Krystyna Janda

Synonimy:
Janda Krystyna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krystyna Janda (133)

 • Krystyna Janda ujawnia treść SMS-a od Jerzego Stuhra

  Krystyna Janda ujawnia treść SMS-a od Jerzego Stuhra

  Podczas rozmowy z Katarzyną Janowską w programie „Rezerwacja” Krystyna Janda ujawniła, że otrzymała SMS od przebywającego w szpitalu Jerzego Stuhra. "Zrobiłem pierwszy spacer korytarzem szpitala" - miał napisać do Jandy aktor.
 • Internetowa premiera monodramu Krystyny Jandy o Danucie Wałęsowej

  Internetowa premiera monodramu Krystyny Jandy o Danucie Wałęsowej

  W ramach akcji #zostańwdomu, #zostańwpolonii 13 kwietnia odbędzie się internetowa premiera rejestracji spektaklu "Danuta W." w reż. Janusza Zaorskiego. Jednorazowy pokaz online monodramu Krystyny Jandy będzie miał formę transmisji na Facebooku Live, na fanpage’u Teatru Polonia oraz na Vimeo.
 • Krystyna Janda z tytułem doktora honoris causa Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie

  Krystyna Janda z tytułem doktora honoris causa Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie

  - Nie ma takiego filmu, spektaklu, roli, dla której warto byłoby upokorzyć człowieka; tego jestem pewna - mówiła Krystyna Janda, której w poniedziałek nadano tytuł doktora honoris causa Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.
 • Krystyna Janda: nie chcę mieć pomnika

  Krystyna Janda: nie chcę mieć pomnika

  Krystyna Janda już prawie 50 lat występuje na scenie. Mówi, że nie chciałaby mieć pomnika.
 • Krystyna Janda otrzymała medal "Za mądrość obywatelską"

  Krystyna Janda otrzymała medal "Za mądrość obywatelską"

  Aktorka, założycielka i dyrektor artystyczna warszawskiego Teatru Polonia i Och -Teatru Krystyna Janda odebrała w sobotę, 1 czerwca, w Urzędzie Miasta Krakowa medal "Za mądrość obywatelską". Odznaczenie przyznała redakcja miesięcznika "Kraków".
 • Krystyna Janda: Żyję z pasją

  Krystyna Janda: Żyję z pasją

  Wulkan energii. Rzeczowa, pracowita, zawsze w ruchu. Wspaniały przyjaciel. Krystyna Janda opowiada o roli Marii w filmie Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia", za którą otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Sundance.
 • "Słodki koniec dnia" [recenzja]: Za dużo

  "Słodki koniec dnia" [recenzja]: Za dużo

  "Słodki koniec dnia", nowy film Jacka Borcucha, podejmuje szereg najbardziej palących problemów współczesnego świata. Polscy filmowcy często uginali się pod ich ciężarem (między innymi Agnieszka Holland w swoich ostatnich dziełach). Także tutaj reżyser często nie spełnia swych ambicji. Na szczęście pozostałe aspekty jego filmu rekompensują niedoskonałości produkcji.
 • Krystyna Janda: Dla roli wszystko

  Krystyna Janda: Dla roli wszystko

  "Zawsze gra podobną, raz stworzoną postać, nadając jej cechy wszystkim swoim rolom. Jej aktorstwo cechuje silna ekspresja, żywiołowy temperament, ideowe zaangażowanie, czasem manieryczność" - pisał o Krystynie Jandzie Jan Kłossowicz w 'Słowniku teatru polskiego". W tym tygodniu na ekrany wchodzi nowy film z udziałem aktorki - "Słodki koniec dnia" Jacka Borcucha - i z tej okazji przypominamy jej najsłynniejsze kinowe kreacje.
 • Krystyna Janda z gwiazdą na ​Krakowskiej Alei Filmowej

  Krystyna Janda z gwiazdą na ​Krakowskiej Alei Filmowej

  Swój trwały ślad pod Wawelem pozostawili tacy goście Mastercard OFF CAMERA jak Agnieszka Holland, Roman Polański, Jane Campion, Peter Weir, Luc Besson, Andrzej Wajda i Tim Roth. W tym roku do tego grona dołączyła Krystyna Janda. Aktorka odcisnęła swoje dłonie na pamiątkowej tablicy, która stanie się częścią Krakowskiej Alei Filmowej.
 • Nie żyje Zdzisława Janda, matka Krystyny Jandy

  Nie żyje Zdzisława Janda, matka Krystyny Jandy

  Zdzisława Janda zmarła 8 kwietnia. O śmierci swej matki Krystyna Janda poinformowała w dniu pogrzebu, 15 kwietnia, na profilu na Facebooku.

Zdjęcia - Krystyna Janda (17)

 • film.interia.pl
  Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Wajdy
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie
 • film.interia.pl
  Warszawa żegna Andrzeja Wajdę
 • film.interia.pl
  "Kochankowie mojej mamy": Jedna z najlepszych ról Krystyny Jandy
 • film.interia.pl
  "Kochankowie mojej mamy": Jedna z najlepszych ról Krystyny Jandy
 • film.interia.pl
  "Kochankowie mojej mamy": Jedna z najlepszych ról Krystyny Jandy

Filmy - Krystyna Janda (22)

 • Krystyna Janda o sytuacji w Polsce

  "W tej chwili naród jest podzielony" - podkreśla Krystyna Janda. Aktorka głośno mówi, co myśli o obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Przyznaje też, że nie podobają jej się podziały i zachowania, które są bodźcem do agresji.
 • Premiera spektaklu "Lekcje stepowania" Krystyny Jandy

  Spektakl "Lekcje stepowania" od dziś na deskach warszawskiego Och-Teatru. Sztuka opowiada o uczestnikach kursu stepowania, dla których lekcje stanowią odskocznię od codziennych problemów i rodzaj grupowej terapii.
 • Znane osobistości żegnają Andrzeja Wajdę

  W Krakowie odbywają się uroczystości pożegnalne Andrzeja Wajdy. Wśród osób oddających ostatni hołd wybitnemu polskiemu reżyserowi znaleźli się m.in.: Krystyna Janda, Marek Kondrat, Beata Tyszkiewicz, były prezydent - Bronisław Komorowski z małżonką czy minister kultury - Piotr Gliński.
 • Jacek Poniedziałek: żart Krystyny Jandy o klimakterium jest dowcipny, inteligentny i nawet poruszający

  Aktor uważa, że artyści mają takie samo prawo do wyrażania swoich poglądów politycznych, jak pozostali Polacy. Żart Krystyny Jandy o klimakterium posłanki Krystyny Pawłowicz uważa za dowcipny, inteligentny i rozczulający. Jego zdaniem dowcip powinny docenić także osoby o odmiennych niż aktorka poglądach politycznych. W wywiadzie dla „Newsweeka” Krystyna Janda przyznała, że niepokoi ją sytuacja polityczna w Polsce oraz język, jakiego używają rządzący. Skrytykowała zwłaszcza zachowanie Krystyny Pawłowicz, stwierdzając, że posłanka przechodzi najwyraźniej klimakterium w ostrym stadium, z uderzeniami gorąca i nieopanowanymi ruchami. Aktorka przyznała, że sama ma podobne objawy, a do ich łagodzenia stosuje plastry. Za te słowa Krystyna Janda została ostro skrytykowana przez niektórych internautów i publicystów.