Krzysztof Rybiński

Artykuły - Krzysztof Rybiński (22)

Filmy - Krzysztof Rybiński (5)

 • Rybiński: Grecja musi zbankrutować

  Na spotkaniu ministrów finansów strefy euro, które rozpoczyna się dzisiaj, oficjalnie zostanie zatwierdzona wypłata pomocy dla Grecji. Chodzi w sumie o odmrożenie blisko 44 mld euro pożyczek w ramach tzw. trzeciego pakietu pomocowego. Ma to pomóc Grecji stanąć na nogi i – w dłuższej perspektywie – wyjść z ogromnego zadłużenia. Ekonomista, profesor Krzysztof Rybiński, twierdzi jednak, że ogłoszenie bankructwa przez Ateny jest nieuniknione i może to się stać już drugiej połowie przyszłego roku, po wrześniowych wyborach do niemieckiego Bundestagu.
 • "Kryzys dotrze do nas w 2013"

  Trzeba przygotować się mentalnie na to, że idą trudne czasy - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Krzysztof Rybiński. - Polska nie przeprowadziła wystarczających reform; w 2013 r. "zielona wyspa" przejdzie do historii.
 • "Demokracja w Polsce jest chora"

  Osoba z otoczenia premiera Tuska proponowała mi stanowisko prezesa urzędu centralnego. Próbowano mnie przekupić, przyciągnąć marchewką - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Krzysztof Rybiński. - Kiedy nie udało się mnie przekonać, zastraszano moją żonę.
 • "Rząd zagrabi nasze pieniądze"

  ZUS po reformie OFE będzie podobny do Bezpiecznej Kasy Oszczędności Lecha Grobelnego - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Krzysztof Rybiński.