krzyż

Synonimy:
krzyże, krzyżyk
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krzyż (395)

 • Real Madryt się ugiął - krzyż znika z herbu

  Real Madryt się ugiął - krzyż znika z herbu

  Real Madryt ugiął się i zgodził na to, aby w części państw Bliskiego Wschodu klubowe pamiątki były rozprowadzane bez krzyża wieńczącego koronę w herbie drużyny.
 • Rzecznik PiS: Będziemy bronić krzyża, jego miejsce jest w Sejmie

  Rzecznik PiS: Będziemy bronić krzyża, jego miejsce jest w Sejmie

  PiS będzie bronić krzyża, jego miejsce jest w polskim Sejmie - powiedział rzecznik PiS poseł Andrzej Duda w poniedziałek w Krakowie. - To ważny dla nas znak, który w żaden sposób nie oznacza agitacji religijnej - podkreślił.
 • Tusk: Krzyż w Sejmie mi nie przeszkadza

  Tusk: Krzyż w Sejmie mi nie przeszkadza

  Premier Donald Tusk ma nadzieję, że poniedziałkowa decyzja sądu, który orzekł, że obecność krzyża w Sejmie nie narusza dóbr osobistych, zamknie "nikomu niepotrzebny spór". - Krzyż w Sejmie mi nie przeszkadza - powiedział szef rządu dziennikarzom.
 • Sprawa krzyża w Sejmie: Jest wyrok

  Sprawa krzyża w Sejmie: Jest wyrok

  Obecność krzyża w Sejmie nie narusza dóbr osobistych - uznał w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie, oddalając apelację posłów Twojego Ruchu od niekorzystnego dla nich wyroku I instancji. Wyrok jest prawomocny. Janusz Palikot mówi o skardze do Strasburga.
 • "Nasz Dziennik": Kościół przed sądem

  "Nasz Dziennik": Kościół przed sądem

  9 grudnia Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosi wyrok w cywilnej sprawie, jaką wytoczyli posłowie Twojego Ruchu domagając się usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu. "Nasz Dziennik" rozmawia na ten temat z mec. Bartłomiejem Kachniarzem.
 • "Nasz Dziennik": Antykrucyfikatorzy

  "Nasz Dziennik": Antykrucyfikatorzy

  Stołeczny sąd rozpatrzy w piątek apelację posłów Twojego Ruchu domagających się usunięcia krzyża z sali posiedzeń plenarnych Sejmu - zapowiada "Nasz Dziennik".
 • Abp Michalik o wystawie w CSW: Kolejny raz został zbezczeszczony Krzyż

  Abp Michalik o wystawie w CSW: Kolejny raz został zbezczeszczony Krzyż

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik wyraził w piątek "oburzenie i niesmak" w związku z ekspozycją "Adoracja" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
 • Krzyż, którego nie widzisz

  Krzyż, którego nie widzisz

  Łatwo sobie wyobrazić, jak trudno pogodzić się z tym, co ich spotyka. Wystarczy zamknąć oczy i próbować się poruszać. Dlatego pielgrzymka osób niewidomych jest zawsze wyjątkowa. W tym roku spotkali się oni u stóp Matki Bożej Bolesnej w Chełmnie, 40 km na północ od Torunia.
 • Szef ZPB złożył skargę do prokuratury ws. spiłowanego krzyża

  Szef ZPB złożył skargę do prokuratury ws. spiłowanego krzyża

  Szef nieuznawanego przez władze białoruskie Związku Polaków na Białorusi Mieczysław Jaśkiewicz złożył w czwartek skargę do prokuratury, domagając się wyjaśnienia, kto spiłował krzyż upamiętniający żołnierzy AK we wsi Raczkowszczyzna.
 • Białoruś: Spór o krzyż. Prokuratura ostrzega

  Białoruska prokuratura ostrzega inicjatorów ustawienia krzyża w pobliżu miejsca śmierci Anatola Radziwonika - ostatniego dowódcy zorganizowanego polskiego podziemia niepodległościowego na ziemi nowogródzkiej. Powód? Ustawienie krzyża nie zostało uzgodnione z lokalnymi białoruskimi władzami.

Filmy - Krzyż (7)

 • Dają się przybić do krzyża na pamiątkę śmierci Jezusa

  Głęboko wierzący mieszkańcy Filipin zdecydowali się na przybicie do krzyża, by w ten sposób upamiętnić ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Te krwawe obrzędy - organizowane co roku w Wielki Piątek - obserwowały tłumy okolicznych mieszkańców i zagranicznych turystów. Dostojnicy kościelni i specjaliści od zdrowia są przeciwni takim praktykom, które – zdaniem tych pierwszych – łączą katolickie nabożeństwo z ludowymi wierzeniami i rytuałami, a według tych drugich – są groźne dla życia i zdrowia. Nie zmienia to jednak faktu, że rytuały te przyciągają i chętnych do uczestniczenia w nich i tłumy obserwatorów. Mężczyźni - ubrani jak rzymscy żołnierze – wbijali w ręce i nogi, wiszących na krzyżu, mężczyzn gwoździe ze stali nierdzewnej. Na przybicie do krzyża zdecydował się nawet Lasse Spang Olsen, 48-letni filmowiec z Danii. Gdy przebijano u ręce i nogi skrzywił się z bólu, podczas gdy jego kolega wszystko filmował. Kiedy było po wszystkim Olsen powiedział, że doświadczenie to było "fantastyczne". - Każdy powinien tego spróbować - dodał.
 • Krzyż na kopule świątyni

  Na szczycie kopuły Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich ustawiono w piątek ponad pięciometrowy krzyż. Poświęcił go metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
 • "Krzyż to nie moja kompetencja"

  Nie mogę wziąć odpowiedzialności za krzyż, ponieważ to nie jest moja kompetencja. Teren należy do Kancelarii Prezydenta - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Zamieszanie wokół krzyża

  Krzyż upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej miał zostać przeniesiony sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny. Krzyż podzielił jednak polskie społeczeństwo.