Film - ksiądz

Artykuły - Ksiądz (21)

 • "Ojciec Mateusz": Śledztwo w zamku

  "Ojciec Mateusz": Śledztwo w zamku

  Ksiądz Mateusz prowadzi śledztwo w ruinach magnackiej rezydencji sprzed wieków. Czy odkryje, kto skrzywdził piękną, utalentowaną dziewczynę? Trwają prace na planie czwartego sezonu serialu "Ojciec Mateusz".
 • Serialowy ksiądz okradziony

  Serialowy ksiądz okradziony

  71-letni włoski aktor Mario Girotti, znany pod pseudonimem artystycznym jako Terence Hill, odwórca roli Don Matteo w popularnym serialu o księdzu dzielnie walczącym z przestępcami, został okradziony w Rzymie.
 • Ksiądz chce do reality-show!

  Ksiądz chce do reality-show!

  42-letni włoski ksiądz chce zostać zaproszony do reality-show "Wyspa sław", nadawanego przez telewizję RAI z bezludnej wyspy w Nikaragui, gdzie jego uczestnicy żyją w bardzo trudnych, prymitywnych wręcz warunkach i wykonują stawiane im zadania.
 • "Ojciec Mateusz": Porwą księdza

  "Ojciec Mateusz": Porwą księdza

  Zabójstwa, rabunki, porwania i szantaż. Przestępcy są coraz bardziej brutalni. W trzecim sezonie "Ojca Mateusza" sandomierskiego proboszcza czekają wyjątkowo ryzykowne zadania, a nas - mnóstwo emocji. Zagrożone będzie nawet życie księdza. Czy ocalą go znajomi policjanci?
 • "Plebania": Nietypowe jasełka

  "Plebania": Nietypowe jasełka

  Dlaczego na wigilijnej wieczerzy w Tulczynie zabraknie proboszcza? Dokąd skieruje go biskup? Kto przejmie jego obowiązki? Bohaterowie "Plebanii" będą musieli odnaleźć się w nowej sytuacji.
 • Coraz więcej księży w serialach

  Coraz więcej księży w serialach

  Księża i zakonnice coraz częściej pojawiają się w serialach TVP - "Siostrach", "Ojcu Mateuszu", "Plebanii", "Złotopolskich", "Klanie" czy "Ranczu". Wszystkie te telenowele łączy jedno: pokazują duchownych w dobrym świetle.
 • Ksiądz lepszy niż siostry zakonne

  Ksiądz lepszy niż siostry zakonne

  W sobotę, 17 października, na antenie TVP 1 wyemitowano pierwszy odcinek serialu "Siostry". Według danych AGB Media Research, produkcja ta przyciągnęła przed telewizory 3,8 mln widzów, zapewniając stacji oglądalność na poziomie 34 proc. Z kolei w niedzielne popołudnie 5,4 mln odbiorców wybrało "Ojca Mateusza", co dało Jedynce 40 proc udziałów w rynku. Tym samym serial wyprzedził pod względem oglądalności "Teleexpres".
 • "Popiełuszko" na festiwalu w Rzymie

  "Popiełuszko" na festiwalu w Rzymie

  Ksiądz Jerzy Popiełuszko to nie tylko męczennik, ale także bohater narodowy - pisze w poniedziałek watykanistka włoskiego dziennika "Il Messaggero" w związku z zapowiedzianą na 19 października, w 25. rocznicę jego śmierci, specjalną projekcją filmu o kapelanie Solidarności na festiwalu w Rzymie.
 • Ojciec Mateusz znów na tropie

  Ojciec Mateusz znów na tropie

  Porwania, wypadki i handel narkotykami. W spokojnym na pozór Sandomierzu ksiądz-detektyw - tytułowy bohater serialu "Ojciec Mateusz", nieustannie musi tropić przestępców.
 • Rzecznik Watykanu statystą

  Rzecznik Watykanu statystą

  Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi ujawnił, że został pomylony z jednym ze statystów z filmu "Anioły i demony", ekranizacji bestsellera Dana Browna w reżyserii Rona Howarda i mało brakowało, by w nim zagrał.