kredyty walutowe

Artykuły - Kredyty walutowe (212)

Filmy - Kredyty walutowe (3)

  • Kredyty we frankach znów bardziej opłacalne od kredytów w polskiej walucie

    Kredyty frankowe są dzisiaj bardziej opłacalne od analogicznych do nich kredytów w złotych. Część kapitałowa kredytów frankowych jest spłacana szybciej niż w przypadku kredytów złotowych. W najgorszej sytuacji są ci frankowicze, którzy zaciągnęli kilka kredytów, aby kupić wiele mieszkań.- Wbrew nieprawdziwym informacjom pojawiającym się w przestrzeni publicznej, liczba wypowiedzeń umów kredytów frankowych od roku 2001 wyniosła 5 tys. sztuk na blisko 750 tys. umów. W tym czasie z inicjatywy klientów na złotówki przewalutowanych zostało 2 tys. kredytów, a ponad 200 tys. kredytów zostało normalnie spłaconych. Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób spłaca swoje kredyty - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich (ZBP).
  • Frank jest najtańszy od lat. Czy to czas na przewalutowanie kredytu

    O przewalutowaniu kredytów w CHF zwykle mówiło się wtedy, gdy kurs mocno rósł, czyli w najgorszym możliwym momencie. Taka operacja jest bowiem tym korzystniejsza im kurs jest niższy. Obecnie przewalutowanie znacznie bardziej się opłaca niż np. rok temu. Z wyliczeń Expandera wynika jednak, że w większości przypadków przewalutowanie spowoduje niestety wzrost raty o 500-700 zł. Gdy kurs franka rósł, wiele osób zadłużonych w tej walucie chciało się pozbyć ryzyka walutowego. Wtedy taka operacja była jednak nieopłacalna, gdyż zmiana waluty w takiej sytuacji powoduje, że bardzo wysokie staje się zadłużenie pozostające do spłaty. Obecnie taka operacja dużo bardziej się opłaca.
  • Rynki ulegają atmosferze amoku

    Pełen odwrót od ryzyka – tak dziś wygląda perspektywa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na rynkach. Inwestorzy szukają bezpiecznych przystani. Drożeje frank szwajcarski drożeje również japoński jen. Czy w sytuacji gdyby Brytyjczycy zdecydowali się na opuszczenie Wspólnoty odczują to posiadacze kredytów walutowych w Polsce? Wiele na to wskazuje.