kryzys

Artykuły - Kryzys (1572)

 • Czy grozi nam nowy eurokryzys?

  Czy grozi nam nowy eurokryzys?

  Powstanie nowej koalicji rządowej we Włoszech wywołało duży niepokój wśród inwestorów. Pojawiły się obawy, że skutkiem będzie spowolnienie gospodarcze w Europie. Czy grozi nam nowy eurokryzys? Jakie są możliwe scenariusze?
 • Dolar amerykański to tykająca bomba, moment wybuchu coraz bliżej

  Dolar amerykański to tykająca bomba, moment wybuchu coraz bliżej

  Tzw. dylemat Triffina zawdzięcza swoją nazwę belgijsko-amerykańskiemu ekonomiście, Robertowi Triffinowi, i jego krytyce wykorzystywania dolara jako światowego standardu w ramach systemu z Bretton Woods ustanowionego po II wojnie światowej.
 • Czy grozi nam globalny kryzys?

  Czy grozi nam globalny kryzys?

  Końcówka 2017 roku na rynkach finansowych całego świata przyniosła sporo zamieszania. Po dwóch latach pełnych wzrostów notowań na nowojorskiej giełdzie, nastąpiło nieoczekiwane załamanie. Można to odczuć także w Europie, wskaźniki aktywności finansowej PMI od miesięcy wskazują znaczące spadki, a ich tempo jest szybsze niż przewidywali analitycy. Czy zbliża się kolejny globalny kryzys?
 • Władze Chin zdają sobie sprawę z groźby kryzysu finansowego - ekspert

  Władze Chin zdają sobie sprawę z groźby kryzysu finansowego - ekspert

  - Utrzymanie umiarkowanie wysokiego celu wzrostu gospodarczego świadczy, że chińskie władze są świadome ryzyka kryzysu finansowego - ocenił hongkoński politolog Joseph Cheng, komentując poniedziałkowe wystąpienie chińskiego premiera Li Keqianga.
 • Czego kryzys z Izraelem nauczy rząd?

  Czego kryzys z Izraelem nauczy rząd?

  Bez wysublimowanego poruszania się na scenie międzynarodowej i zdecydowanej koordynacji polityki zagranicznej Polska może być narażona na kolejne kryzysy i napięcia. I to w sytuacji, gdy silnie rosnąca zrównoważona gospodarka mogłaby stanowić wizytówkę kraju na świecie.
 • Gwiazdy punk rocka na Tauron Life Festival Oświęcim

  Gwiazdy punk rocka na Tauron Life Festival Oświęcim

  16 czerwca podczas Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się specjalny koncert "Punk Alive", podczas którego na scenie wystąpią m.in. Kazik, Ania Rusowicz, Maleo, Tomasz Budzyński i Robert Brylewski.
 • Kryzys w energetyce wiatrowej. 70 proc. instalacji notuje straty

  Kryzys w energetyce wiatrowej. 70 proc. instalacji notuje straty

  Nowy system wsparcia dla biogazowni rolniczych uratował tę branżę przed falą upadłości. Za to z początkiem stycznia 2018 roku doszło do pierwszego od lat bankructwa farmy wiatrowej w Polsce. Sytuacja energetyki wiatrowej jest bardzo zła, głównie ze względu na drastyczny spadek cen zielonych certyfikatów i dodatkowy podatek, nałożony w ramach tzw. ustawy antywiatrakowej. Obecna sytuacja w OZE to przestroga dla prywatnych inwestorów, którzy przez ostatnie lata borykali się z niestabilnością polskiego prawa.
 • Pogłębia się kryzys zaufania do państwa

  Pogłębia się kryzys zaufania do państwa

  Mniej niż połowa Polaków ufa prezydentowi, premierowi czy Trybunałowi Konstytucyjnemu. Jeszcze niższy jest poziom zaufania do Sejmu, Senatu i sądów.
 • Grozi nam kryzys, zwłaszcza zimą - prezes PGNiG

  Grozi nam kryzys, zwłaszcza zimą - prezes PGNiG

  Szef państwowego giganta gazowego mówi o nagłej chorobie arbitra strony rosyjskiej, opóźniającej spodziewane zwycięstwo Polski w sporze z Gazpromem - pisze "Puls Biznesu". Dziennik publikuje wywiad z prezesem PGNiG Piotrem Woźniakiem.
 • Gwałtowny wzrost zadłużenia - tak zaczynał się kryzys sprzed dekady

  Gwałtowny wzrost zadłużenia - tak zaczynał się kryzys sprzed dekady

  Ostatnio minęło 10 lat od momentu rozpoczęcia największego kryzysu finansowego od czasu Wielkiej Depresji z 1929 r. Powszechnie za początek krachu uważa się upadek banku Lehmann Brothers we wrześniu 2008 r., ale rynek załamał się już latem 2007 r. Dziś długi Amerykanów biją rekordy wysokości. Czy taki rozwój sytuacji powinien nas niepokoić? - zastanawia się Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający BGŻOptima.

Filmy - Kryzys (128)

 • Kiedy najbliższy kryzys gospodarczy?

  Prognozy gospodarcze na najbliższe dwa lata są optymistyczne. Jednak najbliższy kryzys gospodarczy jest bliżej niż nam się to wydaje. Jesteśmy w późnej fazie cyklu koniunkturalnego, stopy procentowe są już podwyższane przez banki centralne, choć w dość łagodny sposób. - Gdyby nagle przyszło wydarzenie, które zakłóciłoby tę dobrą koniunkturę, banki będą miały niewiele amunicji, by walczyć ze słabnącą koniunkturą - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Kryzys Cristiano Ronaldo! Słaby początek sezonu Portugalczyka

  Real Madryt jest liderem Primera Division, mimo że Cristiano Ronaldo notuje najgorszy początek sezonu w barwach "Królewskich". Portugalczyk strzelił tylko dwa gole w sześciu pierwszych meczach w bieżących rozgrywkach dla Realu i tak źle nie było nigdy, odkąd trafił na Santiago Bernabeu w 2009 roku.
 • Kryzys Cristiano Ronaldo! Słaby początek sezonu Portugalczyka

  Real Madryt jest liderem Primera Division, mimo że Cristiano Ronaldo notuje najgorszy początek sezonu w barwach "Królewskich". Portugalczyk strzelił tylko dwa gole w sześciu pierwszych meczach w bieżących rozgrywkach dla Realu i tak źle nie było nigdy, odkąd trafił na Santiago Bernabeu w 2009 roku.
 • Prezydent Duda o uchodźstwie i kryzysie imigracyjnym na szczycie ONZ

  W trakcie szczytu ONZ w Nowym Jorku prezydent RP Andrzej Duda zabrał głos w sprawie kryzysu imigracyjnego.