Krystyna Janda

Synonimy:
Janda Krystyna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krystyna Janda (141)

 • "Kochankowie mojej mamy: Jedna z najlepszych ról Krystyny Jandy

  "Kochankowie mojej mamy: Jedna z najlepszych ról Krystyny Jandy

  35 lat temu, 2 maja 1986 roku, na ekrany polskich kin trafił film Radosława Piwowarskiego "Kochankowie mojej mamy". Jedną z najlepszych ról w swojej karierze stworzyła tu Krystyna Janda. "Ten film robiliśmy w bardzo trudnym momencie, w bardzo trudnych czasach" - wspominała aktorka po latach.
 • Krystyna Janda w "Alei Zasłużonych"

  Krystyna Janda w "Alei Zasłużonych"

  26 lutego w warszawskim Teatru Polonia odbyła się medialna próba sztuki Jarosława Mikołajewskiego "Alei Zasłużonych". Reżyserii sztuki podjęła się dyrektor teatru, Krystyna Janda, która zagrała także główną rolę.
 • "Pestka": Kiedy kobieta kocha za bardzo. Mija 25 lat od debiutu reżyserskiego Krystyny Jandy

  "Pestka": Kiedy kobieta kocha za bardzo. Mija 25 lat od debiutu reżyserskiego Krystyny Jandy

  "Chciałam opowiedzieć nie tyle o miłości, co o problemie moralnym. Myślałam, że w kraju, gdzie wszyscy mówią, że są katolikami - a przynajmniej 97 procent tak deklaruje - warto taką historię opowiedzieć" - stwierdziła Krystyna Janda, mówiąc o swym reżyserskim debiucie fabularnym. Mija 25 lat od premiery filmu "Pestka".
 • Krystyna Janda o szczegółach szczepień gwiazd

  Krystyna Janda o szczegółach szczepień gwiazd

  Jeżeli któryś z medyków czy lekarzy uważa, że zabraliśmy mu jego szczepionkę - to bardzo przepraszam. Ja konkretnie podawałam prof. Gaciongowi listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień - powiedziała w poniedziałek aktorka i reżyserka Krystyna Janda.
 • Jan Śpiewak do Krystyny Jandy: Pokazała pani prawdziwą twarz polskich elit

  Jan Śpiewak do Krystyny Jandy: Pokazała pani prawdziwą twarz polskich elit

  "Pokazała pani prawdziwą twarz polskich elit: egoistycznych, pełnych pogardy, skorumpowanych, które wykorzystując swoje znajomości zdobywają sobie różne dodatki; w przypadku szczepionki nie mówimy o talonie na pralkę, mówimy o czyimś życiu" - napisał aktywista Jan Śpiewak w liście otwartym do Krystyny Jandy.
 • Krystyna Janda: Jestem otoczona młodzieżą

  Krystyna Janda: Jestem otoczona młodzieżą

  Krystyna Janda to legenda polskiego kina i teatru. Jej najbardziej znane role pochodzą z filmów: "Przesłuchanie", "Człowiek z marmuru", "Tatarak", "Bez znieczulenia", "Stan wewnętrzny", "W zawieszeniu", "Pestka" czy "Rewers". "Nie kocha się artystów w tym kraju. Władza ich lekceważy" - mówi aktorka.
 • Krystyna Janda: Trwamy mimo wszystko

  Krystyna Janda: Trwamy mimo wszystko

  W tym roku Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury obchodzi dwa okrągłe jubileusze - Teatr Polonia świętuje 15. urodziny, Och-Teatr zaś - 10. Z powodu pandemii i bardzo trudnej sytuacji teatrów tym razem nie ma hucznych obchodów i urodzinowych tortów. Są wspomnienia i refleksje, co dalej?
 • Karolina Gruszka zachwyca się Krystyną Jandą

