Kryptowaluty

Artykuły - Kryptowaluty (6)

 • Zainteresowanie kryptowalutami wśród Polaków rośnie

  Zainteresowanie kryptowalutami wśród Polaków rośnie

  Połowa Polaków wie, czym są kryptowaluty, a 16,5 proc. tej grupy nawet je kupuje, zwykle bitcoina (85 proc.), ethereum (40 proc.) i ripple (35 proc.). Najczęściej kryptowaluty nabywamy w celach inwestycyjnych (62 proc.), do płacenia w internecie (56 proc.) i do mikropłatności (43,5 proc.). Jakie są jeszcze wnioski z badania "Co Polacy sądzą o kryptowalutach"?
 • Iran i Wenezuela chwytają się kryptobrzytwy

  Iran i Wenezuela chwytają się kryptobrzytwy

  Pogrążona w głębokim kryzysie Wenezuela wiąże swoją narodową walutę z kryptowalutą, by ratować się z gospodarczej zapaści. Z kolei Iran poprzez utworzenie własnej kryptowaluty planuje obejść sankcje nałożone przez USA. Problem w tym, że oba kraje robią to, bo "muszą", a nie dlatego, że chcą.
 • Wykorzystują cudze komputery do kopania kryptowalut

  Wykorzystują cudze komputery do kopania kryptowalut

  Cryptojacking to stosunkowo nowa metoda ataków hakerskich, polegająca na wykorzystaniu mocy obliczeniowej czyjegoś komputera w celu kopania kryptowalut.
 • 179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  Od początku roku bitcoin stracił połowę wartości, co wcale nie oznacza, że na kryptowalutach nie da się dziś dużo zarobić. Oparta o kryptowaluty metoda finansowania młodych firm pozwala inwestorom zyskać średnio 179 procent w 16 dni - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Kryptowaluty. Zwolnienie z podatku nie dla wszystkich

  Kryptowaluty. Zwolnienie z podatku nie dla wszystkich

  Rynek kryptowalut wciąż wymaga systemowych regulacji - takie opinie przeważają i odnoszą się szczególnie do kwestii opodatkowania transakcji na tych instrumentach.
 • Cryptojacking najważniejszą bronią w arsenale cyberprzestępców

  Cryptojacking najważniejszą bronią w arsenale cyberprzestępców

  Tegoroczny raport o zagrożeniach opublikowany przez firmę Symantec pokazuje, że jedna na dziesięć grup odpowiedzialnych za ataki używa złośliwego oprogramowania malware.
 • Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty mogą wywołać rewolucję w świecie pieniądza. W przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych kryptowalut, być może wydawanych przez banki centralne, które zostaną przyjęte przez państwa świata - przewiduje John Velissarios, Global Blockchain Technology Lead w Accenture. Obecnie banki bardziej niż kryptowalutami interesują się jednak technologią blockchain, na której bazują cyfrowe waluty. Wdrażanie rozwiązań opartych na tzw. łańcuchu bloków rozpoczęły już niemal wszystkie największe instytucje finansowe.
 • Rynek kryptowalut ustawiony?

  Rynek kryptowalut ustawiony?

  Wyniki badania profesorów z University of Texas wskazują, że ceny Bitcoina były sztucznie napompowane i wspierane z wykorzystaniem innej kryptowaluty - pisze Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.
 • KNF przypomina o nowych regułach prawnych

  KNF przypomina o nowych regułach prawnych

  Po 13 lipca br. podmioty prowadzące giełdy i kantory kryptowalut - w myśl ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - staną się tzw. instytucjami obowiązanymi, co nałoży na nie dodatkowe obowiązki - przypomina w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.
 • Amerykanie na tropie zmanipulowanych cen kryptowalut

  Amerykanie na tropie zmanipulowanych cen kryptowalut

  Cena bitcoina zbliża się do granicy 7 tys. dolarów, a spadając do najniższego poziomu od półtora miesiąca, ciągnie za sobą w dół praktycznie cały rynek kryptowalut. Do spadku mogło się przyczynić postępowanie wszczęte przez amerykański Departament Sprawiedliwości ws. manipulowania cenami kryptowalut - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Filmy - Kryptowaluty (9)