KRUS

Artykuły - KRUS (365)

Filmy - KRUS (5)

 • Piechociński: W strefie euro znajdziemy się najwcześniej po 2020 roku

  "Minister finansów wie, że likwidacja obecnego systemu KRUS to zwiększone transfery na wieś środków z pomocy społecznej. To obciążyłoby budżet" - tłumaczy wicepremier Janusz Piechociński, pytany w Kontrwywiadzie RMF FM o reformy, które zapowiadał Donald Tusk. Gość Konrada Piaseckiego wyjaśnia, że Ewa Kopacz zrezygnowała nie tylko z reformy KRUS. "Dziś 90 procent skutecznego mechanizmu naszej gospodarki odbywa się poprzez wzrost lub spadek waluty narodowej. Tusk mówił kiedyś, że w strefie euro będziemy w 2012. Dziś widać, że jeśli nie będzie wielkiego wiatru katastrofy międzynarodowej, stanie się to nie wcześniej niż w 2020" - mówi.
 • Hofman: Likwidacja KRUS to bieda i głód na wsi

  Polacy dopłacają do świadczeń osób ubezpieczonych w KRUS. Czy należy zmienić ten system? - Na tym właśnie polega solidaryzm społeczny: pomagamy tym, którym gorzej się wiedzie - przekonuje rzecznik PiS Adam Hofman. I dodaje: - Likwidacja systemu specjalnego dla rolników skończy się biedą i głodem na wsi.
 • Sprawiedliwy KRUS to KRUS zreformowany

  Zreformowany KRUS będzie lepiej dystrybuował środki finansowe. Dotrą one głównie do tych rolników, którzy rzeczywiście takiego ubezpieczenia potrzebują - mówi Agencji Informacyjnej Newseria prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.
 • Marek Sawicki: KRUS solą w oku

  Według ministra rolnictwa Marka Sawickiego sięganie do kieszeni rolników nie rozwiąże problemu wydolności systemu emerytalnego. - System, który znacznie bardziej zadłuża państwo to jest system ZUS-owski - mówi minister.