kryzys budżetowy w USA

Artykuły - Kryzys budżetowy w USA (12)

 • Czym groziłaby światu techniczna niewypłacalność USA?

  Kondycja światowej gospodarki i globalnego systemu finansowego zależy od poziomu zaufania. Jeśli spadłoby zaufanie do wypłacalności najpotężniejszego kraju świata, to zachwiałoby to całym systemem finansowym i niemal na pewno spowodowało globalną recesję.
 • USA: Obama podpisał ustawę zapobiegającą niewypłacalności państwa

  USA: Obama podpisał ustawę zapobiegającą niewypłacalności państwa

  Prezydent USA Barack Obama podpisał w nocy ze środy na czwartek czasu waszyngtońskiego ustawę zapobiegającą niewypłacalności państwa - podał Biały Dom. Przyjęte wcześniej przez obie izby Kongresu porozumienie kończy trwający od 1 października paraliż prac rządu.
 • USA: Izba Reprezentantów za porozumieniem ws. odblokowania budżetu

  Amerykańska Izba Reprezentantów zaakceptowała w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego porozumienie ws. odblokowania budżetu federalnego, co definitywnie kończy trwający od ponad dwóch tygodni paraliż prac rządu USA.
 • Fitch rozważa obniżenie ratingu USA

  Fitch rozważa obniżenie ratingu USA

  Agencja ratingowa Fitch zakomunikowała we wtorek, że rozważa możliwość obniżenia ratingu USA z poziomu AAA ze względu na rozgrywki polityczne w Waszyngtonie wokół podniesienia pułapu zadłużenia publicznego.
 • USA: Nadal brak porozumienia w sprawie budżetu

  Przywódcy Demokratów i Republikanów w Senacie USA, Harry Reid i MitchMcConnell, nie zdołali osiągnąć we wtorek porozumienia w sprawie tymczasowego wznowienia finansowania rządu i podniesienia pułapu długu publicznego.
 • Negocjacje budżetowe w USA

  Negocjacje budżetowe w USA

  11. dzień kryzysu budżetowego w USA upłynął pod znakiem rozmów między prezydentem Barackiem Obamą a Republikanami w poszukiwaniu choćby tymczasowego rozwiązania, które zapewniłoby finansowanie rządowi i zapobiegło niewypłacalności kraju. Wciąż brak kompromisu.
 • USA: Republikanie zakładnikami skrajnej Tea Party

  Obecny kryzys budżetowy w USA unaocznił, jak bardzo umiarkowani Republikanie obawiający się utraty mandatów stali się zakładnikami radykałów z Tea Party. Tak pozostanie do końca kadencji prezydenta Obamy - mówi PAP autor książki o Tea Party Christopher Parker.
 • Pentagon przywróci do pracy większość swych pracowników cywilnych

  Pentagon przywróci do pracy większość swych pracowników cywilnych

  Pentagon poinformował w sobotę, że przywróci do pracy większość z około 400 tys. pracowników cywilnych ministerstwa, wysłanych na przymusowe urlopy z powodu braku porozumienia w Kongresie USA w sprawie finansowania państwa.
 • USA zamknięte do odwołania. Prawdziwe starcie za dwa tygodnie

  USA zamknięte do odwołania. Prawdziwe starcie za dwa tygodnie

  Rynki finansowe nie reagują na shutdown, czyli częściowe zamrożenie działania sektora publicznego w USA, które jest skutkiem nieuchwalenia budżetu. Republikanie twierdzą, że nauczyli się na swoich błędach podczas podobnej sytuacji sprzed 17 lat i nie ustąpią w kwestii polityki zdrowotnej. Inwestorzy czekają jednak na decyzję o zwiększeniu limitu zadłużenia USA, która ma zapaść 17 października.
 • Pokaz filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w USA zagrożony

  Pokaz filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w USA zagrożony

  Polska może odczuć skutki paraliżu administracji federalnej w Stanach Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że pokaz filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei", który miał się odbyć w przyszłym tygodniu w Kongresie USA zostanie odwołany.