Biznes - ksiądz

Artykuły - Ksiądz (12)

 • "Rzeczpospolita": Rosną wydatki na księży

  "Rzeczpospolita": Rosną wydatki na księży

  ​Finansowane przez państwo składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla części duchownych były w ubiegłym roku rekordowe - podaje środowa "Rzeczpospolita" w artykule "Rosną wydatki na księży".
 • Ksiądz od marketingu

  Ksiądz od marketingu

  Fizyk, chemik, specjalista od marketingu - ponad połowa chętnych do seminariów w stolicy to absolwenci wyższych uczelni. Co więcej, choć w kraju liczba powołań kapłańskich spada, w Warszawie rośnie - pisze "Życie Warszawy".
 • Fiskus tnie równo

  Ksiądz Michał Heller musi zapłacić blisko 1,5 mln podatku od nagrody Templetona, którą kilka dni temu odebrał w Londynie. Resort finansów zastanawia się jednak, czy można z tego zrezygnować - donosi poniedziałkowy "Dziennik".
 • Ksiądz proboszcz już się zbliża!

  Ksiądz proboszcz już się zbliża!

  Rozpoczyna się okres wizyt duszpasterskich. Księża odwiedzają swoich parafian w ich domach. Postanowiliśmy przyjrzeć się kolędzie od przyziemnej strony - finansowej.
 • Pościg za księdzem z kasą

  Pościg za księdzem z kasą

  Prokuratura Rejonowa w Łowiczu (Łódzkie) wkrótce wyśle list gończy za ks. Franciszkiem Augustyńskim, byłym proboszczem parafii św. Ducha w tym mieście. Jest on podejrzewany o przywłaszczenie kilkuset tys. złotych na szkodę parafii i innych księży.
 • Policja finansowa aresztowała księdza

  Policja finansowa aresztowała księdza

  49-letni ksiądz Alfredo Luberto, były szef kościelnej instytucji pomocy społecznej imienia Jana XXIII w Serra d'Aiello koło Cosenzy (południowe Włochy), został aresztowany przez policję finansową pod zarzutem malwersacji - poinformowały włoskie media.
 • Kościół: bogactwo to nie grzech

  Kościół: bogactwo to nie grzech

  Nie popadajmy w skrajność. Nie każdy biznesmen to od razu człowiek zły, sprzedajny - mówi abp Sławoj Leszek Głódź.
 • Nie chcemy dawać księdzu "koperty"

  Nie chcemy dawać księdzu "koperty"

  Niewiele spraw budzi tyle kontrowersji co datki zbierane przez księży podczas kolędy. Z najnowszych badań wynika, że tylko co trzeci z nas nie ma nic przeciwko dawaniu "koperty". Połowa Polaków jest temu przeciwna.
 • Księża rezygnują z kopert!

  Księża rezygnują z kopert!

  W tym roku na terenie diecezji opolskiej księżom nie wolno zbierać ofiar w czasie wizyty po kolędzie. Ale także tam, gdzie nie ma zakazów, proboszczowie rezygnują z datków od wiernych - pisze "Życie Warszawy".
 • Polscy duchowni na eksport!

  Polscy duchowni na eksport!

  Polska jest potęgą jeśli chodzi o liczbę duchownych pracujących zagranicą. Co czwarty ksiądz w Europie to nasz rodak. Analizując dane dotyczące powołań, jeszcze długo tak będzie.