Kryptowaluty

Artykuły - Kryptowaluty (6)

 • Kryptowaluty wymagają regulacji. Z czasem mogą się stać pełnoprawnym środkiem płatniczym

  Kryptowaluty wymagają regulacji. Z czasem mogą się stać pełnoprawnym środkiem płatniczym

  Wartość bitcoina w ciągu kolejnych pięciu lat może sięgnąć 100 tys. dol., natomiast całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut ma szansę osiągnąć 3,6 bln dol. na przestrzeni nadchodzącej dekady - szacują eksperci Satis Group w opublikowanym miesiąc temu raporcie "Crypto Asset Market Coverage". Na razie inwestorzy nie mają jednak dobrej passy, bo od początku flagowe kryptowaluty znacząco straciły na wartości, a kapitalizacja rynku zmniejszyła się prawie czterokrotnie. Prezes Merlin Group Łukasz Szczepański ocenia, że pozytywne są za to dążenia do uregulowania tego rynku.
 • Sinkeviczius: Blockchain to pole potencjalnej współpracy Polski i Litwy

  Sinkeviczius: Blockchain to pole potencjalnej współpracy Polski i Litwy

  Technologia blockchain to potencjalne pole współpracy Polski i Litwy, np. w systemie informacji o samochodach - powiedział PAP minister gospodarki Litwy Virginijus Sinkeviczius. Oba kraje chcą też testować samochody autonomiczne w ruchu transgranicznym.
 • Zainteresowanie kryptowalutami wśród Polaków rośnie

  Zainteresowanie kryptowalutami wśród Polaków rośnie

  Połowa Polaków wie, czym są kryptowaluty, a 16,5 proc. tej grupy nawet je kupuje, zwykle bitcoina (85 proc.), ethereum (40 proc.) i ripple (35 proc.). Najczęściej kryptowaluty nabywamy w celach inwestycyjnych (62 proc.), do płacenia w internecie (56 proc.) i do mikropłatności (43,5 proc.). Jakie są jeszcze wnioski z badania "Co Polacy sądzą o kryptowalutach"?
 • Iran i Wenezuela chwytają się kryptobrzytwy

  Iran i Wenezuela chwytają się kryptobrzytwy

  Pogrążona w głębokim kryzysie Wenezuela wiąże swoją narodową walutę z kryptowalutą, by ratować się z gospodarczej zapaści. Z kolei Iran poprzez utworzenie własnej kryptowaluty planuje obejść sankcje nałożone przez USA. Problem w tym, że oba kraje robią to, bo "muszą", a nie dlatego, że chcą.
 • Wykorzystują cudze komputery do kopania kryptowalut

  Wykorzystują cudze komputery do kopania kryptowalut

  Cryptojacking to stosunkowo nowa metoda ataków hakerskich, polegająca na wykorzystaniu mocy obliczeniowej czyjegoś komputera w celu kopania kryptowalut.
 • 179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  179 proc. zysku w 16 dni na kryptowalutach

  Od początku roku bitcoin stracił połowę wartości, co wcale nie oznacza, że na kryptowalutach nie da się dziś dużo zarobić. Oparta o kryptowaluty metoda finansowania młodych firm pozwala inwestorom zyskać średnio 179 procent w 16 dni - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Kryptowaluty. Zwolnienie z podatku nie dla wszystkich

  Kryptowaluty. Zwolnienie z podatku nie dla wszystkich

  Rynek kryptowalut wciąż wymaga systemowych regulacji - takie opinie przeważają i odnoszą się szczególnie do kwestii opodatkowania transakcji na tych instrumentach.
 • Cryptojacking najważniejszą bronią w arsenale cyberprzestępców

  Cryptojacking najważniejszą bronią w arsenale cyberprzestępców

  Tegoroczny raport o zagrożeniach opublikowany przez firmę Symantec pokazuje, że jedna na dziesięć grup odpowiedzialnych za ataki używa złośliwego oprogramowania malware.
 • Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek

  Kryptowaluty mogą wywołać rewolucję w świecie pieniądza. W przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych kryptowalut, być może wydawanych przez banki centralne, które zostaną przyjęte przez państwa świata - przewiduje John Velissarios, Global Blockchain Technology Lead w Accenture. Obecnie banki bardziej niż kryptowalutami interesują się jednak technologią blockchain, na której bazują cyfrowe waluty. Wdrażanie rozwiązań opartych na tzw. łańcuchu bloków rozpoczęły już niemal wszystkie największe instytucje finansowe.
 • Rynek kryptowalut ustawiony?

  Rynek kryptowalut ustawiony?

  Wyniki badania profesorów z University of Texas wskazują, że ceny Bitcoina były sztucznie napompowane i wspierane z wykorzystaniem innej kryptowaluty - pisze Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - Kryptowaluty (9)