Krzysztof Zanussi

Synonimy:
Zanussi Krzysztof,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krzysztof Zanussi (256)

 • "Eter": Krzysztof Zanussi nawiązuje do mitu Fausta

  "Eter": Krzysztof Zanussi nawiązuje do mitu Fausta

  6 września zakończyła się pierwsza, polsko-ukraińska tura zdjęć do najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego "Eter".
 • "Eter": Jacek Poniedziałek w nowym filmie Krzysztofa Zanussiego

  "Eter": Jacek Poniedziałek w nowym filmie Krzysztofa Zanussiego

  W czwartek, 10 sierpnia, rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Krzysztofa Zanussiego "Eter". "Film jest próbą reinterpretacji mitu Fausta. Opowiada historię wojskowego lekarza, który prowadzi eksperymenty medyczne na początku XX wieku, by zyskać władzę nad ludźmi" - informuje Studio Filmowe Tor.
 • "Eter" Krzysztofa Zanussiego z dofinansowaniem

  "Eter" Krzysztofa Zanussiego z dofinansowaniem

  Cztery filmy, w tym "Ułaskawienie" Jana Jakuba Kolskiego oraz "Eter" Krzysztofa Zanussiego, mają szansę na dofinansowanie w ramach I edycji Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Budżet funduszu wynosi 600 tys. zł.
 • Krzysztof Zanussi o rozczarowaniu współczesnością

  Krzysztof Zanussi o rozczarowaniu współczesnością

  O współczesnej nauce, z której zniknął determinizm, a więc jest miejsce dla tajemnicy, w tym dla Boga, a także o rozczarowaniu współczesnością w Polsce dyskutował z widzami w Moskwie Krzysztof Zanussi podczas spotkania we wtorek, 23 maja, w siedzibie stowarzyszenia Memoriał.
 • Krzysztof Zanussi w Nowym Jorku

  Krzysztof Zanussi w Nowym Jorku

  Przyjemnie byłoby być lordem - mówił przebywający w metropolii nowojorskiej Krzysztof Zanussi sympatykom kina. Podczas spotkania z widzami, reżyser pokpiwał zarazem ze swojego profesorskiego tytułu...
 • Zanussi poruszony śmiercią Wajdy

  Zanussi poruszony śmiercią Wajdy

  Andrzej Wajda to imponujący wzór głębokiego patriotyzmu. Znakomitość kultury. Zabrakło kogoś niebywałego formatu - mówił reżyser Krzysztof Zanussi o zmarłym w niedzielę, 9 października, Andrzeju Wajdzie.
 • Krzysztof Zanussi na Polskiej Wiośnie Filmowej

  Krzysztof Zanussi na Polskiej Wiośnie Filmowej

  ​Polski reżyser Krzysztof Zanussi był w poniedziałek, 18 kwietnia, gościem 22. Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie. Wziął udział w prezentacji książki węgierskiego krytyka na swój temat i otworzył wystawę zdjęć Krzysztofa Kieślowskiego. Podczas spotkania z widzami Zanussi opowiadał m.in. o polskim i światowym kinie, o cenzurze, a także o swoich planach.
 • Krzysztof Zanussi: "Obce ciało" to film o poszukiwaniu

  Krzysztof Zanussi: "Obce ciało" to film o poszukiwaniu

  - Chciałem zrobić film o współczesności, który byłby uczciwy i szczery - mówi Krzysztof Zanussi. W swoim najnowszym dziele "Obce ciało" reżyser poruszył problem wiary w nowoczesnym świecie, kryzysu wartości, zmieniającej się roli społecznej kobiety i bezwzględności wielkich korporacji.
 • Krzysztof Zanussi: Krytyka względności

  Krzysztof Zanussi: Krytyka względności

  "Film idący pod prąd tego, co dziś modne, powszechnie przyjęte" - powiedział o "Obcym ciele", które w piątek trafi do kin, Krzysztof Zanussi. "Czy jesteś człowiekiem przyzwoitym?" - to, zdaniem aktorki Agnieszki Grochowskiej, najważniejsze z pytań stawianych w tym filmie.
 • "Obce ciało" Zanussiego na festiwalu w Toronto

  "Obce ciało" Zanussiego na festiwalu w Toronto

  Nowy film Krzysztofa Zanussiego rozpoczyna swoje festiwalowe życie. Światowa premiera "Obcego ciała" odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Filmy - Krzysztof Zanussi (3)

 • Krzysztof Zanussi: „Obce ciało” to film o poszukiwaniu sposobu na życie

  W filmie „Obce ciało” reżyser opowiedział historię Angela i Kasi, których we Włoszech połączyła miłość oraz wiara w Boga. Dziewczyna postanawia jednak przerwać ten związek i wstąpić do klasztoru w Polsce. Angelo przyjeżdża za ukochaną do Warszawy, gdzie podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Tam poznaje cyniczną Kris, która bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych. Krzysztof Zanussi twierdzi, że chciał zrobić film o dylematach współczesności i poszukiwaniu sposobu na życie. Reżyser pokazał już swoje nowe dzieło na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Rosji. Przyznaje, że jest ono różnie odbierane w różnych miejscach, widzowie na całym świecie mają bowiem inną wrażliwość i zwracają uwagę na inne wątki filmu. – Mam nadzieję, że ten film jest uczciwy i szczery. To widz orzeknie, co tam było najważniejsze. Czy ta korporacja z jej korupcją, czy ta niemożność pogodzenia się z utraconą miłością, o której ten film jest także. Czy ta wielka trudność, którą przeżywa druga z bohaterek, która chce się Bogu poświęcić, a jednak targają nią jakieś wątpliwości. Czy wreszcie człowiek, który w ogóle nie chce słyszeć o Bogu, a jego właśnie spotyka łaska. Każdy z tych motywów jest ważny, zobaczymy, który w oczach widza będzie najważniejszy – mówi Krzysztof Zanussi.
 • "Obce ciało": Aktorki o filmie

  O filmie "Obce ciało" i nie tylko opowiadają odtwórczynie głównych ról: Agnieszka Grochowska, Agata Buzek i Weronika Rosati. Film w reżyserii Krzysztofa Zanussiego to dramat psychologiczny o zderzeniu korporacyjnego cynizmu z młodzieńczym idealizmem. Akcja toczy się m.in. we Włoszech, gdzie w grupie modlitewnej poznają się Angelo (Leonelli) i Kasia (Buzek). Oprócz miłości, parę łączy wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i jej decyzja, by wstąpić do klasztoru. Angelo jedzie do Warszawy, chcąc nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, chłopak podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna Kris (Grochowska). W korporacyjnej rzeczywistości głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując władzę, bawi się nim i stara się zmusić go do złamania zasad moralnych. Polska premiera 5 grudnia 2014.
 • "Iluminacja"

  "Iluminacja" Krzysztofa Zanussiego to kolejna tegoroczna premiera KinaRP - projektu, który od 5 lat ocala od zniszczenia arcydzieła polskiego kina. Klasyk Zanussiego to portret 10 lat życia młodego fizyka (Stanisław Latałło), poszukiwania sensu życia oraz konfrontacji z perspektywą własnej śmierci.