krzysztof zasada

Artykuły - Krzysztof zasada (23)

 • Ukraina wprowadziła embargo na wieprzowinę z dwóch województw w Polsce

  Ukraina wprowadziła embargo na wieprzowinę z dwóch województw w Polsce

  Ukraina wprowadziła embargo na wieprzowinę z Mazowsza i Lubelszczyzny. To efekt rozprzestrzeniającego się w Polsce wirusa ASF. Embargo objęło żywe zwierzęta, mięso, a także przetwory niepoddane obróbce termicznej - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada.
 • Gigantyczne wyłudzenia z SK Banku i Banku Spółdzielczego w Nadarzynie. Oskarżono 11 osób

  Gigantyczne wyłudzenia z SK Banku i Banku Spółdzielczego w Nadarzynie. Oskarżono 11 osób

  Akt oskarżenia wobec 11 osób podejrzanych o gigantyczne wyłudzenia z SK Banku i Banku Spółdzielczego w Nadarzynie trafił do sądu - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Prokuratura Regionalna w Warszawie złożyła też wniosek o ukaranie 8 osób, z którymi uzgodniono wcześniej wymiar kar.
 • CBA w biurach PZU. Chodzi o śledztwo ws. prywatyzacji koncernu Ciech

  CBA w biurach PZU. Chodzi o śledztwo ws. prywatyzacji koncernu Ciech

  Agenci CBA weszli do biur Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Funkcjonariusze zabezpieczają tam dane elektroniczne. Agenci działają na polecenie prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie podejrzeń nieprawidłowości przy prywatyzacji koncernu Ciech.
 • RMF FM: Znikający olej rzepakowy

  RMF FM: Znikający olej rzepakowy

  Z projektu ustawy o monitoringu przewozu towarów wrażliwych w tajemniczych okolicznościach zniknął wymóg monitorowania transportów z olejem rzepakowym - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM Marek Balawajder i Krzysztof Zasada.
 • "Prali brudne mięso" na szeroką skalę?

  "Prali brudne mięso" na szeroką skalę?

  To może być proceder legalizowania mięsa pochodzącego od kłusowników - jak ustalił reporter RMF FM Krzysztof Zasada, taki jest jeden z głównych wątków śledztwa w sprawie mężczyzny z Radomia, który jest podejrzany o wprowadzenie do obrotu dziczyzny zakażonej włośnicą. 38-latka zatrzymano w zeszłym tygodniu. Do tej pory nie chce on współpracować ze śledczymi.
 • Nowe zarzuty dla szefów SKOK Wołomin

  Nowe zarzuty dla szefów SKOK Wołomin

  Rozszerzono zarzuty dla szefów SKOK Wołomin, podejrzanych o gigantyczne wyłudzenia na szkodę tej instytucji. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, prokuratura zarzuciła Mariuszowi G. i Mateuszowi G. wyłudzenie prawie pół miliarda złotych.
 • PGNiG żąda wyjaśnień i odszkodowania od Rosjan

  PGNiG żąda wyjaśnień i odszkodowania od Rosjan

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo żąda wyjaśnień i odszkodowania od Rosjan - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Spółka wysłała w tej sprawie pismo do Gazpromu, który od zeszłego tygodnia wysyła do Polski mniej gazu, niż PGNiG zamawia. Spółka nie ujawnia wysokości odszkodowania, którego żąda.
 • Rosjanie zwiększają dostawy gazu do Polski

  Rosjanie zwiększają dostawy gazu do Polski

  Rosyjski Gazprom zwiększa dostawy gazu do Polski - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Jak usłyszał, jest lepiej niż wczoraj, ale dostawy rosną stopniowo i Rosjanie nie przesyłają nam jeszcze takiej ilości surowca, jaką zamawiało PGNiG.
 • Kompletne fiasko misji polskich sadowników

  Kompletne fiasko misji polskich sadowników

  Jak się dowiedział reporter RMF FM Krzysztof Zasada, Białorusini nie tylko nie kupią więcej polskich jabłek, ale najpewniej ograniczą dotychczasowy import z naszego kraju.
 • Kurczaki zarażone salmonellą trafiły do Polski ze Słowacji

  Kurczaki zarażone salmonellą trafiły do Polski ze Słowacji

  Ponad 4 tony kurczaków zarażonych salmonellą trafiły do Polski - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Wysłano je ze Słowacji. Mięso po przebadaniu nie trafiło do sprzedaży.