Krym

Synonimy:
Krym.,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krym (533)

 • Apple zmienia swoje mapy. Od teraz Krym należy do Rosji

  Apple zmienia swoje mapy. Od teraz Krym należy do Rosji

  Apple spełniło rosyjskie żądania, które zakładały „przekazanie” półwyspu krymskiego jako części Rosji. Zmiany zostały naniesione w aplikacji map amerykańskiego producenta.
 • Prezydent Ukrainy: Most na Krym przyda się Rosji do wycofania wojsk

  Prezydent Ukrainy: Most na Krym przyda się Rosji do wycofania wojsk

  Otwarty we wtorek most na zajęty przez Rosję Krym posłuży okupantom do wycofywania swoich wojsk z półwyspu - oświadczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który ocenił, że jest to kolejna "marna próba" legitymizacji aneksji.
 • Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Trzy lata od aneksji Krymu i związanego z rosyjską agresją na Ukrainie wprowadzenia przez Zachód sankcji, z Moskwy napływają sprzeczne sygnały co do stanu tamtejszej gospodarki. Wiele jednak wskazuje na to, że zbliża się solidne tąpnięcie i związane z nim wstrząsy.
 • Armia rosyjska rozpoczęła manewry na Krymie

  Armia rosyjska rozpoczęła manewry na Krymie

  Armia rosyjska rozpoczęła w poniedziałek manewry na poligonie Opuk na anektowanym Krymie z udziałem ponad 2,5 tys. żołnierzy wojsk desantowych. Zaangażowano pododdziały wojsk powietrznodesantowych i powietrznokosmicznych Rosji oraz siły Floty Czarnomorskiej.
 • Warszawa: Protest przed ambasadą rosyjską

  Warszawa: Protest przed ambasadą rosyjską

  Pod hasłami "Wolny Krym" i "Krym Warszawa wspólna sprawa" odbył się we wtorek przed rosyjską ambasadą w Warszawie protest przeciwko aneksji Krymu przez Rosję i represjom politycznym, jakie spotykają mieszkańców Krymu, przede wszystkim krymskich Tatarów.
 • Rosja w ramach ćwiczeń przerzuciła na Krym komandosów

  Rosja w ramach ćwiczeń przerzuciła na Krym komandosów

  Rosja przerzuciła wojska desantowe na zaanektowany Krym i jego okolice. Wszystko odbywa się w ramach sprawdzania gotowości bojowej rosyjskiej armii.
 • Spotkanie premier z przedstawicielami MON, MSZ, MSWiA ws. Krymu

  Spotkanie premier z przedstawicielami MON, MSZ, MSWiA ws. Krymu

  Premier Beata Szydło rozmawiała we wtorek z przedstawicielami MON, MSZ, MSWiA, a także służb specjalnych na temat bieżącej sytuacji na Wschodzie, w szczególności ostatnich wydarzeń na Krymie - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.
 • UE: Wzywamy wszystkie strony do wstrzymania działań grożących eskalacją na Krymie

  UE: Wzywamy wszystkie strony do wstrzymania działań grożących eskalacją na Krymie

  Unia Europejska zaapelowała do stron konfliktu na Ukrainie, by powstrzymały się od wszelkich działań prowadzących do eskalacji sytuacji na Krymie - oświadczył rzecznik Komisji Europejskiej Alexandre Polack.
 • Financial Times: Zachodnie państwa powinny przestrzec Putina przed agresywnymi krokami na Ukrainie

  Financial Times: Zachodnie państwa powinny przestrzec Putina przed agresywnymi krokami na Ukrainie

  Państwa Zachodu powinny jasno dać do zrozumienia, że agresja nie leży w interesie prezydenta Rosji Władimira Putina - pisze "Financial Times" w artykule redakcyjnym zatytułowanym "Rosja niebezpiecznie rozgrywa konflikt ukraiński".
 • Ukraina: Poroszenko zlecił rozmowy z liderami światowymi

  Ukraina: Poroszenko zlecił rozmowy z liderami światowymi

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zlecił MSZ zainicjowanie rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem oraz liderami Niemiec, Francji i USA oraz szefem Rady Europejskiej dotyczących zaostrzenia sytuacji na linii Kijów-Moskwa wokół Krymu.

Filmy - Krym (17)