Kryptowaluty

Artykuły - Kryptowaluty (10)

 • Kopanie kryptowalut coraz mniej opłacalne

  Kopanie kryptowalut coraz mniej opłacalne

  Spadające ceny kryptowalut stają się coraz bardziej problematyczne dla ich indywidualnych wydobywców. Co najmniej 100 tys. kopiących kryptowaluty w ostatnim okresie musiało zaprzestać swojej działalności - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • HTC Exodus 1 wysłany do pierwszych klientów

  HTC Exodus 1 wysłany do pierwszych klientów

  HTC Exodus 1 został wysłany do pierwszych zainteresowanych osób. Urządzenie trafiło także do regularnej sprzedaży.
 • OnePlus ze wsparciem dla 5G może być dużo droższy

  OnePlus ze wsparciem dla 5G może być dużo droższy

  Smartfon chińskiego producenta, który będzie obsługiwał nowy standard łączności bezprzewodowej może być dużo droższy od swojego poprzednika.
 • Fałszywe portfele kryptowalut w sklepie Google Play

  Fałszywe portfele kryptowalut w sklepie Google Play

  Niezależny analityk bezpieczeństwa sieciowego Lukas Stefanko ostrzega przed fałszywymi aplikacjami imitującymi portfele MetaMask i Tether oraz dwiema kolejnymi, podszywającymi się pod NEO Wallet. Wszystkie można było pobrać z oficjalnego sklepu Google Play.
 • Kryptowaluty wymagają regulacji. Z czasem mogą się stać pełnoprawnym środkiem płatniczym

  Kryptowaluty wymagają regulacji. Z czasem mogą się stać pełnoprawnym środkiem płatniczym

  Wartość bitcoina w ciągu kolejnych pięciu lat może sięgnąć 100 tys. dol., natomiast całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut ma szansę osiągnąć 3,6 bln dol. na przestrzeni nadchodzącej dekady - szacują eksperci Satis Group w opublikowanym miesiąc temu raporcie "Crypto Asset Market Coverage". Na razie inwestorzy nie mają jednak dobrej passy, bo od początku flagowe kryptowaluty znacząco straciły na wartości, a kapitalizacja rynku zmniejszyła się prawie czterokrotnie. Prezes Merlin Group Łukasz Szczepański ocenia, że pozytywne są za to dążenia do uregulowania tego rynku.
 • Sinkeviczius: Blockchain to pole potencjalnej współpracy Polski i Litwy

  Sinkeviczius: Blockchain to pole potencjalnej współpracy Polski i Litwy

  Technologia blockchain to potencjalne pole współpracy Polski i Litwy, np. w systemie informacji o samochodach - powiedział PAP minister gospodarki Litwy Virginijus Sinkeviczius. Oba kraje chcą też testować samochody autonomiczne w ruchu transgranicznym.
 • Zainteresowanie kryptowalutami wśród Polaków rośnie

  Zainteresowanie kryptowalutami wśród Polaków rośnie

  Połowa Polaków wie, czym są kryptowaluty, a 16,5 proc. tej grupy nawet je kupuje, zwykle bitcoina (85 proc.), ethereum (40 proc.) i ripple (35 proc.). Najczęściej kryptowaluty nabywamy w celach inwestycyjnych (62 proc.), do płacenia w internecie (56 proc.) i do mikropłatności (43,5 proc.). Jakie są jeszcze wnioski z badania "Co Polacy sądzą o kryptowalutach"?
 • Iran i Wenezuela chwytają się kryptobrzytwy

  Iran i Wenezuela chwytają się kryptobrzytwy

  Pogrążona w głębokim kryzysie Wenezuela wiąże swoją narodową walutę z kryptowalutą, by ratować się z gospodarczej zapaści. Z kolei Iran poprzez utworzenie własnej kryptowaluty planuje obejść sankcje nałożone przez USA. Problem w tym, że oba kraje robią to, bo "muszą", a nie dlatego, że chcą.
 • Wykorzystują cudze komputery do kopania kryptowalut

  Wykorzystują cudze komputery do kopania kryptowalut

  Cryptojacking to stosunkowo nowa metoda ataków hakerskich, polegająca na wykorzystaniu mocy obliczeniowej czyjegoś komputera w celu kopania kryptowalut.
 • 179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  Od początku roku bitcoin stracił połowę wartości, co wcale nie oznacza, że na kryptowalutach nie da się dziś dużo zarobić. Oparta o kryptowaluty metoda finansowania młodych firm pozwala inwestorom zyskać średnio 179 procent w 16 dni - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Filmy - Kryptowaluty (9)