Krzysztof Zanussi

Synonimy:
Zanussi Krzysztof,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krzysztof Zanussi (141)

 • Krzysztof Zanussi reaguje po emisji "Nic się nie stało"

  Krzysztof Zanussi reaguje po emisji "Nic się nie stało"

  Po telewizyjnej premierze dokumentu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" Krzysztof Zanussi opublikował na swoim Facebooku oświadczenie, w którym zapowiada wystąpienie na drogę sądową przeciwko twórcom filmu.
 • Krzysztof Zanussi: Jan Paweł II otworzył katolicyzm na przyszłość

  Krzysztof Zanussi: Jan Paweł II otworzył katolicyzm na przyszłość

  Jan Paweł II "otworzył katolicyzm na przyszłość"- to tytuł tekstu Krzysztofa Zanussiego, opublikowanego we wtorek przez włoski dziennik katolicki "Avvenire" w związku ze stuleciem urodzin papieża. Zanussi podkreślił, że Jan Paweł II "adresował swoje przesłanie do całej współczesności", a nie tylko do "przekonanych".
 • Krzysztof Zanussi z nagrodą prezydenta Białorusi

  Krzysztof Zanussi z nagrodą prezydenta Białorusi

  Krzysztof Zanussi został uhonorowany nagrodą prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki za całokształt twórczości, a film "Boże Ciało" otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię i nagrodę publiczności na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Listapad w Mińsku.
 • Krzysztof Zanussi: W roli dinozaura

  Krzysztof Zanussi: W roli dinozaura

  - W Europie Wschodniej widz jest gotowy na trudniejsze pytania, na to liczyłem i nie zawiodłem się - mówił w czwartek, 7 listopada, w Mińsku podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Listapad polski reżyser Krzysztof Zanussi.
 • Krzysztof Zanussi uhonorowany przez wojewodę kujawsko-pomorskiego

  Krzysztof Zanussi uhonorowany przez wojewodę kujawsko-pomorskiego

  Reżyser i scenarzysta Krzysztof Zanussi został uhonorowany przez wojewodę kujawsko-pomorskiego statuetką "Tańczącej pary kujawsko-pomorskiej". Wyróżnienie przyznano we wtorek w Bydgoszczy w uznaniu zasług dla kultury polskiej.
 • Krzysztof Zanussi świętował w Krakowie

  Krzysztof Zanussi świętował w Krakowie

  Krzysztof Zanussi świętował w środę, 19 czerwca, w Krakowie swoje 80. urodziny, 60-lecie debiutu filmowego i 40-lecie debiutu teatralnego. Tu przeżyłem koniec wojny i stawiałem swoje pierwsze kroki na UJ, potem robiłem bardzo wiele filmów i mam wielu przyjaciół - mówił dziennikarzom.
 • Kino jak spowiedź. Reżyser Krzysztof Zanussi kończy 80 lat

  Kino jak spowiedź. Reżyser Krzysztof Zanussi kończy 80 lat

  Jego twórczość jest z jednej strony wyrzutem sumienia dla wszystkich, którzy sprzedają swe człowieczeństwo, a z drugiej nadzieją dla tych, którzy popadają w rozpacz - pisał prof. UKSW ks. Janusz Balicki o Krzysztofie Zanussim. Twórca m.in. "Barw ochronnych" i "Iluminacji" obchodził 17 czerwca 2019 roku 80 urodziny.
 • Platynowe Lwy dla Krzysztofa Zanussiego

  Platynowe Lwy dla Krzysztofa Zanussiego

  Krzysztof Zanussi - reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, producent, eseista, filozof - odbierze statuetkę Platynowych Lwów podczas gali finałowej 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w sobotę, 21 września 2019 roku.
 • Festiwal Muzyki Filmowej. Scoring4Polish Directors: Krzysztof Zanussi

