Krystyna Janda

Synonimy:
Janda Krystyna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krystyna Janda (254)

 • Krystyna Janda: Żyję z pasją

  Krystyna Janda: Żyję z pasją

  Wulkan energii. Rzeczowa, pracowita, zawsze w ruchu. Wspaniały przyjaciel. Krystyna Janda opowiada o roli Marii w filmie Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia", za którą otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Sundance.
 • "Słodki koniec dnia" [recenzja]: Za dużo

  "Słodki koniec dnia" [recenzja]: Za dużo

  "Słodki koniec dnia", nowy film Jacka Borcucha, podejmuje szereg najbardziej palących problemów współczesnego świata. Polscy filmowcy często uginali się pod ich ciężarem (między innymi Agnieszka Holland w swoich ostatnich dziełach). Także tutaj reżyser często nie spełnia swych ambicji. Na szczęście pozostałe aspekty jego filmu rekompensują niedoskonałości produkcji.
 • Krystyna Janda: Dla roli wszystko

  Krystyna Janda: Dla roli wszystko

  "Zawsze gra podobną, raz stworzoną postać, nadając jej cechy wszystkim swoim rolom. Jej aktorstwo cechuje silna ekspresja, żywiołowy temperament, ideowe zaangażowanie, czasem manieryczność" - pisał o Krystynie Jandzie Jan Kłossowicz w 'Słowniku teatru polskiego". W tym tygodniu na ekrany wchodzi nowy film z udziałem aktorki - "Słodki koniec dnia" Jacka Borcucha - i z tej okazji przypominamy jej najsłynniejsze kinowe kreacje.
 • Krystyna Janda z gwiazdą na ​Krakowskiej Alei Filmowej

  Krystyna Janda z gwiazdą na ​Krakowskiej Alei Filmowej

  Swój trwały ślad pod Wawelem pozostawili tacy goście Mastercard OFF CAMERA jak Agnieszka Holland, Roman Polański, Jane Campion, Peter Weir, Luc Besson, Andrzej Wajda i Tim Roth. W tym roku do tego grona dołączyła Krystyna Janda. Aktorka odcisnęła swoje dłonie na pamiątkowej tablicy, która stanie się częścią Krakowskiej Alei Filmowej.
 • Nie żyje Zdzisława Janda, matka Krystyny Jandy

  Nie żyje Zdzisława Janda, matka Krystyny Jandy

  Zdzisława Janda zmarła 8 kwietnia. O śmierci swej matki Krystyna Janda poinformowała w dniu pogrzebu, 15 kwietnia, na profilu na Facebooku.
 • Krystyna Janda jako polska noblistka

  Krystyna Janda jako polska noblistka

  "Poetka, noblistka, Żydówka, Polka, obywatelka Europy, emigrantka, z Holocaustem i tragedią rodzinną w tle. Kobieta, która prowokuje burzę" - tak o Marii Linde, bohaterce filmu "Słodki koniec dnia", mówi Krystyna Janda. Najnowszy film Jacka Borcucha z legendarną aktorką w roli głównej wejdzie do kin już 10 maja. Już teraz można jednak zobaczyć wyjątkowy klip - wiersz filmowej noblistki w wykonaniu Krystyny Jandy.
 • Krystyna Janda nagrodzona w Sundance!

  Krystyna Janda nagrodzona w Sundance!

