książka

Artykuły - Książka (407)

 • Krew na rogach: Krótka historia upadku Chicago Bulls

  Krew na rogach: Krótka historia upadku Chicago Bulls

  Ekipę Chicago Bulls, która w latach 90. ubiegłego stulecia niemal seryjnie sięgała po mistrzowskie tytuły ligi NBA zna chyba każdy. Nawet ci, którzy nie interesują się zbytnio koszykówką. Najeżona charyzmatycznymi postaciami drużyna przypominała beczkę prochu, której zapłon przez lata powstrzymywał tylko geniusz trenera, Phila Jacksona. Dlaczego potęga tej drużyny ostatecznie upadła? Roland Lazenby w książce "Chicago Bulls. Krew na rogach" stara się znaleźć odpowiedź na to pytanie.
 • Igrzyska śmierci — pełna emocji książka na wakacje!

  Igrzyska śmierci — pełna emocji książka na wakacje!

  Ta popularna powieść młodzieżowa z pewnością zaskoczy także starszych czytelników. Lekki język, niesamowity świat przedstawiony i wartka akcja sprawiają, że Igrzyska śmierci Susanne Collins po prostu trzeba przeczytać!
 • Karabin, propaganda i świętość partii: Jak rządzi się w Chinach?

  Karabin, propaganda i świętość partii: Jak rządzi się w Chinach?

  "Agencja informacyjna Xinhua wychwala 'państwo prawa' i tego samego dnia pisze, że 'całkowicie zabronione jest dyskutowanie o tym, czy wyżej w hierarchii stoi partia, czy konstytucja'. Jest to niemal blasfemia, bo oczywiście równa Bogu partia stoi ponad wszystkim." - tak o systemie rządzenia w dzisiejszych Chinach pisze autor książki "Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura", Kai Strittmatter.
 • Krzysztof Wielicki o kulisach zimowej wyprawy Polaków na K2

  Krzysztof Wielicki o kulisach zimowej wyprawy Polaków na K2

  Wydarzeniami rozgrywającymi się u podnóża K2 żyła na początku 2018 roku cała Polska. Krzysztof Wielicki - kierownik narodowej wyprawy na najniebezpieczniejszą górę świata w biografii "Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało" przedstawia, jak wyglądały kulisy tego głośnego i pełnego kontrowersji przedsięwzięcia.
 • Darek Dusza zaprasza na apokalipsę: Książka "Zombie Fest"

  Darek Dusza zaprasza na apokalipsę: Książka "Zombie Fest"

  Pod koniec października do sprzedaży trafiła książka "Zombie Fest", prozatorski debiut Darka Duszy, lidera grupy Redakcja, wieloletniego gitarzysty Shakin' Dudi, założyciela Śmierci Klinicznej, kompozytora i autora tekstów.
 • Szybcy jak diabli: Poznaj początki potęgi Ferrari

  Szybcy jak diabli: Poznaj początki potęgi Ferrari

  W latach 60. wyścigi samochodowe w Le Mans stały się areną rywalizacji dwóch tytanów przemysłu motoryzacyjnego. Amerykański magnat Henry Ford II i legendarny włoski konstruktor Enzo Ferrari wiedzieli, że nic nie zapewni im lepszej reklamy niż zwycięstwo na torze
 • Korposzczury: To Milton Friedman ukradł ci emeryturę!

  Korposzczury: To Milton Friedman ukradł ci emeryturę!

  Dlaczego praca w korporacji stała się dobijająca? Czyja to wina? Dan Lyons – autor bestsellerowego „Fakapu” – zagłębia się w korporacyjny świat, aby zrozumieć, dlaczego w biurze czujemy się czasem jak w psychologicznym laboratorium i martwimy się o naszą zawodową przyszłość
 • Kręcone siekierą: Jak wyglądały prace nad filmem "Kler"?

  Kręcone siekierą: Jak wyglądały prace nad filmem "Kler"?

  "Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego" to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego - historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski?
 • Ocalił mieszkańców rodzinnej wioski przed śmiercią głodową

  Ocalił mieszkańców rodzinnej wioski przed śmiercią głodową

  William Kamkwamba był nastolatkiem, gdy jego wioskę w afrykańskim Malawi nawiedziła straszliwa klęska głodu. Z powodu braku pieniędzy William musiał porzucić szkołę, jednak dzięki swojej pomysłowości i uporowi udało mu się odmienić życie wielu ludzi.
 • W umyśle mordercy: Baron Gilles de Rais

  W umyśle mordercy: Baron Gilles de Rais

  ​"W umyśle mordercy" to współczesne bajki dla dorosłych ku przestrodze. Są one tym bardziej przerażające, że opisane w nich historie wydarzyły się naprawdę. Bo zło wcale nie musi mieć oblicza Baby Jagi czy baśniowego stwora. Potwory w ludzkiej skórze żyją wśród nas, mijają nas na co dzień i tylko czyhają na nasz błąd.

Filmy - Książka (46)