kryptowaluta

Synonimy:
Kryptowaluty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kryptowaluta (257)

Filmy - Kryptowaluta (22)

 • Jak działają biznesy kryptowalutowe? Dziennikarze „Superwizjera” o swoim reportażu

  Kryptowaluty z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, również wśród przestępców. Pierwszą na świecie cyfrową walutą, tworzoną i przetrzymywaną elektronicznie był Bitcoin. Dziennikarze Michał Fuja i Patryk Szczepaniak wpadli na trop nielegalnych biznesów kryptowalutowych, a ich reportaż dla „Superwizjera” ujawnił poważne powiązania. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Po co nam bitcoin? Spekulanci znają odpowiedź!

  Co stałoby się, gdybyśmy wyłączyli bitcoina? Być może niewiele. Ale na pewno spekulanci straciliby wiele okazji inwestycyjnych. W momencie, gdy regulatorzy i prawodawcy „rzucają kłody pod nogi” globalnej kryptowalucie Libra, którą planuje wprowadzić Facebook, wiele osób zastanawia się, jaką rolę kryptowaluty odegrają w gospodarce przyszłości. Jeżeli, czysto teoretycznie, za miesiąc „wyłączylibyśmy” bitcoina, nic dramatycznego nie stałoby się w światowej gospodarce. Bo tak naprawdę ta kryptowaluta nie jest jej dzisiaj potrzebna. Tylko, że to samo można było powiedzieć we wczesnej fazie rozwoju internetu i wielu innych wynalazków.
 • Facebook wprowadza własną kryptowalutę

  Libra, tak ma się nazywać nowa kryptowaluta. Będzie wykorzystywana do mikropłatności pomiędzy kontami. To zagrożenie istnienia dla innych kryptowalut.
 • Jak się ustrzec przed kradzieżą kryptowalut?

  Zdaniem eksperta rozpatrując inwestycję w kryptowaluty pamiętajmy że jest to instrument o wysokiej zmienności, który powinniśmy traktować inaczej niż waluty niewirtualne takie jak: dolar czy euro. Ze względu na swoją wysoką zmienność kryptowaluty są bardziej porównywalne do instrumentów pochodnych lub inwestycji w akcje. Zachodzi tu również ogromna różnica w sposobie ich przechowywania w porównaniu do innych instrumentów finansowych. Zamiast profesjonalnych pośredników w postaci biur maklerskich sami jesteśmy odpowiedzialni za zabezpieczenie własnych portfeli. Kryptowaluty nie są ulokowane na rachunku maklerskim, ale przechowywane na giełdzie, lub bezpośrednio na naszym portfelu sprzętowym.