  Krystyna Janda została najlepszą aktorką na festiwalu w Sundance. Polska gwiazda otrzymała nagrodę w konkursie World Dramatic Competition za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie Jacka Borcucha "Słodki koniec dnia".
 • "Mój pierwszy raz": Krystyna Janda o seksie niepełnosprawnych i chorych

  "Mój pierwszy raz": Krystyna Janda o seksie niepełnosprawnych i chorych

  - Ten spektakl jest o radości życia; to są nadzwyczajne opowieści, ale ich największym walorem jest to, że to wszystko są prawdziwe historie - powiedziała reżyserka spektaklu "Mój pierwszy raz" Krystyna Janda. Premiera przedstawienia w Teatrze Polonia w Warszawie - 6 września.
 • Krystyna Janda: sekrety jej małżeństwa wyszły na jaw

  Krystyna Janda: sekrety jej małżeństwa wyszły na jaw

  Krystynę Jandę w pierwszym małżeństwie z Andrzejem Sewerynem denerwowały jego uwagi dotyczące jej aktorstwa - zdradza w swojej książce przyjaciółka gwiazdy, Zuzanna Łapicka. Podobno Seweryn był bardziej przejęty jej premierami niż ona sama.
 • Sekret pierwszego małżeństwa Krystyny Jandy

  Sekret pierwszego małżeństwa Krystyny Jandy

  Krystynę Jandę w pierwszym małżeństwie z Andrzejem Sewerynem denerwowały jego uwagi dotyczące jej aktorstwa - zdradza w swojej książce przyjaciółka gwiazdy, Zuzanna Łapicka. Podobno Seweryn był bardziej przejęty jej premierami niż ona sama.

Zdjęcia - Krystyna Janda (34)

 • film.interia.pl
  Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Wajdy
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie
 • film.interia.pl
  Warszawa żegna Andrzeja Wajdę
 • film.interia.pl
  "Kochankowie mojej mamy": Jedna z najlepszych ról Krystyny Jandy
 • film.interia.pl
  "Kochankowie mojej mamy": Jedna z najlepszych ról Krystyny Jandy
 • film.interia.pl
  "Kochankowie mojej mamy": Jedna z najlepszych ról Krystyny Jandy

Filmy - Krystyna Janda (22)

 • Krystyna Janda o sytuacji w Polsce

  "W tej chwili naród jest podzielony" - podkreśla Krystyna Janda. Aktorka głośno mówi, co myśli o obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Przyznaje też, że nie podobają jej się podziały i zachowania, które są bodźcem do agresji.
 • Premiera spektaklu "Lekcje stepowania" Krystyny Jandy

  Spektakl "Lekcje stepowania" od dziś na deskach warszawskiego Och-Teatru. Sztuka opowiada o uczestnikach kursu stepowania, dla których lekcje stanowią odskocznię od codziennych problemów i rodzaj grupowej terapii.
 • Znane osobistości żegnają Andrzeja Wajdę

  W Krakowie odbywają się uroczystości pożegnalne Andrzeja Wajdy. Wśród osób oddających ostatni hołd wybitnemu polskiemu reżyserowi znaleźli się m.in.: Krystyna Janda, Marek Kondrat, Beata Tyszkiewicz, były prezydent - Bronisław Komorowski z małżonką czy minister kultury - Piotr Gliński.
 • Jacek Poniedziałek: żart Krystyny Jandy o klimakterium jest dowcipny, inteligentny i nawet poruszający

  Aktor uważa, że artyści mają takie samo prawo do wyrażania swoich poglądów politycznych, jak pozostali Polacy. Żart Krystyny Jandy o klimakterium posłanki Krystyny Pawłowicz uważa za dowcipny, inteligentny i rozczulający. Jego zdaniem dowcip powinny docenić także osoby o odmiennych niż aktorka poglądach politycznych. W wywiadzie dla „Newsweeka” Krystyna Janda przyznała, że niepokoi ją sytuacja polityczna w Polsce oraz język, jakiego używają rządzący. Skrytykowała zwłaszcza zachowanie Krystyny Pawłowicz, stwierdzając, że posłanka przechodzi najwyraźniej klimakterium w ostrym stadium, z uderzeniami gorąca i nieopanowanymi ruchami. Aktorka przyznała, że sama ma podobne objawy, a do ich łagodzenia stosuje plastry. Za te słowa Krystyna Janda została ostro skrytykowana przez niektórych internautów i publicystów.