Fakty - krzyk

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Krzyk (Film (1996)[Scream] Reż.Wes Craven) , Krzyk (tytuł filmu)

Artykuły - Krzyk (13)

 • Paryż: Wystawa Edwarda Muncha "Anty-Krzyk"

  Paryż: Wystawa Edwarda Muncha "Anty-Krzyk"

  "Edward Munch, czyli Anty-Krzyk" to tytuł zapowiadanej jako wydarzenia wystawy, którą od piątku można oglądać w Paryżu. Prezentuje ona dużą część dorobku znanego norweskiego malarza ekspresjonisty.
 • Milczący krzyk dla życia

  Od pierwszego do ostatniego, 9. Marszu dla Życia, minie 266 dni, dokładnie tyle, ile trwa rozwój dziecka w łonie matki. - Nie ma przypadków - zapewnia Ewa Grześkowiak, współorganizatorka tej niezwykłej inicjatywy, której kulminacja nastąpi pod Poznańskimi Krzyżami już 22 listopada.
 • Gasiłem getto

  Publikujemy wstrząsające świadectwo człowieka, który w czasie powstania w 1943 r. znalazł się w getcie jako polski strażak.
 • Prezes Jad wa-Szem rozczarowany przesłaniem papieża

  Prezes Jad wa-Szem rozczarowany przesłaniem papieża

  Prezes rady Instytutu Pamięci o Holokauście Jad wa-Szem rabin Meir Lau wyraził rozczarowanie treścią przemówienia papieża w tej instytucji.
 • Edward Munch na stole chirurgicznym

  Edward Munch na stole chirurgicznym

  Muzeum Edwarda Muncha w Oslo szuka chirurgów specjalizujących się w operacjach oczu, aby pomogli w ratowaniu słynnych obrazów Muncha - "Krzyk" i "Madonna".
 • "Krzyk" odnaleziony

  "Krzyk" odnaleziony

  Arcydzieła Edwarda Muncha - "Krzyk" i "Madonna", które skradziono z muzeum w Oslo w dramatycznych okolicznościach w 2004 roku - zostały odnalezione.
 • 6 oskarżonych o kradzież Muncha

  6 oskarżonych o kradzież Muncha

  W lutym przed sądem stanie 6 osób podejrzanych o związek z kradzieżą obrazu "Krzyk" Edwarda Muncha z muzeum w Oslo półtora roku temu. Pięciu zarzuca się kradzież, jednej - przetrzymywanie skradzionych przedmiotów. Grozi im do 17 lat więzienia.
 • 250 tysięcy euro za "Krzyk"

  250 tysięcy euro nagrody zaoferowały władze Oslo osobie, która pomoże odzyskać "Krzyk" Edwarda Muncha. Obrazy "Krzyk" i "Madonna" zostały zrabowane w ubiegłym roku w biały dzień podczas napadu na muzeum.
 • Odnajdą "Krzyk"?

  Jest szansa na odnalezienie obrazów Edwarda Muncha, skradzionych w zeszłym roku z muzeum w Oslo. Tak twierdzi norweska policja, która aresztowała i oskarżyła trzecią już osobę w związku z rabunkiem.
 • Ostatni krzyk getta

  Ostatni krzyk getta

  62 lata temu, 19 kwietnia 1943 roku, w otoczonym murami warszawskim gettcie wybuchło pierwsze miejskie, zbrojne powstanie w Europie skierowane przeciwko hitlerowskim Niemcom.