Krzysztof Berenda

Artykuły - Krzysztof Berenda (49)

 • Program Mieszkanie plus. Jest pomysł w sprawie dopłat do czynszów za lokale

  Program Mieszkanie plus. Jest pomysł w sprawie dopłat do czynszów za lokale

  Jest wstępna koncepcja dopłat do czynszów za wynajem lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Dopłaty mają wynieść 20-30 procent. Te wstępne założenia zatwierdziła wczoraj wieczorem Rada Mieszkalnictwa działająca przy premierze - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.
 • Znamy listę banków wezwanych na sejmowy dywanik

  Znamy listę banków wezwanych na sejmowy dywanik

  Prezesi PKO BP, Pekao SA, mBanku, Deutsche Banku i Aliora zaproszeni na posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych - dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Prezesi mają tam wyjaśnić powody podnoszenia opłat. Niektórzy anonimowo przyznają, że traktują to zaproszenie jak wezwanie na przesłuchanie.
 • Podatek Religi ma wrócić od 2017 roku

  Podatek Religi ma wrócić od 2017 roku

  Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł chce przywrócić tak zwany "podatek Religi". Ma obowiązywać od przyszłego roku i będzie nam doliczany do obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia OC - dowiedział się dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda. Pieniądze mają zostać przeznaczone na leczenie ofiar wypadków samochodowych.
 • Sztandarowy projekt PiS - 500 złotych na dziecko - coraz skromniejszy

  Sztandarowy projekt PiS - 500 złotych na dziecko - coraz skromniejszy

  Ustawa "500 złotych na dziecko" jest coraz skromniejsza i coraz później. Prawo i Sprawiedliwość ogranicza swoją propozycję wypłacania 500 złotych miesięcznie na drugie i kolejne dzieci lub pierwsze i kolejne w przypadku najbiedniejszych - donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Wbrew temu, co pierwotnie zapowiadali politycy PiS, te pieniądze nie będą wypłacane za cały przyszły rok. Brakuje czasu i... pieniędzy właśnie.
 • Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Jerzy Kurella objął kierowanie koncernem energetycznym Tauron, pomimo że obowiązuje go zakaz konkurencji z jego poprzednim pracodawcą - ustalił reporter RMF FM Krzysztof Berenda. Poprzednio Kurella był wiceprezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
 • Dwóch chętnych do zakupu sanockiego Autosanu

  Dwóch chętnych do zakupu sanockiego Autosanu

  Ostra walka o przejęcie upadłych zakładów Autosan z Sanoka. W finale jest dwóch chętnych - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. To państwowy gigant Polska Grupa Zbrojeniowa oraz prywatny holding POL-MOT, w skład którego wchodzi między innymi Ursus.
 • Bankructwo Grecji: Ludzie wierzą w Ciprasa. "Nie zdradzi nas"

  Bankructwo Grecji: Ludzie wierzą w Ciprasa. "Nie zdradzi nas"

  "Nie wierzymy, że premier Cipras nas zdradzi" - w dniu nadzwyczajnego szczytu państw strefy euro grecka ulica mówi jednym głosem. Aleksis Cipras, który ma negocjować dziś w Brukseli nowy program ratunkowy dla Aten, przystąpi do rozmów z potężnym poparciem swojego narodu, udokumentowanym wynikami referendum. Jak donosi specjalny wysłannik RMF FM do Aten Krzysztof Berenda, Grecy liczą, że to będzie historyczny dzień - że Europa się ugnie.
 • Nie będzie odpraw dla władz państwowych spółek, ale...

  Nie będzie odpraw dla władz państwowych spółek, ale...

  - Nie będzie odpraw dla prezesów i członków zarządów państwowych spółek - zapowiada minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Jak ustalił reporter RMF FM Krzysztof Berenda, zasada ta ma dotyczyć wszystkich nowo zawieranych kontraktów z wyjątkiem tych, które podpisane zostaną z przyszłymi prezesami spółek kolejowych i górniczych.
 • Rząd w Kijowie przed pierwszą próbą. "Podwyżka? Ja i tak pracuję już codziennie!"

  Rząd w Kijowie przed pierwszą próbą. "Podwyżka? Ja i tak pracuję już codziennie!"

  Nowy ukraiński rząd szykuje pierwszą niepopularną decyzję. Tamtejszy minister gospodarki chce znacząco podnieść ceny gazu dla firm, a także dla gospodarstw domowych - informuje z Kijowa specjalny wysłannik RMF FM Krzysztof Berenda. Rachunki Ukraińców wzrosną nawet o jedną trzecią.
 • Nie będzie podwyżek cen prądu od nowego roku

  Nie będzie podwyżek cen prądu od nowego roku

  Po 1 stycznia 2014 r. nie zapłacimy więcej za prąd - dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Urząd Regulacji Energetyki przekonał producentów energii i dostawców prądu do zamrożenia, a nawet obniżenia cen. Przypomnijmy, że na początku niektóre firmy chciały nam zafundować podwyżki.

Filmy - Krzysztof Berenda (4)