Nowe Technologie - kryzys gospodarczy

Synonimy:
kryzys ekonomiczny, kryzys finansowy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kryzys gospodarczy (15)

 • Więcej na akcesoria, niż na komputer

  Więcej na akcesoria, niż na komputer

  Mimo że spowodowany w ubiegłym roku przez kryzys gospodarczy dołek w wynikach globalnej sprzedaży komputerów wydaje się już zażegnany, analitycy rynku jak np. IDC są ostrożni w prognozach oczekiwanych wzrostów sprzedaży.
 • Kryzys pomógł półprzewodnikom

  Kryzys pomógł półprzewodnikom

  Kryzys gospodarczy okazał się bardzo korzystny dla firm z sektora półprzewodników. Sprzedaż jest co prawda wciąż niższa od rekordowego 2007 roku, jednak zmiany wymuszone spadkiem koniunktury spowodowały, że producenci układów scalonych notują najwyższy od dekady margines zysku.
 • Polska największym spamerem Europy?

  Polska największym spamerem Europy?

  Kryzys gospodarczy nie wpłynął na ogólną ilość spamu w ruchu pocztowym - wynika z raportu firmy Kaspersky Lab. W pierwszym półroczu 2009 roku niechciane wiadomości stanowiły 85,5 proc. e-maili. Polska zajęła niechlubne pierwsze miejsce w rankingu europejskich krajów wysyłających najwięcej spamu.
 • Kryzys nie oszczędza Linuksa

  Kryzys nie oszczędza Linuksa

  Jeszcze niedawno wydawało się, że kryzys ekonomiczny przysłuży się Linuksowi. Analitycy przewidywali, że dzięki niemu opensource'owy system operacyjny zdobędzie nieco rynku kosztem Microsoftu. Najnowszy raport rozwiewa jednak te złudzenia.
 • Rekordowe spadki na rynku półprzewodników

  Rekordowe spadki na rynku półprzewodników

  Gartner przewiduje, że w bieżącym roku światowy przemysł półprzewodnikowy będzie świadkiem olbrzymich spadków przychodów. Kryzys gospodarczy spowoduje, że będą one znacznie niższe, niż prognozowano jeszcze w połowie grudnia.
 • Zmienny rynek polskiego internetu

  Zmienny rynek polskiego internetu

  Polski rynek internetowy ma jeszcze duże rezerwy i dlatego światowy kryzys finansowy nie powinien być zbyt dokuczliwy dla firm oferujących usługi w Internecie. Polska to ciągle rynek rosnący.
 • CeBIT w cieniu kryzysu

  CeBIT w cieniu kryzysu

  Tracące z roku na rok na popularności targi CeBIT będą musiały zmierzyć się w tym roku z nowym wyzwaniem - czy dawny lider spotkań branży IT znajdzie lekarstwo na kryzys ekonomiczny?
 • IBM - firma odporna na kryzys

  IBM - firma odporna na kryzys

  Kryzys ekonomiczny nie zaszkodził jednemu z największych gigantów branży IT - firmie IBM. Jej przedstawiciele poinformowali, że w czwartym kwartale bieżącego roku jej dochody zwiększyły się o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.
 • Zwolnienia w Sony

  Zwolnienia w Sony

  Japoński koncern elektroniczny Sony Corporation zapowiedział zwolnienie 8 tys. pracowników w swych zakładach na całym świecie, a także ograniczenie inwestycji. Jako powód podano światowy kryzys finansowy.
 • Kryzys finansowy na rynku IT

  Kryzys finansowy na rynku IT

  Z branży nowych technologii (IT) stopniowo płyną sygnały spowolnienia gospodarczego - uważają analitycy. Ich zdaniem, klienci będą wydawali mniej na sprzęt, a firmy będą oszczędzać.