Kryptowaluty

Artykuły - Kryptowaluty (16)

 • Kolejne fałszywe aplikacje podszywające się pod portfele kryptowalut

  Kolejne fałszywe aplikacje podszywające się pod portfele kryptowalut

  Kursy kryptowalut idą do góry, a co za tym idzie – cyberprzestępcy chętniej wykorzystują ten trend do prowadzenia swojej nielegalnej działalności. Jak donosi Lukas Stefanko, analityk zagrożeń w ESET, w sklepie Google Play pojawiły się kolejne fałszywe aplikacje podszywające się pod znane portfele kryptowalut – Trezor oraz CoinWallet. Aplikacje nie tylko kradną dane logowania użytkowników, ale również zawartość ich portfeli.
 • UOKiK ostrzega przed DasCoin i Netleaders

  UOKiK ostrzega przed DasCoin i Netleaders

  UOKiK podejrzewa, że może być to piramida, bo właściciel obiecuje zyski przede wszystkim w zamian za namówienie innych osób. Zdaniem urzędu, CL Singapore - firma, która wprowadza na rynek kryptowalutę DasCoin i zachęca do zakupu licencji - sprzedaje tylko obietnice.
 • Mozilla Firefox zablokuje skrypty, które kopią kryptowaluty na komputerach

  Mozilla Firefox zablokuje skrypty, które kopią kryptowaluty na komputerach

  Twórcy przeglądarki Mozilla Firefox wprowadzili do programu rozwiązania, które mają za zadanie zablokować skrypty kopiące kryptowaluty bez wiedzy użytkownika.
 • Producenci telefonów otwierają się na blockchaini kryptowaluty

  Producenci telefonów otwierają się na blockchaini kryptowaluty

  Bezpieczne płatności i zarządzanie portfelem kryptowalut z poziomu telefonu stają się możliwe dzięki specjalnym schronom, na których zapisywane są klucze i tokeny elektroniczne. Coraz więcej producentów telefonów włącza się w wyścig o klienta zorientowanego na korzystanie z technologii blockchain. Zdaniem analityków w najbliższym czasie rynek ten będzie notować dalszy wzrost, a oczekiwania użytkowników związane z obrotem kryptowalutami przenoszą się na oczekiwanie akceptacji płatności elektroniczną walutą również za podstawowe dobra.
 • Kolejne firmy wprowadzają własne krtyptowaluty

  Kolejne firmy wprowadzają własne krtyptowaluty

  Po ogłoszeniu wprowadzenia do użycia własnych kryptowalut przez amerykański bank J.P. Morgan Chase i szwajcarski Julius Baer, do grona dołączają firmy oferujące aplikacje do wysyłania wiadomości, m.in. Facebook, Telegram, Signal, Line i Kakao. W sumie blisko dwa miliardy ludzi na świecie niebawem skorzysta z kryptowalut.
 • Rok w inwestycjach: Kto zarobił, kto stracił?

  Rok w inwestycjach: Kto zarobił, kto stracił?

  Mijający rok nie dla wszystkich inwestorów był udany. Na szczęście byli i tacy, którzy zarobili krocie. Duży zysk dały wybrane spółki z warszawskiego parkietu, a stabilną rentowność gwarantowały także inwestycje w nieruchomości.
 • Impuls z Ameryki w rocznicę rekordu bitcoina

  Impuls z Ameryki w rocznicę rekordu bitcoina

  Dokładnie rok temu bitcoin kosztował 20 tys. dolarów. Z rekordowego poziomu upadł nisko i dziś jest wart sześć razy mniej. Czy najpopularniejsza kryptowaluta osiągnęła dno, od którego zdoła się odbić? - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Kopanie kryptowalut coraz mniej opłacalne

  Kopanie kryptowalut coraz mniej opłacalne

  Spadające ceny kryptowalut stają się coraz bardziej problematyczne dla ich indywidualnych wydobywców. Co najmniej 100 tys. kopiących kryptowaluty w ostatnim okresie musiało zaprzestać swojej działalności - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • HTC Exodus 1 wysłany do pierwszych klientów

  HTC Exodus 1 wysłany do pierwszych klientów

  HTC Exodus 1 został wysłany do pierwszych zainteresowanych osób. Urządzenie trafiło także do regularnej sprzedaży.
 • OnePlus ze wsparciem dla 5G może być dużo droższy

  OnePlus ze wsparciem dla 5G może być dużo droższy

  Smartfon chińskiego producenta, który będzie obsługiwał nowy standard łączności bezprzewodowej może być dużo droższy od swojego poprzednika.

Filmy - Kryptowaluty (11)

 • Jak się ustrzec przed kradzieżą kryptowalut?

  Zdaniem eksperta rozpatrując inwestycję w kryptowaluty pamiętajmy że jest to instrument o wysokiej zmienności, który powinniśmy traktować inaczej niż waluty niewirtualne takie jak: dolar czy euro. Ze względu na swoją wysoką zmienność kryptowaluty są bardziej porównywalne do instrumentów pochodnych lub inwestycji w akcje. Zachodzi tu również ogromna różnica w sposobie ich przechowywania w porównaniu do innych instrumentów finansowych. Zamiast profesjonalnych pośredników w postaci biur maklerskich sami jesteśmy odpowiedzialni za zabezpieczenie własnych portfeli. Kryptowaluty nie są ulokowane na rachunku maklerskim, ale przechowywane na giełdzie, lub bezpośrednio na naszym portfelu sprzętowym.
 • Flagowa waluta spekulantów tonie: bitcoin inwestycyjnym rozczarowaniem roku

  Posiadacze kryptowalut ponieśli w kończącym się roku dotkliwe straty. Spadki ich wycen dochodziły do 90 proc. Bitcoin zniżkował z poziomu bliskiego 18 tys. USD rok temu do 3,2 tys. USD w połowie grudnia. W tym tygodniu ceny dynamicznie odbiły, ale cały rok bez wątpienia zamkniemy mocno „pod kreską”.
 • Kryptowaluty mieszają w systemie finansowym. Jak będziemy płacić w przyszłości?

  Kryptowaluty rewolucjonizują świat finansów. Czy oparty na tradycyjnym pieniądzu, scentralizowany system płatniczy może przestać istnieć? Niewykluczone, że tak, ponieważ coraz więcej z nas ceni sobie możliwość dokonywania płatności bez nadzoru i udziału banków czy innych pośredników – za pomocą wykorzystywanej przy transakcjach kryptowalutowych technologii blockchain.
 • Korzystanie z kryptowalut jest bezpieczne, pod warunkiem że robisz to z głową

  Bitcoin – zdecentralizowana waluta cyfrowa, niezależna od banków i rządów, umożliwiająca transakcje peer-to-peer (z pominięciem podmiotów trzecich) pomiędzy użytkownikami indywidualnymi lub firmami – jest wśród Polaków coraz popularniejszy. Wiele osób wciąż ma jednak o nim pojęcie bardzo mylne. Oto trzy popularne mity.