Krzysztof Pater

Synonimy:
Pater Krzysztof,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krzysztof Pater (0)

 • ZUS: 3,5 mln Polaków bez kapitału początkowego

  ZUS: 3,5 mln Polaków bez kapitału początkowego

  Pracownicy muszą złożyć do ZUS wniosek i zaświadczenia o wysokości zarobków, aby zakład wyliczył im kapitał początkowy. Ubezpieczeni mają problemy z odszukaniem dokumentacji płacowej sprzed 1999 roku. Syndycy nie przekazują do archiwów państwowych dokumentacji pracowniczej z likwidowanych firm.
 • Nowe renty będą niższe

  Nowe renty będą niższe

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało założenia do ustawy wprowadzającej nową formułę ustalania wysokości rent z tytułu niezdolności do pracy. Od 2009 roku osoby niezdolne do pracy zawodowej otrzymają już nowe renty kapitałowe. Wysokość nowych świadczeń będzie liczona na podobnych zasadach jak emerytury.
 • ZUS gra z nami w kotka i myszkę

  ZUS gra z nami w kotka i myszkę

  Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego oraz stanowisko Sejmu RP otworzyły furtkę do ratowania plajtującego systemu, poprzez pozbawianie emerytury co bogatszych Polaków.
 • Na rencie dorobisz 4 razy więcej

  Na rencie dorobisz 4 razy więcej

  Osoby otrzymujące renty socjalne będą mogły dorobić cztery razy więcej niż obecnie. Pracodawcy nie zgadzają się na nowe przywileje dla tej grupy ubezpieczonych . Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, emeryci zaskarżą je do Trybunału Konstytucyjnego.
 • Kiedy ruszą prace nad kolejnymi ustawami?

  Krzysztof Pater, minister polityki społecznej ma nadzieję, że już w najbliższą środę lub czwartek - jak powiedział "GP" - będą czytane kolejne ustawy z planu Hausnera, nad którymi nie odbyła się debata na kończącym się jutro posiedzeniu Sejmu.
 • Emerytury niekoniecznie pod palmami

  Nie ma co liczyć na wysoką emeryturę. Ten, kto w momencie startu reformy emerytalnej w 1999 r. miał 25 lat, przechodząc na emeryturę w sześćdziesiątym roku życia może liczyć na 2 tys. zł miesięcznie. I to o ile jest mężczyzną. Średnia emerytura dla kobiety wyniesie 1,64 tys. zł, czyli nieco ponad 48 proc. ostatniej pensji. Takie są symulacje Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej dotyczące wysokości emerytur wypłacanych w nowym systemie emerytalnym, czyli przez ZUS i fundusze emerytalne.
 • Projekt ustawy o IKE trafił do uzgodnień

  Dobra wiadomość - z początkiem przyszłego roku zaczną działać indywidualne konta emerytalne oraz poprawione pracownicze programy emerytalne. Zła wiadomość - nie będzie ulg w podatku dochodowym
 • Spokojnie, to tylko projekty

  Obniżenie o połowę kosztów zarządzania i obowiązek składania oświadczeń majątkowych przez członków władz powszechnych towarzystw emerytalnych - to zapisy nowelizacji ustawy o OFE, budzące największe kontrowersje w środowisku.
 • Projekt ulgi dla samodzielnych inwestycji emerytalnych

  Ministerstwo Pracy opracowuje projekt zwolnienia z podatku dochodowego sum, odkładanych na starość - dowiedział się Parkiet. Istnieje szansa, że wkrótce na dodatkową emeryturę będzie można oszczędzać, samodzielnie inwestując w akcje spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.