  Festiwal Muzyki Filmowej. Scoring4Polish Directors: Krzysztof Zanussi

  "Bilans kwartalny", "Cwał", "Kontrakt", "Obce ciało", "Persona non grata", "Czarne słońce" - między innymi te tematy Wojciecha Kilara z filmów Krzysztofa Zanussiego zabrzmią 16 maja w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego Centrum Kongresowego ICE Kraków. Reżyser - w czerwcu tego roku świętujący 80. rocznicę urodzin - będzie gościem specjalnym 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie i bohaterem czwartej odsłony cyklu Scoring4Polish Directors.
 • Krzysztof Zanussi: Pan na włościach

  Krzysztof Zanussi: Pan na włościach

  Krzysztof Zanussi, który w poniedziałek, 25 marca, odbierze nagrodę Orła 2019 za osiągnięcia życia, ma niezwykły dom, który mógłby służyć za scenerię niejednej filmowej opowieści. Jego rezydencja ukryta jest w malowniczym ogrodzie w stylu angielskim.

Zdjęcia - Krzysztof Zanussi (5)

 • film.interia.pl
  Krzysztof Zanussi: Niezwykła rezydencja
 • film.interia.pl
  Krzysztof Zanussi: Niezwykła rezydencja
 • film.interia.pl
  Krzysztof Zanussi: Niezwykła rezydencja
 • film.interia.pl
  Krzysztof Zanussi: Niezwykła rezydencja
 • film.interia.pl
  Krzysztof Zanussi: Niezwykła rezydencja

Filmy - Krzysztof Zanussi (3)

 • Krzysztof Zanussi: „Obce ciało” to film o poszukiwaniu sposobu na życie

  W filmie „Obce ciało” reżyser opowiedział historię Angela i Kasi, których we Włoszech połączyła miłość oraz wiara w Boga. Dziewczyna postanawia jednak przerwać ten związek i wstąpić do klasztoru w Polsce. Angelo przyjeżdża za ukochaną do Warszawy, gdzie podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Tam poznaje cyniczną Kris, która bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych. Krzysztof Zanussi twierdzi, że chciał zrobić film o dylematach współczesności i poszukiwaniu sposobu na życie. Reżyser pokazał już swoje nowe dzieło na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Rosji. Przyznaje, że jest ono różnie odbierane w różnych miejscach, widzowie na całym świecie mają bowiem inną wrażliwość i zwracają uwagę na inne wątki filmu. – Mam nadzieję, że ten film jest uczciwy i szczery. To widz orzeknie, co tam było najważniejsze. Czy ta korporacja z jej korupcją, czy ta niemożność pogodzenia się z utraconą miłością, o której ten film jest także. Czy ta wielka trudność, którą przeżywa druga z bohaterek, która chce się Bogu poświęcić, a jednak targają nią jakieś wątpliwości. Czy wreszcie człowiek, który w ogóle nie chce słyszeć o Bogu, a jego właśnie spotyka łaska. Każdy z tych motywów jest ważny, zobaczymy, który w oczach widza będzie najważniejszy – mówi Krzysztof Zanussi.
 • "Obce ciało": Aktorki o filmie

  O filmie "Obce ciało" i nie tylko opowiadają odtwórczynie głównych ról: Agnieszka Grochowska, Agata Buzek i Weronika Rosati. Film w reżyserii Krzysztofa Zanussiego to dramat psychologiczny o zderzeniu korporacyjnego cynizmu z młodzieńczym idealizmem. Akcja toczy się m.in. we Włoszech, gdzie w grupie modlitewnej poznają się Angelo (Leonelli) i Kasia (Buzek). Oprócz miłości, parę łączy wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i jej decyzja, by wstąpić do klasztoru. Angelo jedzie do Warszawy, chcąc nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, chłopak podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna Kris (Grochowska). W korporacyjnej rzeczywistości głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując władzę, bawi się nim i stara się zmusić go do złamania zasad moralnych. Polska premiera 5 grudnia 2014.
 • "Iluminacja"

  "Iluminacja" Krzysztofa Zanussiego to kolejna tegoroczna premiera KinaRP - projektu, który od 5 lat ocala od zniszczenia arcydzieła polskiego kina. Klasyk Zanussiego to portret 10 lat życia młodego fizyka (Stanisław Latałło), poszukiwania sensu życia oraz konfrontacji z perspektywą własnej śmierci.