Krzysztof Krauze

Synonimy:
Krauze Krzysztof,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krzysztof Krauze (42)

 • Laur Cisowy dla Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze

  Laur Cisowy dla Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze

  Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze to tegoroczni laureaci Laura Cisowego - dorocznej nagrody organizatorów Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami" w Nowogardzie. Wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej.
 • Joanna Kos-Krauze: Za każdy kadr biorę odpowiedzialność

  Joanna Kos-Krauze: Za każdy kadr biorę odpowiedzialność

  22 września swoją polską premierą miał ostatni wspólny projekt zmarłego 24 grudnia 2014 roku Krzysztofa Krauzego i jego żony. "Ptaki śpiewają w Kigali" opowiadają historię polskiej ornitolog Anny, która pracuje w Rwandzie i ratuje tam młodą dziewczynę z plemienia Tutsi. O długiej pracy nad filmem opowiada współscenarzystka i współreżyserka obrazu - Joanna Kos Krauze.
 • Wojciech Smarzowski laureatem nagrody im. Krzysztofa Krauze

  Wojciech Smarzowski laureatem nagrody im. Krzysztofa Krauze

  Wojciech Smarzowski został tegorocznym laureatem nagrody im. Krzysztofa Krauze. Gildia Reżyserów Polskich doceniła go za "Wołyń", który - zdaniem kapituły - "jest przykładem dzieła godzącego bardzo osobistą artystyczną, filmową wizję ze zdyscyplinowanym filmowym rzemiosłem".
 • Znamy nominowanych do Nagrody im. Krzysztofa Krauze

  Znamy nominowanych do Nagrody im. Krzysztofa Krauze

  Ryszard Bugajski za film "Zaćma", Piotr Dumała za film "Ederly" i Wojciech Smarzowski za "Wołyń" znaleźli się wśród 11 nominowanych twórców do Nagrody im. Krzysztofa Krauze, która przyznawana jest przez Gildię Reżyserów Polskich. Laureata poznamy 2 kwietnia.
 • Kto otrzyma Nagrodę im. Krzysztofa Krauze?

  Kto otrzyma Nagrodę im. Krzysztofa Krauze?

  17 grudnia 2016 poznamy laureata pierwszej edycji Nagrody im. Krzysztofa Krauze.
 • Krzysztof Krauze: Odszedł w Wigilię

  Krzysztof Krauze: Odszedł w Wigilię

  24 grudnia 2015 mija dokładnie rok od śmierci Krzysztofa Krauzego - wybitnego polskiego reżysera i scenarzystę, twórca filmów nagradzanych na festiwalach w Polsce i za granicą ("Dług", "Mój Nikifor", "Papusza", "Plac Zbawiciela"). Od 2006 roku artysta zmagał się z rakiem. Zmarł w wieku 61 lat.
 • Krzysztof Krauze: Prawo do godnej śmierci

  Krzysztof Krauze: Prawo do godnej śmierci

  Przypominał nam o tym, o czym chcieliśmy zapomnieć. Miał też odwagę mówić o swojej chorobie. Domagał się prawa do godnej śmierci
 • Pogrzeb Krzysztofa Krauzego

  Pogrzeb Krzysztofa Krauzego

  Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata filmu oraz instytucji kultury pożegnali wybitnego reżysera Krzysztofa Krauzego, który został w środę, 7 stycznia, pochowany na cmentarzu w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie).
 • Krzysztof Krauze: Prawdziwe historie

  Krzysztof Krauze: Prawdziwe historie

  "Gry uliczne", "Dług", "Mój Nikifor", "Plac Zbawiciela" - każdy film Krzysztofa Krauzego nie tylko zdobywał prestiżowe wyróżnienia, lecz także prowokował ważną społeczną debatę. Dziś, w wigilię, dotarła do nas informacja o śmierci reżysera.
 • Gwarancje Kultury 2014 rozdane!

  Gwarancje Kultury 2014 rozdane!

  Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze i Zbigniew Waleryś otrzymali za film "Papusza" Gwarancję Kultury, nagrodę TVP Kultura. Specjalne mistrzowskie Supergwarancje odebrali Andrzej Wajda i Martin Scorsese. Gala odbyła się w piątek, 11 kwietnia, na antenie TVP Kultura.

Zdjęcia - Krzysztof Krauze (8)

 • film.interia.pl
  Krzysztof Krauze: Pamiętamy
 • film.interia.pl
  Krzysztof Krauze: Pamiętamy
 • film.interia.pl
  Krzysztof Krauze: Pamiętamy
 • film.interia.pl
  Krzysztof Krauze: Pamiętamy
 • film.interia.pl
  Krzysztof Krauze: Pamiętamy
 • film.interia.pl
  Krzysztof Krauze: Pamiętamy

Filmy - Krzysztof Krauze (1)

 • Joanna Kos-Krauze: Mamy szczęście, że mimo choroby męża pracujemy razem

  Krzysztof Krauze od wielu lat choruje na raka. Walka z nowotworem nie przeszkadza jednak reżyserowi pracować. Wspólnie z żoną, Joanną Kos-Krauze, stanowią jeden z najbardziej dobranych duetów twórczych w polskim kinie. Para obecnie pracuje nad nowym filmem „Ptaki śpiewają w Kigali”, który kręcony jest m.in. w Afryce. Joanna Kos-Krauze podkreśla, że mimo tego, że sposób pracy jej męża sprawia, że choroba nie wpływa znacząco na jego życie zawodowe, w Polsce nadal brakuje rozwiązań prawnych, które koncentrowałyby się wokół potrzebach osób chorujących na raka. – Mamy szczęście, że mimo choroby męża, pracujemy razem. Jeśli więc on jest w słabszej formie, ja mogę coś nadgonić, jeśli jego stan nie pozwala na to, żeby robić zdjęcia, możemy pisać razem lub oddzielnie. Myślę, że ta choroba nie sieje nam tak bardzo dystrakcji zawodowej, ponieważ mamy wolne zawody. Na pewno jednak wiele zweryfikowała. Zmienił się rytm pracy, pewnej gotowości, intelektualnej dostępności. To zdarza się przy wielu chorobach, takie jest życie i nie ma czym się zadręczać. Trzeba po prostu szukać praktycznych rozwiązań – mówi Joanna Kos-Krauze.