  Karolina Gruszka zachwyca się Krystyną Jandą

  Możliwość pracy na planie z Krystyną Jandą była dla Karolina Gruszki jednym z powodów, dla których przyjęła rolę w serialu „Królestwo kobiet”, który będziemy mogli oglądać od 18 października. Aktorka była pod wrażeniem tego, z jaką pokorą ikona kina i teatru podporządkowała się pomysłom młodego reżysera, jak dbała o dobrą atmosferę w ekipie i jak świetną formę fizyczną prezentuje.
 • Krystyna Janda ujawnia treść SMS-a od Jerzego Stuhra

  Krystyna Janda ujawnia treść SMS-a od Jerzego Stuhra

  Podczas rozmowy z Katarzyną Janowską w programie „Rezerwacja” Krystyna Janda ujawniła, że otrzymała SMS od przebywającego w szpitalu Jerzego Stuhra. "Zrobiłem pierwszy spacer korytarzem szpitala" - miał napisać do Jandy aktor.
 • Internetowa premiera monodramu Krystyny Jandy o Danucie Wałęsowej

  Internetowa premiera monodramu Krystyny Jandy o Danucie Wałęsowej

  W ramach akcji #zostańwdomu, #zostańwpolonii 13 kwietnia odbędzie się internetowa premiera rejestracji spektaklu "Danuta W." w reż. Janusza Zaorskiego. Jednorazowy pokaz online monodramu Krystyny Jandy będzie miał formę transmisji na Facebooku Live, na fanpage’u Teatru Polonia oraz na Vimeo.

Zdjęcia - Krystyna Janda (26)

 • film.interia.pl
  Krystyna Janda: Zawsze ta sama postać
 • film.interia.pl
  Krystyna Janda: Zawsze ta sama postać
 • film.interia.pl
  Krystyna Janda: Zawsze ta sama postać
 • film.interia.pl
  Krystyna Janda: Zawsze ta sama postać
 • film.interia.pl
  Krystyna Janda: Zawsze ta sama postać
 • film.interia.pl
  Krystyna Janda: Zawsze ta sama postać

Filmy - Krystyna Janda (22)

 • Krystyna Janda o sytuacji w Polsce

  "W tej chwili naród jest podzielony" - podkreśla Krystyna Janda. Aktorka głośno mówi, co myśli o obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Przyznaje też, że nie podobają jej się podziały i zachowania, które są bodźcem do agresji.
 • Premiera spektaklu "Lekcje stepowania" Krystyny Jandy

  Spektakl "Lekcje stepowania" od dziś na deskach warszawskiego Och-Teatru. Sztuka opowiada o uczestnikach kursu stepowania, dla których lekcje stanowią odskocznię od codziennych problemów i rodzaj grupowej terapii.
 • Znane osobistości żegnają Andrzeja Wajdę

  W Krakowie odbywają się uroczystości pożegnalne Andrzeja Wajdy. Wśród osób oddających ostatni hołd wybitnemu polskiemu reżyserowi znaleźli się m.in.: Krystyna Janda, Marek Kondrat, Beata Tyszkiewicz, były prezydent - Bronisław Komorowski z małżonką czy minister kultury - Piotr Gliński.
 • Jacek Poniedziałek: żart Krystyny Jandy o klimakterium jest dowcipny, inteligentny i nawet poruszający

  Aktor uważa, że artyści mają takie samo prawo do wyrażania swoich poglądów politycznych, jak pozostali Polacy. Żart Krystyny Jandy o klimakterium posłanki Krystyny Pawłowicz uważa za dowcipny, inteligentny i rozczulający. Jego zdaniem dowcip powinny docenić także osoby o odmiennych niż aktorka poglądach politycznych. W wywiadzie dla „Newsweeka” Krystyna Janda przyznała, że niepokoi ją sytuacja polityczna w Polsce oraz język, jakiego używają rządzący. Skrytykowała zwłaszcza zachowanie Krystyny Pawłowicz, stwierdzając, że posłanka przechodzi najwyraźniej klimakterium w ostrym stadium, z uderzeniami gorąca i nieopanowanymi ruchami. Aktorka przyznała, że sama ma podobne objawy, a do ich łagodzenia stosuje plastry. Za te słowa Krystyna Janda została ostro skrytykowana przez niektórych internautów i publicystów.