kroes

Artykuły - Kroes (18)

 • UE: Lepsza ochrona przed cyberatakami

  Unia Europejska chce być lepiej przygotowana na cyberataki zakrojone na wielką skalę i wprowadzić ostre kary za różne rodzaje cyberprzestępczości.
 • Postępowanie antymonopolowe przeciwko Apple?

  Postępowanie antymonopolowe przeciwko Apple?

  Apple ma powody, by obawiać się europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej - Neelie Kroes. Swego czasu Kroes zmusiła do zapłacenia miliardowych kar Microsoft i Intela, a teraz wzięła pod lupę model biznesowy "Jabłuszka" i powiedziała: "oni nie mogą ot, tak sobie, postanowić, że będą samotną wyspą".
 • Godzina szczerości szefa Komisji Europejskiej

  Godzina szczerości szefa Komisji Europejskiej

  Parlament Europejski (PE) zainaugurował we wtorek nową formę debaty, by uczynić swoje sesje plenarne bardziej atrakcyjnymi dla samych eurodeputowanych jak i obywateli państw UE: przez godzinę na pytania europosłów odpowiadał przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso.
 • KE :Ostrzeżenie dla siedmiu krajów

  KE :Ostrzeżenie dla siedmiu krajów

  Komisja Europejska wyraziła wczoraj poważne wątpliwości, czy pomoc zaoferowana przez Niemcy inwestorom, którzy mają przejąć upadający koncern Opel, jest zgodna z unijnym prawem.
 • Koniec wojny UE z Microsoftem

  Koniec wojny UE z Microsoftem

  Microsoft i Komisja Europejska zakończyły trwający dekadę spór, podczas którego UE oskarżała firmę z Redmond o wykorzystywanie monopolistycznej pozycji. Dotyczył on przede wszystkim rynku przeglądarek i kompatybilności produktów konkurencji z programami Microsoftu. Tym razem rozwiązania zaproponowane przez Microsoft najwyraźniej zadowalają KE.
 • Ponowna procedura ws. sprzedaży stoczni

  W przyszłym tygodniu może rozpocząć się procedura pozwalająca na ponowną sprzedaż głównych części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie - powiedział w środę PAP wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.