InteriaTV - ksiądz

Filmy - Ksiądz (8)

 • Jak zweryfikować seksualność księdza?

  Kościół przeżywa kryzys związany z walką z niewłaściwymi zachowaniami seksualnymi księży. Powstał pomysł, aby badać zachowania seksualne osób, które mają chęć stać się księżmi i zakonnikami. – W Kościele ukuto taką tezę, że pedofilia ma związek z preferencją homoseksualną – powiedział adwokat i publicysta Artur Nowak. Dlaczego jego zdaniem takie badania nie mają sensu? Jak powinna wyglądać edukacja w seminariach? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rewolucyjny wyrok sądu w sprawie księdza pedofila. Jaką kwotę musi zapłacić zakon?

  Kasia miała 13 lat, kiedy ksiądz uwięził ją w mieszkaniu i przez kilkanaście miesięcy gwałcił. Dziewczynce udało się uciec. Kiedy sprawa wyszła na jaw, ksiądz został aresztowany i skazany na 4 lata więzienia. Niedawno Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok, w którym nakazał wypłacić Kościołowi milion złotych odszkodowania na rzecz pokrzywdzonej dziewczynki. Organ sprawiedliwości przyznał jej również 800 złotych dożywotniej, comiesięcznej renty. Dziennikarka Justyna Kopińska, która opisała historię Kasi w swojej książce opowiedziała, w jakich okolicznościach dziewczynka poznała swojego oprawcę. Ks. Piotr Studnicki z Centrum Ochrony Dziecka wyjaśnił, co ten wyrok oznacza dla Kościoła. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Katoliku! Ksiądz sprawdzi czy byłeś na mszy

  Technologia w służbie kościołowi. Od kilku miesięcy księża mogą zainstalować na swoich smartfonach aplikację, dzięki której sprawdzą czy w niedzielę byliśmy obecni w kościele. Nowa moda jeszcze nie przywędrowała do Polski, ale to tylko kwestia czasu.
 • Dramatyczna walka księdza, który stracił córkę

  Ojciec Wasyl z rumuńskiego miasta Balard wypowiedział wojnę amerykańskiemu gigantowi energetycznemu, koncernowi Chevron. W 1992 r. ten prawosławny duchowny stracił córkę. Dziewczynka zmarła na nowotwór mózgu, który rozwinął się u niej po katastrofie jądrowej w Czarnobylu. Zdaniem ojca Wasyla, Rumunii i całej Europie Środkowo-Wschodniej grozi teraz podobne niebezpieczeństwo, którego źródłem mają być poszukiwania gazu łupkowego. Chevron chce zastosować do tego celu metodę, która - jak twierdzą ekolodzy - może skutkować zatruciem wód gruntowych i wywołać problemy zdrowotne u tysięcy osób...
 • Rapujący... ksiądz

  Nie tylko rapuje, ale robi to naprawdę dobrze! A przy okazji "reklamuje" Pismo Święte.
 • Książka o dobru, wierze i władzy

  Gródek to wieś pachnąca rozgrzanymi przez słońce ziołami. Gdy na plebanii pojawia się ksiądz Rafał, cała wieś huczy od plotek. Młody i przystojny proboszcz to w Gródku prawdziwa sensacja! O swojej książce "Ksiądz Rafał" opowiada Maciej Grabski.
 • Wspomnienie o ojcu Joachimie Badenim

  W maju 2009 roku podczas mszy świętej ojciec Joachim Badeni usłyszał głos od Boga. Miał przypomnieć współczesnym ludziom o końcu świata. Tak powstała książka "Uwierzcie w koniec świata!". A o ojcu Badenim z księżną Marią Krystyną Habsburg rozmawiał ojciec Jan Andrzej Kłoczowski.
 • "Ksiądz" bez sutanny

  Na scenie X Edycji Reggae Dub Festival w Bielawie wystąpiła m.in. formacja Ghetto Priest. Zobacz fragmenty koncertu.