wydarzenia - krytycy

Artykuły - Krytycy (8)

 • Coraz dłuższa lista faworytów festiwalu w Wenecji

  Na kilka godzin przed zakończeniem w sobotę festiwalu w Wenecji do grona uważanych za faworytów filmów "Black Swan" Darrena Aronofsky'ego i "Somewhere" Sofii Coppoli dołączyły następne, w tym "Post mortem" Pablo Larraina o seryjnym zabójcy i dwa filmy z Azji.
 • Czy Kanadę i USA poróżni spór o wodę?

  Kanadyjskie zasoby wody pitnej są duże, jednak rząd chce zwiększyć ochronę jezior i rzek. Zdaniem organizacji ekologicznych przy ocieplaniu się klimatu i wysychaniu rzek dostęp do wody może stać się jednym z najważniejszych problemów w stosunkach z USA.
 • Krytycy o festiwalu w Gdyni: Na razie lekko rozczarowuje

  W konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Gdyni, który przekroczył półmetek, nie pokazano jak dotąd filmów "powalających na kolana"; festiwal "lekko rozczarowuje" - ocenili krytycy w czwartkowych rozmowach z PAP.
 • USA: Antyimigracyjna ustawa wymierzona w Latynosów

  Ustawodawcy stanu Arizona uchwalili najsurowszą jak dotąd w USA ustawę imigracyjną, zmierzającą do usunięcia z kraju nielegalnych imigrantów. Jej krytycy oskarżają ich o rasizm.
 • Kontrowersyjny wyrok żony premiera Blaira

  Żona byłego brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira stała się w ostatnich dniach obiektem ostrej krytyki. Jako sędzina wydała kontrowersyjny wyrok, który - jak twierdzą krytycy - był podyktowany jej katolickim wyznaniem.
 • Po śmierci Michaela Jacksona: żałoba i refleksje

  Nagła śmierć Michaela Jacksona była w piątek głównym tematem w amerykańskich mediach i niemal jedynym w telewizji. Krytycy muzyczni podkreślali, że przejdzie on do historii jako jeden z najwybitniejszych twórców muzyki rockowej, obok takich gigantów jak Elvis Presley i zespół The Beatles. Zwykli ludzie wyrażali szok i smutek. Komentatorzy zwracali uwagę na burzliwe i pełne skandali życie osobiste idola.
 • Amerykański spór o Irak: "Liberalne jastrzębie" i krytycy wojny

  Znany nowojorski historyk Tony Judt polemizuje w "New York Timesie" z obrońcami wojny w Iraku w amerykańskiej Partii Demokratycznej, którzy powołują się m.in. na prowojenne stanowisko byłych wschodnioeuropejskich dysydentów: Vaclava Havla i Adama Michnika.
 • Wstrząsnął i zamieszał

  Wstrząsnął i zamieszał

  O nowym odtwórcy roli najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości - Danielu Craigu - jest cały czas głośno. Fani Jamesa Bonda nie przestają go krytykować. Przeciwko nim wystąpili krytycy, którzy chwalą nowe wcielenie agenta 007.