na książkę, który będzie pomocny na przykład w kuchni, podczas gotowania! Zrobienie takiego stojaka nie zajmuje wiele czasu - to naprawdę prosty sposób, który nie uszczupli również waszego portfela, a ułatwi zerkanie do przepisu podczas gotowania!