Ksiądz Jacek Stryczek

Artykuły - Ksiądz Jacek Stryczek (5)

 • Ksiądz Jacek Stryczek zmierzył się z Andrzejem Supronem

  Ksiądz Jacek Stryczek zmierzył się z Andrzejem Supronem

  Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na warszawskim Torwarze. Znany ksiądz Jacek Stryczek pobił się z wicemistrzem olimpijskim w zapasach Andrzejem Supronem. Całe zajście zarejestrowały kamery podczas IV Gali Biznes Boxing Polska.
 • Ksiądz zaboksuje w słusznej sprawie

  Ksiądz zaboksuje w słusznej sprawie

  Twardy wzrok, skrzyżowane pięści. Walczą, by Polacy również potrafili walczyć: o samych siebie i o innych. Już 13 maja Ksiądz Jacek Wiosna Stryczek zmierzy się ze znanym zapaśnikiem Andrzejem Supronem. Staną naprzeciw siebie w ringu, by zawalczyć dla Szlachetnej Paczki pod hasłem "Walczę o ludzi".
 • Ksiądz Jacek Stryczek: Idea, która płynie od sportowców, bardzo nam odpowiada

  Ksiądz Jacek Stryczek: Idea, która płynie od sportowców, bardzo nam odpowiada

  - Sama idea, która płynie od sportowców bardzo nam odpowiada, ponieważ nie chcieliśmy tą pomocą pozbawić ludzi inicjatywy. Raczej chcieliśmy ich zmotywować do walki - powiedział ksiądz Jacek Stryczek inicjator akcji "Szlachetna Paczka".
 • To już 15 lat mądrej pomocy!

  To już 15 lat mądrej pomocy!

  W zeszłym roku SZLACHETNA PACZKA zjednoczyła prawie milion Polaków, przekazując konkretną pomoc o wartości ponad 41 mln zł dla 19 580 rodzin w potrzebie. Zaczęło się jednak od Wspólnoty Indywidualności Otwartych - duszpasterstwa prowadzonego przez ówczesnego wikarego parafii w Prokocimiu Nowym, ks. Jacka Stryczka. 15 lat temu, razem z młodzieżą, postanowił pomóc mieszkańcom jednego z najbiedniejszych krakowskich osiedli.
 • Czas budować raj podatkowy w Polsce

  Czas budować raj podatkowy w Polsce

  Optymalizacja kosztów obowiązuje nie tylko biznes, ale też państwo - pisze w "Pulsie Biznesu" ksiądz Jacek Stryczek. Duszpasterz ludzi biznesu krytykuje pomysł walki z płaceniem podatków w krajach o korzystniejszym systemie podatkowym.

Filmy - Ksiądz Jacek Stryczek (3)

 • Ks. Jacek Stryczek o kryzysie męskości

  Ks. Jacek Stryczek o kryzysie męskości.
 • W "Szlachetnej Paczce" pozwalam ludziom znaleźć szczęście

  "Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu i model, który ja zastosowałem w "Szlachetnej Paczce" jest taki, że ja pozwalam ludziom znaleźć szczęście" - mówi w RMF FM gość Krzysztofa Ziemca ks. Jacek Stryczek. Koordynator charytatywnej akcji mówi o systemowych rozwiązaniach pomagania Polakom. "Nigdy nie ukrywałem, że uważam, że nie powinno państwo pomagać, tylko ludzie sobie nawzajem. Jestem za modelem obywatelskim społeczeństwa" - zauważył. Dodaje, że w ostatnich latach bieda, również wskutek działania programu 500+ zmniejszyła się. "Jest tak, że są rodziny, które już stać na to, żeby dzieci pojechały na wycieczkę szkolną" - stwierdza ksiądz. "Ja to często mówiłem, że Polska to okrutny kraj, te przemiany społeczne sprawiały, że jedni wskakują do tego wózka i jadą dalej, a inni się nie potrafią odnaleźć" - ocenia Gość Krzysztofa Ziemca.
 • Ks. Jacek Stryczek o "Szlachetnej Paczce". Wideo

  Ks. Jacek Stryczek o "Szlachetnej Paczce". Wideo