Kryptowaluty

Artykuły - Kryptowaluty (6)

 • 179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  Od początku roku bitcoin stracił połowę wartości, co wcale nie oznacza, że na kryptowalutach nie da się dziś dużo zarobić. Oparta o kryptowaluty metoda finansowania młodych firm pozwala inwestorom zyskać średnio 179 procent w 16 dni - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Kryptowaluty. Zwolnienie z podatku nie dla wszystkich

  Kryptowaluty. Zwolnienie z podatku nie dla wszystkich

  Rynek kryptowalut wciąż wymaga systemowych regulacji - takie opinie przeważają i odnoszą się szczególnie do kwestii opodatkowania transakcji na tych instrumentach.
 • Cryptojacking najważniejszą bronią w arsenale cyberprzestępców

  Cryptojacking najważniejszą bronią w arsenale cyberprzestępców

  Tegoroczny raport o zagrożeniach opublikowany przez firmę Symantec pokazuje, że jedna na dziesięć grup odpowiedzialnych za ataki używa złośliwego oprogramowania malware.
 • Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty mogą wywołać rewolucję w świecie pieniądza. W przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych kryptowalut, być może wydawanych przez banki centralne, które zostaną przyjęte przez państwa świata - przewiduje John Velissarios, Global Blockchain Technology Lead w Accenture. Obecnie banki bardziej niż kryptowalutami interesują się jednak technologią blockchain, na której bazują cyfrowe waluty. Wdrażanie rozwiązań opartych na tzw. łańcuchu bloków rozpoczęły już niemal wszystkie największe instytucje finansowe.
 • Rynek kryptowalut ustawiony?

  Rynek kryptowalut ustawiony?

  Wyniki badania profesorów z University of Texas wskazują, że ceny Bitcoina były sztucznie napompowane i wspierane z wykorzystaniem innej kryptowaluty - pisze Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.
 • KNF przypomina o nowych regułach prawnych

  KNF przypomina o nowych regułach prawnych

  Po 13 lipca br. podmioty prowadzące giełdy i kantory kryptowalut - w myśl ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - staną się tzw. instytucjami obowiązanymi, co nałoży na nie dodatkowe obowiązki - przypomina w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.
 • Amerykanie na tropie zmanipulowanych cen kryptowalut

  Amerykanie na tropie zmanipulowanych cen kryptowalut

  Cena bitcoina zbliża się do granicy 7 tys. dolarów, a spadając do najniższego poziomu od półtora miesiąca, ciągnie za sobą w dół praktycznie cały rynek kryptowalut. Do spadku mogło się przyczynić postępowanie wszczęte przez amerykański Departament Sprawiedliwości ws. manipulowania cenami kryptowalut - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Kolejna kryptowaluta na giełdzie?

  Kolejna kryptowaluta na giełdzie?

  Czy ethereum stanie się drugą po bitcoinie kryptowalutą notowaną na giełdzie? Chicago Mercantile Exchange, uznana amerykańska giełda, powiela ruchy, które poprzedziły wprowadzenie do obrotu kontraktów na bitcoinie. Tym razem sprawy mogą potoczyć się podobnie, tyle że znacznie szybciej - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Dwaj bogacze przeciw kryptowalutom

  Dwaj bogacze przeciw kryptowalutom

  Bill Gates i Warren Buffett, czyli drugi i trzeci na liście najbogatszych ludzi świata, wbijają szpile w kryptowaluty. Buffett dość obrazowo przyrównał bitcoina do trucizny na szczury... Czy negatywne komentarze rekinów biznesu wpływają na notowania kryptowalut i czy mogą stanowić element biznesowej strategii? - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Czy kryptowaluty wkraczają w nowy cykl?

  Czy kryptowaluty wkraczają w nowy cykl?

  O ile 2017 rok stanowił istny rajd kryptowalut, to I kwartał tego roku oznaczał zadyszkę - bitcoin stracił na wartości aż 52%.

Filmy - Kryptowaluty (4)

 • Kryptowaluty mogą zagrozić przyszłości sektora bankowego

  Dziś dużym dylematem dla regulatorów finansowych – w Polsce i na całym świecie – jest to, co należy zrobić z kryptowalutami. Czy trzeba je regulować czy ich zakazywać? Problem nie polega na tym, czy to zła lub dobra technologia oraz czy należy się jej bać. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać tego postępu. Chcąc nie chcąc będziemy z korzystać z walut opartych na technologii blockchain. – Regulatorzy muszą zrozumieć, że tej technologii nie da się zmienić. Jest ona zbyt globalna i rozproszona. Pojedynczy kraj czy nawet kilka państw nie mogą mieć wpływu na funkcjonowanie technologiczne samego protokołu wymiany wartości – powiedział serwisowi eNewsroom Szczepan Bentyn, prezes Pracowni Nowych Technologii.
 • Hakerzy mogą kopać kryptowaluty na naszych komputerach i telefonach

  Rosną nam rachunki za prąd, nasz komputer działa wolniej a smartfon się przegrzewa – to może oznaczać, że nasze urządzenia działają dla hakerów. Mogą nawet być wykorzystywane do kopania kryptowalut. Takie szkodliwe aplikacje są szczególnie niebezpieczne dla telefonów. Jeden ze złośliwych programów potrafi doprowadzić do uszkodzenia telefonu lub wybuchu baterii.
 • Bitcoin, ethereum czy litecoin – kryptowaluty to już nie eksperyment matematyczny

  Nowe kryptowaluty są wydobywane przez górników. Kim oni są? To komputery, które wykonują obliczenia matematyczne w celu zabezpieczenia transakcji w sieci. Jest ich coraz więcej, ponieważ wraz ze wzrostem popytu na kryptowaluty rośnie też nagroda. Im wyższa, tym większa chęć dołączenia nowej mocy obliczeniowej, żeby o nią konkurować. Ze wzrostem ceny rośnie więc bezpieczeństwo sieci. Najcenniejszą obecnie walutą jest bitcoin. Jego wartość wynosi około 17 tys. złotych za sztukę. Można nabyć tylko jego część, ponieważ jest podzielny do ósmego miejsca po przecinku. Drugą najcenniejszą walutą jest ethereum warte około 1,1 złotych. Dalej jest litecoin w cenie 200 złotych za sztukę. – To ciekawy układ, który sam się napędza. Wzrost popytu powoduje wzrost bezpieczeństwa całego systemu – powiedział serwisowi eNewsroom Szczepan Bentyn, prezes Pracowni Nowych Technologii.
 • Czy kryptowaluty zagoszczą w bankach?

  Nie można ich dotknąć, schować do portfela, zobaczymy je tylko na ekranie komputera i innych urządzeń – to kryptowaluty, które budzą coraz więcej emocji. Ten środek płatniczy nie jest jeszcze akceptowany przez banki. Czy to się zmieni?