Sport - kryzys gospodarczy

Synonimy:
kryzys ekonomiczny, kryzys finansowy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kryzys gospodarczy (47)

 • Kryzys finansowy trapi grecki sport

  Kryzys ekonomiczny trapiący Grecją odbija się również na tamtejszym sporcie. W roku igrzysk olimpijskich w Londynie Generalny Sekretariat Sportu (GGA) przekaże na flagowe dyscypliny w tym kraju o dwa i pół miliona euro mniej niż w 2011 roku.
 • Kryzys ekonomiczny w Hiszpanii zagraża kolarstwu

  Z powodu kryzysu ekonomicznego w Hiszpanii poważnie zagrożone z powodów finansowych są przygotowania do dwóch znanych wyścigów kolarskich - etapowego Dookoła Kraju Basków i jednodniowego klasyku San Sebastian.
 • Bernie Ecclestone: Idą ciężkie czasy dla Formuły 1

  Bernie Ecclestone: Idą ciężkie czasy dla Formuły 1

  Niezapłacone rachunki, kłopoty finansowe przy organizacji Grand Prix, rejterady sponsorów i wycofanie się kilku ważnych zespołów. Światowy kryzys finansowy dotknął także Formułę 1.
 • Paraolimpiada Londyn: Włosi nie mają pieniędzy

  Kryzys finansowy sprawił, że w przyszłorocznych igrzyskach paraolimpijskich w Londynie prawdopodobnie nie wystartuje reprezentacja Włoch.
 • Grecki związek lekkiej atletyki zawiesił działalność

  Trwający w Grecji kryzys finansowy sprawił, że funkcjonowanie do końca roku zawiesił tamtejszy związek lekkiej atletyki (SEGAS). Działacze chcą poczekać na decyzje ministerstwa w sprawie budżetu na przyszły rok.
 • Kryzys nie zagraża F1. Nie ma powodów do paniki

  Kryzys nie zagraża F1. Nie ma powodów do paniki

  Kryzys finansowy, który rozprzestrzenia się w krajach strefy euro (Grecja, Włochy oraz zagrożone Irlandia, Hiszpania i Portugalia ), według ocen szefów zespołów Formuły 1 nie zagraża królowej sportów motorowych.
 • Villarreal zaciska pasa, giganci powalczą o Godina

  Villarreal zaciska pasa, giganci powalczą o Godina

  Kryzys finansowy na świecie przekłada się na mniejsze dochody klubów piłkarskich. Villarreal, siódma drużyna minionego sezonu Primera Division, zakłada budżet mniejszy o 20 procent w stosunku do ubiegłorocznego. Aby zachować płynność, "Los Amarillos" muszą ograniczyć wydatki. Wzmocnienia będą możliwe tylko wtedy, gdy klub sprzeda przynajmniej jedną ze swoich gwiazd.
 • GP Siatkarek: Korea Płd wycofała reprezentację

  Reprezentacja Korei Płd ze względu na kryzys gospodarczy w kraju została wycofana z rozgrywek Grand Prix siatkarek. Ich miejsce zajmie Tajwan. Grupa H, w której wystąpią Polki, rozegra zatem swoje mecze nie tak jak wcześniej ustalono w Mokpo, a w Tajpej.
 • Ruch ma nie tylko nowego sponsora, ale i młodych w składzie!

  Kryzys finansowy w Ruchu Chorzów, który groził bytowi najbardziej utytułowanego polskiego klubu piłkarskiego to już na szczęście historia. Wraz z nowym sponsorem - firmą Tauron w ekipie "Niebieskich" pojawią się nowe twarze w drużynie.
 • NBA odczuła skutki kryzysu finansowego

  NBA odczuła skutki kryzysu finansowego

  Koszykarska liga NBA to jedyne zawodowe rozgrywki w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, które odczuły światowy kryzys i odnotowały spadek cen biletów. Średnia cena to 48,90 dolarów, co oznacza spadek w porównaniu do minionego roku o 2,8 procent. To najwyższy regres cen w NBA od 2001 roku, gdy rozpoczęto publikowanie wyników badań.