kryzys sejmowy

Artykuły - Kryzys sejmowy (12)

 • Prokuratura przesłuchuje posłów ws. głosowania w Sali Kolumnowej

  Prokuratura przesłuchuje posłów ws. głosowania w Sali Kolumnowej

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie rozpoczęła przesłuchania posłów w śledztwie w sprawie organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia ubiegłego roku - dowiedziała się PAP od polityków.
 • Sejm: Ujawniono nagranie z głosowania w Sali Kolumnowej

  Sejm: Ujawniono nagranie z głosowania w Sali Kolumnowej

  Na stronach Sejmu pojawiło się nagranie z kamery bezpieczeństwa w Sali Kolumnowej z 33. posiedzenia Sejmu. Upublicznienia tego nagrania domagała się opozycja.
 • Prokuratura wstrzymuje publikację nagrań z Sali Kolumnowej

  Prokuratura wstrzymuje publikację nagrań z Sali Kolumnowej

  Warszawska prokuratura nie jest na razie w stanie określić, ile potrwa analiza nagrania monitoringu z głosowań w Sali Kolumnowej, przekazana przez Kancelarię Sejmu, która czeka na zgodę prokuratury na ich opublikowanie. Ale jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach w resorcie sprawiedliwości, Prokuratura Krajowa nie sprzeciwi się opublikowaniu nagrania monitoringu z głosowań w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r.
 • ​"Afera kanapkowa". To Kancelaria Sejmu zamówiła posiłek

  ​"Afera kanapkowa". To Kancelaria Sejmu zamówiła posiłek

  Tysiąc kanapek, które miały być dowodem na "pucz" ze strony opozycji, zamówiła Kancelaria Sejmu.
 • ​Według marszałka liczył głosy. On sam nic o tym nie wie

  ​Według marszałka liczył głosy. On sam nic o tym nie wie

  Poseł Krystian Jarubas z PSL miał rzekomo liczyć głosy podczas posiedzenia w Sali Kolumnowej, na którym przyjęto ustawę budżetową. Sam poseł jednak zaprzecza, by w ogóle wtedy był na sali. Również wymieniona przez marszałka Sejmu Elżbieta Borowska z Kukiz'15 oświadczyła, że nie liczyła głosów.
 • "Damy radę", "Mucha nie siada", "Hańba", "Nie pozwalacie wejść". Burzliwe obrady w Sali Kolumnowej

  "Damy radę", "Mucha nie siada", "Hańba", "Nie pozwalacie wejść". Burzliwe obrady w Sali Kolumnowej

  Stenogram z posiedzenia Sejmu, które zapoczątkowało trwający wciąż kryzys parlamentarny, pokazuje, jak burzliwe były obrady w Sali Kolumnowej. Posłowie przekrzykiwali się, a marszałek nie pozwalał na zgłaszanie wniosków formalnych. Ignorował również informacje, że na salę nie może się dostać część posłów.
 • Wspólna konferencja Kaczyńskiego, Szydło, Kuchcińskiego, Karczewskiego i Terleckiego

  Wspólna konferencja Kaczyńskiego, Szydło, Kuchcińskiego, Karczewskiego i Terleckiego

  W środę rano w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło, marszałków Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz Senatu Stanisława Karczewskiego i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego.
 • Kryzys sejmowy. "Panem sytuacji pozostaje PiS"

  Kryzys sejmowy. "Panem sytuacji pozostaje PiS"

  - Panem sytuacji pozostaje PiS, a podstawowym wyznacznikiem tego, co zrobi, będą sondaże. Jeśli PiS uzna, że w społeczeństwie traci, to będzie ustępował - komentuje dla Interii bieżące wydarzenia politolog dr Jacek Sokołowski. Jak tłumaczy, sytuacja eskalowania sporu, aktualnie nie jest korzystna dla żadnej ze stron, a większość ludzi jest zmęczona histerią polityków.
 • Poniedziałek: Kryzys sejmowy [relacja na żywo; cz. 3]

  Poniedziałek: Kryzys sejmowy [relacja na żywo; cz. 3]

  Trwa kryzys sejmowy w Polsce. W Warszawie nie ustają demonstracje poparcia dla posłów opozycji, którzy pozostają w sali plenarnej Sejmu. Teren wokół gmachu zabezpiecza policja. W południe odbyło się spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z przedstawicielami mediów. Po południu natomiast prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński rozmawiali w Pałacu Prezydenckim. Poniżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo z poniedziałkowych wydarzeń.
 • Prezydent "skieruje list do marszałka Kuchcińskiego"

  Prezydent "skieruje list do marszałka Kuchcińskiego"

  Prezydent Andrzej Duda przez dwie godziny rozmawiał z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim na temat kryzysu parlamentarnego. Po spotkaniu ogłoszono, że prezydent skieruje do marszałka list w tej sprawie.

Filmy - Kryzys sejmowy (10)