InteriaTV - Kredyty gotówkowe

Filmy - Kredyty gotówkowe (4)

 • Rosną nasze dochody i coraz więcej wydajemy na konsumpcję, a kredyty są tanie

  Od dwóch lat tanieją kredyty gotówkowe i coraz więcej wydajemy na konsumpcję. Przy przeciętnym kredycie konsumpcyjnym 8,5 tys. zł na jego spłatę wydajemy rocznie o prawie 100 zł mniej.
 • Grudzień sprzyja nieracjonalnym decyzjom finansowym

  Od lat obserwujemy, że czwarty kwartał to okres wzmożonego popytu na pożyczki gotówkowe – wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Roman Jamiołkowski z firmy Provident. – Myślę, że widać to doskonale w reklamach telewizyjnych. Spotów dotyczących pożyczek gotówkowych na święta jest coraz więcej.
 • Świąteczne kredyty nie muszą być wcale tańsze

  Należy jednak pamiętać, że zwykle są to kredyty nieróżniące się niczym od tych, które możemy zaciągnąć w jakimkolwiek innym miesiącu. Różnią się tylko "opakowaniem" – pojawi się bombka, choinka czy święty Mikołaj, nie wiąże się to jednak z niższą prowizją czy oprocentowaniem. Zdarzało się nawet, że kredyt świąteczny był droższy od standardowego, bo za świąteczną akcję promocyjna trzeba przecież zapłacić – mówi agencji Newseria Biznes Michał Sadrak, analityk w Open Finance.
 • Mimo niskich stóp procentowych kredyty gotówkowe w bankach są wciąż drogie

  Niskie stopy procentowe przełożyły się na obniżenie oprocentowania lokat i niższe raty kredytów hipotecznych, których oprocentowanie jest zmienne. W przypadku kredytów gotówkowych banki niechętnie obniżają oprocentowanie – nawet najkorzystniejszy kredyt wciąż kosztuje w bankach znacznie powyżej 10 proc. rocznie. Do obniżek w bankach może się przyczynić konkurencja, czyli firmy pożyczkowe. – Kredyty gotówkowe w dalszym ciągu są dość wysoko oprocentowane, przeciętnie na około 15 proc., a więc blisko maksymalnego dopuszczalnego poziomu oprocentowania, który wynosi obecnie 16 proc. – mówi Jarosław Sadowski, główny analityk firmy Expander.