Krystyna Szumilas

Synonimy:
Szumilas Krystyna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krystyna Szumilas (53)

Filmy - Krystyna Szumilas (7)

 • Agata Kornhauser-Duda mediatorem? Szumilas: Nikt nie uwierzy w jej bezstronność

  "Myślę, że po tej postawie, jaką pokazała pani prezydentowa od początku strajku, to raczej Agata Kornhauser-Duda nie będzie dobrym mediatorem. Nauczyciele od samego początku oczekiwali wsparcia i go nie dostali (...). Myślę, że nikt nie wierzy w bezstronność pani prezydentowej, również po słowach pana prezydenta i po tym, w jak potraktował wcześniej nauczycieli mówiąc o tym, że chcą więcej zarabiać, a mało pracują. Mediator powinien być zewnętrzny" - mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krystyna Szumilas pytana o to, czy Agata Kornhauser-Duda byłaby dobrym mediatorem między rządem a nauczycielami. Szumilas o okrągłym stole ws. oświaty: Jak się pali dom, to nie zastanawiamy się, na jaki kolor pomalujemy za kilka lat ściany W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał swojego gościa o okrągły stół ws. oświaty organizowany po Wielkanocy przez rząd. "Jak pali się dom, to nie zastanawiamy się, na jaki kolor pomalujemy ściany za kilka lat. Najpierw musimy ugasić pożar" - mówiła Krystyna Szumilas z PO. Była minister edukacji podkreślała, że jej ugrupowanie jest gotowe do rozmów, ale narzędzia do rozwiązania problemów w szkole ma rząd. "Kiedy mam na szali przyszłość młodego człowieka i to, czy zrobimy taki czy taki przepis, to jednak chciałabym rozmawiać o przyszłości tego młodego człowieka. A to dzisiaj zależy od postawy rządu w zakresie płac nauczycieli" - tłumaczyła. Posłanka PO była też pytana o kształt Komisji Edukacji Narodowej, której ukonstytuowanie zapowiedział po ew. zwycięskich wyborach parlamentarnych Grzegorz Schetyna. "Swoich kandydatów musi wybierać, przedstawiać środowisko naukowców, uczelni wyższych, nauczycieli praktyków, stowarzyszeń, organizacji" - stwierdziła Szumilas. Podkreślała, że będzie to organ bezstronny. "Sejm będzie wybierał skład. Dyskutujemy nad tym, ale tak sobie to mniej więcej wyobrażam. Natomiast nie będzie bezpośredniej odpowiedzialności ministra nad KEN, bo to byłoby bez sensu" - ocenił gość RMF FM.
 • Cyfrowa szkoła coraz bliżej

  Zakończył się pierwszy etap rewolucyjnych zmian w polskiej edukacji, związany z wyposażeniem szkół w sprzęt umożliwiający korzystanie z pomocy multimedialnych. Wciąż trwają prace nad pierwszymi e-podręcznikami. Resort edukacji zakłada przygotowanie w formie elektronicznej 18 podręczników do 14 przedmiotów. E-książki będą bezpłatne, co krytykują komercyjni wydawcy podręczników. Komentuje Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej.
 • Oto nowy rząd Donalda Tuska

  Premier Donald Tusk przedstawił skład nowego rządu. Zaprzysiężenie gabinetu odbędzie się w piątek rano w Pałacu Prezydenckim. Potem w Sejmie premier wygłosi expose. Po debacie posłowie będą głosować nad wotum zaufania dla rządu.
 • Brak chęci do rozmów

  Krystyna Szumilas i Marek Rocki z Platformy Obywatelskiej przedstawiają stanowisko PO w sprawie dzisiejszego strajku nauczycieli.