kry

Artykuły - Kry (-3)

 • Spektakl o psie, który płynął na krze

  Spektakl dla dzieci, oparty na autentycznej historii psa, który w 2010 r. przepłynął na krze jedną piątą Wisły i został uratowany na wodach Zatoki Gdańskiej przez statek badawczy Morskiego Instytutu Rybackiego z Gdyni, wystawi w sobotę Teatr Miniatura w Gdańsku.
 • Molo na Wiśle w Płocku będzie zabezpieczone przed krą

  Molo na Wiśle w Płocku zostanie zabezpieczone przed naporem kry lodowej, spływającej rzeką każdej zimy. Osłonę będzie stanowiła specjalnie zaprojektowana konstrukcja stalowo-betonowa, umieszczona w nurcie Wisły.
 • Świnoujście: Koniec kłopotów. Kursują już wszystkie promy

  Świnoujście: Koniec kłopotów. Kursują już wszystkie promy

  W Świnoujściu (Zachodniopomorskie) kursują w sobotę już wszystkie promy na dwóch przeprawach, miejskiej i w Karsiborze. Od środy przeprawy działały nieregularnie. Przyczyną był północny wiatr, który powodował spiętrzenia kry lodowej, utrudniające ruch promów.
 • Świnoujście: Prom ruszył, ale są problemy

  Promy na przeprawie miejskiej w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie) wznowiły w piątek kursowanie. Przeprawa była zamknięta od środy z powodu dużej ilości kry, która uniemożliwiała ruch jednostek. Z powodu kry w piątek zamknięto drugą przeprawę w Karsiborze.
 • Strażacy uratowali mężczyznę, który dryfował na krze

  Gdańscy strażacy uratowali w sobotę wieczorem mężczyznę, który dryfował na krze niesionej prądem po Zatoce Gdańskiej. Gdy straż dotarła do mężczyzny, kra znajdowała się około 100 metrów od brzegu, na wysokości osiedla Przymorze.
 • Most Północny utknął na krze

  Opóźnienie na budowie mostu Północnego wydłuża się o kolejne miesiące, gdyż jego przęsło znajduje się jeszcze w Gdyni i nie ma szans na rychły transport Wisłą - informuje "Życie Warszawy".
 • Sarna dryfowała na krze po Bałtyku

  Członkowie Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej "Tryton" z Kołobrzegu uratowali sarnę, która przez kilka godzin dryfowała na krze po Bałtyku - poinformował wójt Ustronia Morskiego Jerzy Kołakowski.