Fakty - ksiądz

Artykuły - Ksiądz (346)

 • Francja: Uroczystości pogrzebowe księdza Hamela

  Francja: Uroczystości pogrzebowe księdza Hamela

  W Rouen dwa i pół tysiąca osób ma wziąć udział w dzisiejszych uroczystościach pogrzebowych księdza Jacques'a Hamela, który zginął z rąk dwóch dżihadystów.
 • Pensylwania: Ksiądz płacił ubogim chłopcom za seks

  Pensylwania: Ksiądz płacił ubogim chłopcom za seks

  ​Ksiądz Joe Maurizio junior ze stanu Pensylwania został doprowadzony na przesłuchanie w związku z oskarżeniem o molestowanie seksualne dzieci oraz posiadanie materiałów pornograficznych. Śledczy twierdzą, że ksiądz miał wykorzystywać młodych chłopców z ubogich rodzin podczas misji w krajach Ameryki Środkowej.
 • Ukraina: Strzelanina w pobliżu siedziby SBU w Doniecku

  Ukraina: Strzelanina w pobliżu siedziby SBU w Doniecku

  W Doniecku na wschodzie Ukrainy, w okolicy zajętej przez prorosyjskich separatystów siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), trwa strzelanina - poinformował mer miasta Ołeksandr Łukjanczenko.
 • Polski ksiądz porwany w Doniecku. Oświadczenie MSZ

  Polski ksiądz porwany w Doniecku. Oświadczenie MSZ

  Polska służba konsularna od wtorku interweniuje w sprawie uwolnienia polskiego księdza Pawła Witka, porwanego przez prorosyjskich separatystów w Doniecku - poinformował szef MSZ Radosław Sikorski.
 • Polski ksiądz porwany w Doniecku

  Polski ksiądz porwany w Doniecku

  Biskup diecezji charkowsko-zaporoskiej Kościoła katolickiego na Ukrainie Marian Buczek potwierdził, że prorosyjscy separatyści porwali w Doniecku polskiego księdza Pawła Witka.
 • Nie żyje ksiądz profesor Jan Kracik

  Nie żyje ksiądz profesor Jan Kracik

  W Krakowie zmarł w czwartek ks. prof. Jan Kracik, historyk Kościoła, wieloletni pracownik Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i publicysta. O jego śmierci poinformowały archidiecezja krakowska i uniwersytet.
 • Ksiądz G. już z zarzutami ws. pedofilii

  Ksiądz G. już z zarzutami ws. pedofilii

  Cztery zarzuty dotyczące innych czynności seksualnych z nieletnim postawiła księdzu Wojciechowi G. warszawska prokuratura okręgowa - dowiedział się reporter radia RMF FM Roman Osica. Przesłuchanie G. trwało prawie półtorej godziny.
 • Kuria: Postępowanie kanoniczne wobec prawomocnie skazanego księdza

  Zaczęło się postępowanie kanoniczne po uprawomocnieniu się kary roku więzienia w zawieszeniu wobec ks. Grzegorza K. za czyny o charakterze pedofilskim. Sprawa trafi do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie - podała Kuria Warszawsko-Praska.
 • Suspensa dla księdza, który spowodował wypadek po pijanemu

  Ksiądz z Gaszowic k. Rybnika, który w grudniu spowodował kolizję drogową po pijanemu, został zawieszony w wykonywaniu funkcji kapłańskich. Poza karą suspensy duchowny został też skierowany na leczenie - poinformował rzecznik Archidiecezji Katowickiej ks. Łukasz Gaweł.
 • Ksiądz zamieszany w pedofilię wyszedł na wolność

  Ksiądz zamieszany w pedofilię wyszedł na wolność

  Amerykański ksiądz katolicki William Lynn opuścił więzienie stanowe w Pensylwanii po 18 miesiącach odbywania kary za ukrywanie pedofilii - poinformowały władze zakładu penitencjarnego. Pod koniec grudnia 2013 r. sąd apelacyjny uchylił wyrok skazujący księdza.

Filmy - Ksiądz (4)