'Królik'

Artykuły - 'Królik' (61)

 • Król lew, który stępił pazury

  Król lew, który stępił pazury

  Mówi o sobie: Król lew... na emeryturze. Jeszcze niedawno powiedziałby, że jego pasją są kobiety, ale twierdzi, że stępił pazury. Czy można mu uwierzyć? Aktor Paweł Królikowski uwodzi przecież także słowami.
 • Polska - królik doświadczalny

  Polska - królik doświadczalny

  - 72,9 mld euro na politykę spójności to nie tylko zasługa ekipy Tuska. Te pieniądze udało się wywalczyć, bo Polska dobrze wydała 69 mld euro z budżetu na lata 2007-13 - donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Młodzi Grecy nie chcą być królikami doświadczalnymi UE

  Młodzi Grecy nie chcą być królikami doświadczalnymi UE

  Młodzi Grecy, bez pracy i bez nadziei, nie chcą być królikami doświadczalnymi UE, wolą sami eksperymentować. Zwłaszcza że bezrobocie w przedziale wiekowym 16-24 lata osiągnęło już 54 proc.
 • Królik wielkanocny aresztowany za kradzież

  W amerykańskim stanie Ohio młody mężczyzna występujący przed emerytami w przebraniu królika wielkanocnego został aresztowany za kradzież sprzętu elektronicznego i filmów na DVD wartości ponad 1600 dolarów.
 • Tulipany Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

  Tulipany Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

  Tulipany imienia Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej zakwitły przed czasem, aby udekorować sarkofag pary prezydenckiej w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Ogrodnik Bogdan Królik jak zwykle dotrzymał słowa - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".
 • Kiedy premiera "Lęku wysokości"?

  Kiedy premiera "Lęku wysokości"?

  Znana jest już data premiery debiutu fabularnego, nominowanego do Oscara w 2010 roku za dokument "Królik po berlińsku", Bartosza Konopki. "Lęk wysokości" z głównymi rolami Marcina Dorocińskiego i Krzysztofa Stroińskiego wejdzie do polskich kin 20 kwietnia.
 • Zmiany w Radzie Nadzorczej Infovide-Matrix

  Jacek Królik, jeden ze współzałożycieli i głównych udziałowców Infovide-Matrix, wieloletni wiceprezes spółki, został powołany do Rady Nadzorczej Infovide-Matrix. Jednocześnie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do Rady Nadzorczej spółki dołączył Jan Maciejewicz, pełniący funkcję prezesa Infovide-Matrix do końca 2011 roku.
 • Z punktu widzenia królika (doświadczalnego)

  Z punktu widzenia królika (doświadczalnego)

  Za co ci naukowcy biorą pieniądze? Przecież to, o czym piszą, jest oczywiste. Albo inaczej. Co oni znowu wymyślili? Przecież to kompletna bzdura. Jest taka dziedzina badań naukowych, której doniesienia zaskakująco często przyjmowane są jednym z powyższych komentarzy. To psychologia.
 • Chiny: Królik hitem internetowych zakupów

  Żywy królik został okrzyknięty największym hitem internetowych zakupów przed zbliżającym się chińskim Nowym Rokiem, który tym razem będzie Rokiem Królika - poinformował dziennik "Shanghai Daily" na portalu Taobao.
 • W pogoni za białym królikiem

  W pogoni za białym królikiem

  Alicja Lewisa Carolla w pogoni za białym królikiem wpadła do nory. Kiedy otrzepała się z kurzu, okazało się, że jest w krainie czarów - w jednym ze światów wyśnionych, w jednej z rzeczywistości alternatywnych. Dystrybutorzy kinowi w 2011 roku będą ich mieli dla nas wiele.