Krzysztof Warlikowski

Artykuły - Krzysztof Warlikowski (8)

 • Krzysztof Warlikowski odbierze Złotego Lwa Biennale di Venezia 2021

  Krzysztof Warlikowski odbierze Złotego Lwa Biennale di Venezia 2021

  Rada Dyrektorów Biennale w Wenecji przyznała Złotego Lwa za całokształt twórczości w dziedzinie teatru polskiemu reżyserowi teatralnemu i operowemu Krzysztofowi Warlikowskiemu. Uroczystość wręczenia nagrody artyście zaplanowano w lipcu, podczas 49. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Wenecji.
 • Isabelle Huppert chwali Andrzeja Chyrę i Agatę Buzek

  Isabelle Huppert chwali Andrzeja Chyrę i Agatę Buzek

  Krzysztof Warlikowski zaprezentował na nowojorskim Next Wave Festival spektakl "Fedry" ("Phaedra (s)") paryskiego teatru Odeon. Za "nadzwyczajną" uznała tę inscenizację wykonawczyni głównej roli, francuska gwiazda Isabelle Huppert.
 • Tydzień z "Kabaretem Warszawskim"

  Tydzień z "Kabaretem Warszawskim"

  Po pokazach na Heineken Open'er Festival w Gdyni i Festiwalu Teatralnym w Awinionie, "Kabaret Warszawski" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego wchodzi do repertuaru Nowego Teatru w Warszawie. Po poniedziałkowym pokazie premierowym spektakl będzie grany do soboty.
 • "Italiani" Barczyka: Film o milczeniu

  "Italiani" Barczyka: Film o milczeniu

  11 marca do polskich kin trafi "Italiani", najnowszy film w reżyserii Łukasza Barczyka, autora głośnych "Patrzę na ciebie, Marysiu", "Przemian", czy "Nieruchomego poruszyciela".
 • Warlikowski debiutuje jako aktor

  Warlikowski debiutuje jako aktor

  Znany reżyser teatralny Krzysztof Warlikowski zadebiutował jako aktor filmowy: wystąpił w zrealizowanej przez Łukasza Barczyka historii "Gli Italiani". Obraz trafi do polskich kin 25 marca.
 • Cielecka z Boskim Komediantem

  Cielecka z Boskim Komediantem

  14 grudnia 2009 roku w Krakowie zakończył się 2. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. Wśród nagrodzonych są m.in. Magdalena Cielecka, Krzysztof Warlikowski i Piotr Skiba. Najlepszym spektaklem festiwalu została sztuka "Między nami dobrze jest", napisana przez Dorotę Masłowską i wyreżyserowana przez Grzegorza Jarzynę.
 • Krzysztof Warlikowski

  Jeden z najciekawszych polskich reżyserów teatralnych. Urodził się w 1962 roku. Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie studiował historię, filologię romańską i filozofię, w École Pratique des Hautes Études - teatr antyczny, a na Sorbonie - filozofię, literaturę francuską i języki.
 • "Anioły w Ameryce" po polsku

  "Anioły w Ameryce" po polsku

  Polską adaptację nagrodzonej Pulitzerem sztuki amerykańskiego dramatopisarza Tony'ego Kushnera "Anioły w Ameryce" przygotowuje w stolicy Krzysztof Warlikowski. W spektaklu zobaczymy m.in. Andrzeja Chyrę i Magdalenę Cielecką.

Filmy - Krzysztof Warlikowski (1)