Film - krytycy

Artykuły - Krytycy (80)

 • Krytycy spierają się o "Sponsoring"

  Krytycy spierają się o "Sponsoring"

  "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej, który w środę, 1 lutego, wszedł do kin we Francji, wywołuje silne kontrowersje recenzentów. Jedni chwalą go za śmiałe, nieszablonowe podejście do tematu prostytucji, inni - twierdzą, że film jest miałki i ociera się o pornografię.
 • Gdynia: Gust jury inny niż krytyków

  Gdynia: Gust jury inny niż krytyków

  To "Róża" bardziej niż "Essential Killing" zasługiwała na Złote Lwy w Gdyni. Jerzy Skolimowski, po sukcesach światowych, nie musi już walczyć - oceniali w sobotnich rozmowach z PAP Life krytycy i dziennikarze filmowi.
 • Francuzi chwalą "Essential Killing"

  Francuzi chwalą "Essential Killing"

  Niezwykłe doświadczenie dla zmysłów, mistrzowsko wyreżyserowana opowieść o żądzy przetrwania - tak francuscy recenzenci piszą o najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing".
 • Świat mody z niej zakpił?

  Świat mody z niej zakpił?

  Ekscentryczna aktorka Helena Bonham Carter znana z wymyślnych kreacji na czerwony dywan i szalonych fryzur pomyślała, że świat mody postanowił z niej zakpić. Nie mogła bowiem uwierzyć, że krytycy umieścili ją na liście najlepiej ubranych Vanity Fair International.
 • "Gonzo" Afflecka i Phoeniksa

  "Gonzo" Afflecka i Phoeniksa

  Casey Affleck, reżyser filmu dokumentalnego o Joaquin Phoenixie potwierdził to, nad czym od jakiegoś czasu debatowali amerykańscy krytycy filmowi oraz opinia publiczna - "Nadal tu jestem" nie obrazuje autentycznego życia gwiazdy, a zdarzenia w nim przedstawione nie są prawdziwe.
 • "Incepcja" pewnym hitem!

  "Incepcja" pewnym hitem!

  30 lipca na ekrany polskich kin trafi "Incepcja", najnowsza produkcja Christophera Nolana, reżysera ostatnich filmów o Batmanie. Krytycy filmowi, którzy już są po seansie, pławią się w zachwytach.
 • Samotność po szwedzku

  Samotność po szwedzku

  Szwedzki film "Burrowing" to najbardziej wymagająca premiera tygodnia. Czy warto poddać się temu "hipnotycznemu snowi" - radzą krytycy.
 • "Dom zły" ze Złotą Taśmą

  "Dom zły" ze Złotą Taśmą

  Nagrody rodzimych krytyków filmowych za 2009 rok - Złote Taśmy - wręczono w czwartek, 4 marca, w Warszawie. Za najlepszy polski film pokazywany w naszych kinach w minionym roku krytycy uznali "Dom zły", a za najlepszy zagraniczny - "Białą wstążkę" Michaela Hanekego.
 • Nowojorscy krytycy wybrali "Avatar"

  Nowojorscy krytycy wybrali "Avatar"

  Organizacja New York Film Critics Online ( NYFCO) przyznała swoje coroczne nagrody podczas głosowania w Walter Reade Theater przy Lincoln Center. Najlepszym filmem tego roku został "Avatar" Jamesa Camerona.
 • "Dystrykt 9": Krytycy chcą sequela!

  "Dystrykt 9": Krytycy chcą sequela!

  Nie do wiary! Krytycy chcą sequela! "Dystrykt 9" debiutanta Neilla Blomkampa podbił recenzentów, którzy nie mogą się doczekać kontynuacji produkcji Petera Jacksona.