Krym

Synonimy:
Krym.,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krym (1020)

 • Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Trzy lata od aneksji Krymu i związanego z rosyjską agresją na Ukrainie wprowadzenia przez Zachód sankcji, z Moskwy napływają sprzeczne sygnały co do stanu tamtejszej gospodarki. Wiele jednak wskazuje na to, że zbliża się solidne tąpnięcie i związane z nim wstrząsy.
 • Armia rosyjska rozpoczęła manewry na Krymie

  Armia rosyjska rozpoczęła manewry na Krymie

  Armia rosyjska rozpoczęła w poniedziałek manewry na poligonie Opuk na anektowanym Krymie z udziałem ponad 2,5 tys. żołnierzy wojsk desantowych. Zaangażowano pododdziały wojsk powietrznodesantowych i powietrznokosmicznych Rosji oraz siły Floty Czarnomorskiej.
 • Warszawa: Protest przed ambasadą rosyjską

  Warszawa: Protest przed ambasadą rosyjską

  Pod hasłami "Wolny Krym" i "Krym Warszawa wspólna sprawa" odbył się we wtorek przed rosyjską ambasadą w Warszawie protest przeciwko aneksji Krymu przez Rosję i represjom politycznym, jakie spotykają mieszkańców Krymu, przede wszystkim krymskich Tatarów.
 • Rosja w ramach ćwiczeń przerzuciła na Krym komandosów

  Rosja w ramach ćwiczeń przerzuciła na Krym komandosów

  Rosja przerzuciła wojska desantowe na zaanektowany Krym i jego okolice. Wszystko odbywa się w ramach sprawdzania gotowości bojowej rosyjskiej armii.
 • Spotkanie premier z przedstawicielami MON, MSZ, MSWiA ws. Krymu

  Spotkanie premier z przedstawicielami MON, MSZ, MSWiA ws. Krymu

  Premier Beata Szydło rozmawiała we wtorek z przedstawicielami MON, MSZ, MSWiA, a także służb specjalnych na temat bieżącej sytuacji na Wschodzie, w szczególności ostatnich wydarzeń na Krymie - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.
 • UE: Wzywamy wszystkie strony do wstrzymania działań grożących eskalacją na Krymie

  UE: Wzywamy wszystkie strony do wstrzymania działań grożących eskalacją na Krymie

  Unia Europejska zaapelowała do stron konfliktu na Ukrainie, by powstrzymały się od wszelkich działań prowadzących do eskalacji sytuacji na Krymie - oświadczył rzecznik Komisji Europejskiej Alexandre Polack.
 • Financial Times: Zachodnie państwa powinny przestrzec Putina przed agresywnymi krokami na Ukrainie

  Financial Times: Zachodnie państwa powinny przestrzec Putina przed agresywnymi krokami na Ukrainie

  Państwa Zachodu powinny jasno dać do zrozumienia, że agresja nie leży w interesie prezydenta Rosji Władimira Putina - pisze "Financial Times" w artykule redakcyjnym zatytułowanym "Rosja niebezpiecznie rozgrywa konflikt ukraiński".
 • Ukraina: Poroszenko zlecił rozmowy z liderami światowymi

  Ukraina: Poroszenko zlecił rozmowy z liderami światowymi

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zlecił MSZ zainicjowanie rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem oraz liderami Niemiec, Francji i USA oraz szefem Rady Europejskiej dotyczących zaostrzenia sytuacji na linii Kijów-Moskwa wokół Krymu.
 • Rosja: Putin omawiał z Radą Bezpieczeństwa ochronę obiektów na Krymie

  Rosja: Putin omawiał z Radą Bezpieczeństwa ochronę obiektów na Krymie

  Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się z członkami Rady Bezpieczeństwa FR w sprawie Krymu. Podczas spotkania omawiano dalsze działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom półwyspu oraz kluczowych obiektów infrastruktury - podała służba prasowa Kremla.
 • Rosja blokuje wjazd na Krym. Co planuje Kreml?

  Rosja blokuje wjazd na Krym. Co planuje Kreml?

  Służby graniczne Rosji na zaanektowanym Krymie od kilku dni utrudniają przejazd na półwysep przez granicę administracyjną z obwodem chersońskim na południu Ukrainy. Zdaniem komentatorów w Kijowie, wywołuje to poważne zaniepokojenie co do zamiarów Moskwy.

Filmy - Krym (11)

 • Johnson na Ukrainie: Konieczne wypełnienie umowy zawartej w Minńsku

  Boris Johnson w trakcie swojej wizyty na Ukrainie podkreślił konieczność wypełnienia umowy zawartej w Mińsku. Brytyjski minister spraw zagranicznych spotkał się w Kijowie m.in. z prezydentem Ukrainy - Petro Poroszenką.
 • "Rosjanie manipulują, żeby uzasadnić dalszą agresję na Ukrainie"

  Ambasador Ukrainy Wołodymyr Yelchenko powiedział, że słowa Rosjan jakoby to jego kraj planował się uciekać się do działań terrorystycznych na Krymie to "wyprodukowane" prowokacje mające na celu uzasadnianie "przyszłych agresywnych działań przeciwko Ukrainie".
 • "Rosjanie manipulują, żeby uzasadnić dalszą agresję na Ukrainie"

  Ambasador Ukrainy Wołodymyr Yelchenko powiedział, że słowa Rosjan jakoby to jego kraj planował się uciekać się do działań terrorystycznych na Krymie to "wyprodukowane" prowokacje mające na celu uzasadnianie "przyszłych agresywnych działań przeciwko Ukrainie".
 • Krymscy Tatarzy żyją w strachu

  Od czasu aneksji Krymu przez Rosję na półwyspie źle się dzieje. W szczególnie ciężkim położeniu są Tatarzy krymscy. Choć byli pierwszymi mieszkańcami tej ziemi, dziś stanowią tu mniejszość. Naród ten został tragicznie doświadczony w czasach stalinowskich, tuż po drugiej wojnie światowej, kiedy niemal cała ludność tatarska – oskarżona o kolaborację z III rzeszą – została deportowana do Uzbekistanu. Po 1990 r. Tatarzy zaczęli wracać na Krym, ale dziś znów są zmuszani do opuszczania rodzinnej ziemi. To dlatego, że nasilają się prześladowania, represje i uprowadzenia. - Tatarskie rodziny na Krymie żyją w strachu. Ludzie giną bez wieści, są bici i bestialsko mordowani – opowiada Elwira Ablialimowa, której mąż został aresztowany na podstawie sfabrykowanych zarzutów. Oskarżono go o udział w zamieszkach i podżeganie do przemocy podczas starć w Symferopolu w lutym 2014 r. - Teraz na Krymie jest Rosja, a w Rosji nie istnieje wolność słowa. Jeśli masz odmienne zdanie, czekają cię represje – mówi były mer Bakczysaraju, Ilmi Umerow. Mało kto wie o tym lepiej od pracowników niezależnej tatarskiej telewizji ATR. Rosyjskie władze oskarżają ją o ekstremizm i zabraniają stacji prezentowania jakichkolwiek materiałów związanych z sytuacją geopolityczną na Krymie. Ale Tatarzy są zdeterminowani: po tylu latach niszczenia ich kultury nie pozwolą, by odebrano im prawo do swobodnego życia na własnej ziemi...