ks. Adam Boniecki

Artykuły - Ks. Adam Boniecki (15)

 • Ks. Adam Boniecki po sześciu latach milczenia: W świadomości katolików Kościół jest PiS-owski

  Ks. Adam Boniecki po sześciu latach milczenia: W świadomości katolików Kościół jest PiS-owski

  Od 2011 roku ks. Adam Boniecki miał zakaz wypowiadania się w mediach. Po sześciu latach milczenia, w rozmowie z TVN24 mówił m.in. o tym, że polski Kościół stracił swoją dawną rolę, jest upolityczniony i ingeruje w podział społeczeństwa. Duchowny wyraził także niepokój co do "rozmontowywania sytemu", w czym udział, według niego, bierze także Radio Maryja.
 • Prof. Rzepliński wśród laureatów Nagrody im. Stefana Kisielewskiego

  Prof. Rzepliński wśród laureatów Nagrody im. Stefana Kisielewskiego

  Prof. Andrzej Rzepliński, ksiądz Adam Boniecki oraz Adam Kiciński i Marcin Iwiński zostali laureatami Nagrody im. Stefana Kisielewskiego za rok 2015. Wyróżnienie przyznawane jest osobistościom ze świata polityki, publicystyki i biznesu.
 • Ks. Boniecki chwilowo nieosiągalny

  Ks. Boniecki chwilowo nieosiągalny

  Po zakazie, jaki nałożył na niego prowincjał Zgromadzenia Księży Marianów, ks. Adam Boniecki jest dla mediów nieosiągalny. Nie zmieniło to faktu, że dla wielu pozostał niekwestionowanym autorytetem, a ludzie wciąż chcą znać jego zdanie na temat aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.
 • Mszę w intencji Jaruzelskiego koncelebrowali Boniecki i Lemański

  W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się msza święta w intencji generała Wojciech Jaruzelskiego. Nabożeństwu przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Mszę św. koncelebrowali księża Adam Boniecki i Wojciech Lemański.
 • Ks. Boniecki laureatem nagrody studentów dziennikarstwa MediaTory

  Ks. Boniecki laureatem nagrody studentów dziennikarstwa MediaTory

  Ks. Adam Boniecki odebrał w sobotę wieczorem w Krakowie statuetkę głównej nagrody AuTORytet w 7. w plebiscycie Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory. Nagrodę wręczono podczas gali w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • Ksiądz Boniecki przybija piątkę

  Ks. Adam Boniecki był gościem Przystanku Woodstock. Nie pierwszy to gość spoza branży rock-and-rollowej, a nawet nie pierwszy to duchowny na tej imprezie. Ale akurat jego obecność u Owsiaka wywołała szczególne emocje - u jednych pozytywne, u drugich zupełnie przeciwne.
 • Kuba Wojewódzki i ks. Adam Boniecki na 19. Przystanku Woodstock

  Kuba Wojewódzki i ks. Adam Boniecki na 19. Przystanku Woodstock

  Gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych na 19. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą byli dzisiaj showman Kuba Wojewódzki i ksiądz Adam Boniecki. W specjalnie przygotowanym do tego celu namiocie Wojewódzki i Boniecki rozmawiali z przystankowiczami o religii i polityce.