królowa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Królowa (Film (2006)[The Queen] Reż.Stephen Frears) ,

Artykuły - Królowa (215)

Filmy - Królowa (9)

 • Książę George znów skradł show rodzinie królewskiej

  W tym roku rodzina królewska odeszła od corocznej tradycji wydawania bożonarodzeniowej kartki, ku zaskoczeniu większości Brytyjczyków. Jednak najbardziej uwielbiani członkowie rodziny, czyli Kate, Williama, George i Charlotte nie zawiedli i pojawili na świątecznej mszy, która odbyła się we wsi Bucklebury. Cała rodzina, zresztą ja zwykle, wyglądała bardzo stylowo. Piękna Kate zaprezentowała się w ciemnym bordowym płaszczu, podkreślającym talię, co przeczyłoby plotkom o trzeciej ciąży. Książe William również ubrany był w bardzo elegancki płaszcz. Jednak największe wrażenie zrobiły stylizacje dzieci - Charlotte i George’a. Ten ostatni swoim poważnym, nieproporcjonalnie do wielu, ubiorem skradł show całej swojej rodzinie.
 • Oto nowa królowa Holandii! Poddani ją uwielbiają

  Urodzona w Argentynie Maxima Zorreguieta to nowa holenderska monarchini. Jej mąż, Wilhelm Aleksander, po abdykacji swojej matki, królowej Beatrix, został królem tego kraju. Maxima jest powszechnie uważana za ikonę stylu. W jej garderobie znajdują się rzeczy eleganckie i klasyczne, ale nie pozbawione latynoskiego temperamentu. Fakt, że szybko opanowała trudny język ojczyzny swojego męża, zaskarbił Maximie miłość Holendrów, którzy wypowiadają się o niej w samych superlatywach.
 • Motoryzacyjne "God Save the Queen"

  Wkrótce stolica Wielkiej Brytanii znów znajdzie się w centrum uwagi całego świata. Brytyjskich sportowców do walki o medale ma zagrzewać... niecodzienna wersja hymnu Zjednoczonego Królestwa.
 • Polska "królowa cekinów"

  Jeśli mówimy o cekinach, one są zawsze, także w mojej twórczości - mówi Gosia Baczyńska i przyznaje, że znajomi nazywają ją "królową cekinów".