króliki

Artykuły - Króliki (11)

 • "Królicza ebola" szaleje w USA

  "Królicza ebola" szaleje w USA

  ​Podczas gdy świat nie opanował jeszcze pandemii COVID-19, kolejny wirus sieje spustoszenie wśród populacji królików w Stanach Zjednoczonych.
 • Króliki niszczą boisko belgijskiego klubu

  Władze klubu piłkarskiego Hannut FC w Belgii mają spory problem z... królikami.
 • Amerykanie kupują króliki na święta. A po świętach oddają do schronisk

  Króliki, czyli "Easter Bunnies", które są w USA symbolem Wielkanocy, podobnie jak baranki w Polsce, są najczęściej kupowanymi zwierzętami w okresie przedświątecznym. Od kilku lat po świętach duża liczba małych królików i zajączków trafia do schronisk dla zwierząt.
 • Polowanie na króliki doświadczalne

  Miliard dolarów. Co najmniej tyle inwestują koncerny farmaceutyczne w Polsce, przeprowadzając badania kliniczne leków. W grę mogą wchodzić jednak sumy znacznie większe - przyznaje dr Wojciech Masełbas, przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych, w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
 • Co króliki robiły w Berlinie?

  Co króliki robiły w Berlinie?

  "Oba filmy opowiadają o losie królików wygnanych z raju utraconego na berlińskim murze. Każdy na swój sposób, ale wyświetlane w ramach jednego seansu znakomicie się uzupełniają" - uważa krytyk 'Dziennika". Od piątku na naszych ekranach dokumentalno-animowany double-bill "Królik po berlińsku / Esterhazy".
 • "Królik po berlińsku" w telewizji

  "Królik po berlińsku" w telewizji

  Z nietypowej perspektywy - oczami królików - przedstawił historię muru berlińskiego polski reżyser Bartek Konopka, twórca dokumentu "Królik po berlińsku". 9 listopada - w 20. rocznicę obalenia muru - film zostanie pokazany w TVP1.
 • Energia z królika

  Energia z królika

  W Sztokholmie urządza się coroczne polowania na mieszkające w parkach króliki, a ostatnio ich ciała trafiają do ciepłowni w Karlskodze, gdzie zostają spopielone. Gdy mieszkańcy Värmland (i nie tylko oni) dowiedzieli się z lokalnych gazet, jak ogrzewane są ich domy, wywołało to spore poruszenie. Jak można się domyślić, opinie są spolaryzowane.
 • KFF: Króliki z Berlina

  KFF: Króliki z Berlina

  Prezentowany w konkursie Krakowskiego Festiwalu Filmowego "Królik po berlińsku" Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego na przemian bawi i nuży. Jest jednak z pewnością jednym z najciekawszych filmów tegorocznego KFF.

Filmy - Króliki (6)

 • Królicza walka o marchewki

  Co zrobić, by króliki zwariowały? Wystarczy pokazać im marchewkę. Widząc przysmak łakomczuchy straciły kontakt z rzeczywistością i kontrolę nad sobą. Zobacz, jak te pozornie przyjazne gryzonie, całkowicie sponiewierały dorosłego mężczyznę. (STORYFUL/x-news)
 • Te króliki źle zniosły zmianę czasu

  Zmiana czasu z zimowego na letni sprawia, że czujemy się senni i ciężko nam punktualnie dotrzeć do pracy. Okazuje się, że zwierzęta też nie mają ochoty wcześniej wstawać. Te króliki zdecydowanie potrzebują dodatkowej drzemki. (STORYFUL/x-news)
 • Króliczki chowają się w bluzie właściciela

  Nie ma nic bardziej uroczego niż małe króliczki. Te małe gryzonie tym razem znalazły schronienie w... bluzie właściciela. Widać, że czują się tam bezpiecznie i wygonie. Czyż nie jest to słodki widok? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • W tym miejscu rządzą króliki!

  Okunoshima to niewielka, japońska wyspa, której głównymi mieszkańcami są... króliki. Przewiduje się, że jest ich tam nawet kilka tysięcy. Obecność tych zwierzątek sprawia, że to miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Na wyspie obowiązuje zakaz wprowadzania psów, kotów i innych zwierząt, które mogłyby wystraszyć te urocze futrzaki. (Cover Video/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.