królowa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Królowa (Film (2006)[The Queen] Reż.Stephen Frears) ,

Artykuły - Królowa (415)

 • RMF24: Brytyjska królowa dostała podwyżkę

  RMF24: Brytyjska królowa dostała podwyżkę

  Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II otrzymała 22-procentową podwyżkę. Chodzi o pieniądze, które monarchini dostaje ze skarbu państwa na utrzymanie swych posiadłości oraz fundusze reprezentacyjne.
 • Portret królowej Elżbiety II ponownie wystawiony na widok publiczny

  Portret królowej Elżbiety II ponownie wystawiony na widok publiczny

  Portret Elżbiety II autorstwa Ralpha Heimansa został ponownie wystawiony w Opactwie Westminsterskim. Do tej pory trwały niezbędne prace konserwacyjne mające na celu naprawę zniszczeń, których obraz doznał niecały miesiąc temu.
 • Wielka Brytania: Elżbieta II obchodzi 87. urodziny

  Wielka Brytania: Elżbieta II obchodzi 87. urodziny

  ​Elżbieta II obchodzi dzisiaj 87. urodziny. Spędza je w gronie rodzinnym na zamku Windsor, śledząc wyniki gonitw konnych, których, podobnie jak jej matka, jest zapaloną amatorką. Brytyjska królowa urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie.
 • Apel do królowej, by zaprzestano wyścigów gołębi

  Apel do królowej, by zaprzestano wyścigów gołębi

  PETA zaapelowała do brytyjskiej królowej Elżbiety II, by przestała popierać wyścigi gołębi. Zdaniem tej organizacji broniącej praw zwierząt jest to okrutna dziedzina sportu, w której dziesiątki tysięcy ptaków umierają podczas lotu.
 • 950 lat temu zmarła Rycheza - pierwsza królowa Polski

  950 lat temu zmarła Rycheza - pierwsza królowa Polski

  21 marca 1063 r. zmarła Rycheza Lotaryńska, żona Mieszka II, pierwsza królowa Polski. Kształtowana przez wieki czarna legenda Rychezy sprawia, że to jedna z najbardziej niedocenianych władczyń - uważa Jadwiga Żylińska, autorka książki "Piastówny i żony Piastów".
 • Holendrzy po abdykacji Beatrix: To była dobra i pracowita królowa

  Holendrzy po abdykacji Beatrix: To była dobra i pracowita królowa

  Dobra królowa, która ciężko pracowała - mówią o swojej królowej Beatrix Holendrzy, którzy przyszli pod pałac w Hadze we wtorek, dzień po tym, gdy monarchini ogłosiła abdykację. Na razie z rezerwą wypowiadają się o jej następcy, księciu Wilhelmie Aleksandrze.
 • Królowa Beatrix ogłosiła abdykację

  Królowa Beatrix ogłosiła abdykację

  Królowa Holandii Beatrix ogłosiła w poniedziałek abdykację na rzecz swego syna, 45-letniego księcia Wilhelma Aleksandra. Obejmie on tron 30 kwietnia - dokładnie w 33. rocznicę inauguracji panowania Beatrix po abdykacji jej matki, królowej Juliany.

Filmy - Królowa (9)

 • Książę George znów skradł show rodzinie królewskiej

  W tym roku rodzina królewska odeszła od corocznej tradycji wydawania bożonarodzeniowej kartki, ku zaskoczeniu większości Brytyjczyków. Jednak najbardziej uwielbiani członkowie rodziny, czyli Kate, Williama, George i Charlotte nie zawiedli i pojawili na świątecznej mszy, która odbyła się we wsi Bucklebury. Cała rodzina, zresztą ja zwykle, wyglądała bardzo stylowo. Piękna Kate zaprezentowała się w ciemnym bordowym płaszczu, podkreślającym talię, co przeczyłoby plotkom o trzeciej ciąży. Książe William również ubrany był w bardzo elegancki płaszcz. Jednak największe wrażenie zrobiły stylizacje dzieci - Charlotte i George’a. Ten ostatni swoim poważnym, nieproporcjonalnie do wielu, ubiorem skradł show całej swojej rodzinie.
 • Oto nowa królowa Holandii! Poddani ją uwielbiają

  Urodzona w Argentynie Maxima Zorreguieta to nowa holenderska monarchini. Jej mąż, Wilhelm Aleksander, po abdykacji swojej matki, królowej Beatrix, został królem tego kraju. Maxima jest powszechnie uważana za ikonę stylu. W jej garderobie znajdują się rzeczy eleganckie i klasyczne, ale nie pozbawione latynoskiego temperamentu. Fakt, że szybko opanowała trudny język ojczyzny swojego męża, zaskarbił Maximie miłość Holendrów, którzy wypowiadają się o niej w samych superlatywach.
 • Motoryzacyjne "God Save the Queen"

  Wkrótce stolica Wielkiej Brytanii znów znajdzie się w centrum uwagi całego świata. Brytyjskich sportowców do walki o medale ma zagrzewać... niecodzienna wersja hymnu Zjednoczonego Królestwa.
 • Polska "królowa cekinów"

  Jeśli mówimy o cekinach, one są zawsze, także w mojej twórczości - mówi Gosia Baczyńska i przyznaje, że znajomi nazywają ją "królową cekinów".