ksiazka

Artykuły - Ksiazka (204)

 • Cecelia Ahern, Sto imion

  Cecelia Ahern, Sto imion

  ​Autorka kultowego "PS Kocham Cię" powraca z nową, o wiele dojrzalszą książką. "Sto imion" to hipnotyzująca opowieść, w której pojęcia przeciętności i wyjątkowości zostają odwrócone. Każdy może stać się bohaterem tej książki, bo każda historia jest warta opowiedzenia.
 • Andreas Altmann, Zasrane życie...

  Andreas Altmann, Zasrane życie...

  Syn byłego nazisty i handlarza dewocjonaliami ujawnia brutalną prawdę o życiu rodzinnym.
 • Uczta zmysłów

  Uczta zmysłów

  Już 19 marca premiera "Wieczerzy" Tatiany Jachyry. To niezwykle śmiały thriller psychologiczny, w którym chorobliwa namiętność i niezdrowa seksualna fascynacja mieszają się z religijnym fanatyzmem.
 • Grzegorz Kosson, Warstwy czyli obrazy miasta

  Grzegorz Kosson, Warstwy czyli obrazy miasta

  Pełna metafor i zakodowana opowieść o mieście, którego nazwa nigdy nie pada wprost. Magiczna podróż, która z każdym słowem, z każdą kolejną stroną, wciąga nas bez reszty. Pozwala odkryć nieznaną, zapomnianą, zamknięta w warstwach historię miejsc i ludzi. Wszystko w niej żyje: rzeka, która cierpi, ogród rośnie na oczach czytelnika, fabryka - jawi się jako serce, siła napędowa, bez której miasto przestałoby żyć.
 • "Złodziejka książek": Wierna czytelniczka

  "Złodziejka książek": Wierna czytelniczka

  Scenariusz filmu "Złodziejka książek" powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa australijskiego pisarza Markusa Zusaka pod tym samym tytułem.
 • Cyfrowe książki do 2016 roku zrewolucjonizują polski rynek wydawniczy

  Cyfrowe książki do 2016 roku zrewolucjonizują polski rynek wydawniczy

  Jak wynika z prognoz branży wydawniczej, rynek książek w formacie cyfrowym w latach 2011-2016 urośnie nawet 10-krotnie, a zapowiadana od kilku lat rewolucja na rynku książki może stać się faktem. Jej siłą napędową jest zmiana technologiczna i pokoleniowa wśród czytelników. Dziś rynek e-booków w Polsce wart jest ponad 40 mln zł, a jeszcze dwa lata temu - 10 mln zł.
 • Franco Zeffirelli pisze książkę o św. Franciszku z Asyżu

  Franco Zeffirelli pisze książkę o św. Franciszku z Asyżu

  90-letni włoski reżyser teatralny, filmowy i operowy Franco Zeffirelli ogłosił na początku roku, że pracuje nad książką o świętym Franciszku z Asyżu. Postanowił ją dedykować papieżowi Franciszkowi.
 • Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  - W 2013 roku obroty na polskim rynku książki spadły o około pół procenta - szacuje Łukasz Gołębiewski z Biblioteki Analiz. Jego zdaniem oznacza to ustabilizowanie się rynku, choć na bardzo niskim poziomie w stosunku do stanu sprzed wprowadzenia podatku VAT na książki
 • Tradycyjna książka wymarzonym prezentem na Gwiazdkę

  Tradycyjna książka wymarzonym prezentem na Gwiazdkę

  Tradycyjna, papierowa książka okazała się, już po raz drugi, najbardziej wymarzonym prezentem gwiazdkowym - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal Interia.pl i Tax Care. Wyprzedziła laptopa i dzieła sztuki. Obdarowany nią nie musi martwić się o ewentualne podatki - chyba że książka pod choinką byłaby białym krukiem.
 • Włochy: Ulgi podatkowe dla tych, którzy kupią książki

  Włochy: Ulgi podatkowe dla tych, którzy kupią książki

  Ulgi podatkowe dla tych, którzy będą kupować książki, zapowiedziało włoskie ministerstwo rozwoju gospodarczego. Wyjaśniono, że celem tego rozwiązania jest wsparcie czytelnictwa i przeżywających trudności księgarń, które nie należą do wielkich sieci sprzedaży.