kredytowa

Artykuły - Kredytowa (664)

 • Nowa akcja kredytowa banków powinna być zwolniona z podatku bankowego - Pietraszkiewicz:

  Nowa akcja kredytowa banków powinna być zwolniona z podatku bankowego - Pietraszkiewicz:

  - Nowa akcja kredytowa banków powinna zostać zwolniona z podatku bankowego, by mogła lepiej służyć rozwojowi inwestycji i absorbcji środków unijnych - przekonywał we wtorek prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.
 • W pierwszym kwartale zaostrzenie polityki kredytowej banków

  W pierwszym kwartale zaostrzenie polityki kredytowej banków

  W pierwszym kwartale 2017 r. największym zmianom podlegała polityka kredytowa w segmencie kredytów konsumpcyjnych, która została przez banki zaostrzona - wynika z opublikowanej przez NBP kwartalnej informacji o sytuacji na rynku kredytowym.
 • Na mieszkanie rodzina pożyczy dziś o 69 tysięcy mniej

  Na mieszkanie rodzina pożyczy dziś o 69 tysięcy mniej

  Wyższe marże i niższa zdolność kredytowa to dwie ważne zmiany, z jakimi muszą się liczyć nabywcy mieszkań w bieżącym roku - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • PKO liderem rynku kart kredytowych

  Klienci polskich banków na koniec I półrocza br. mieli w swoich portfelach ponad 820 tys. kart kredytowych wydanych przez PKO Bank Polski. Tym samym bank jest liderem na tym rynku. Ogółem klienci PKO mają 7,5 mln kart płatniczych i należą do najbardziej aktywnych ich użytkowników. W okresie lipiec 2014 - czerwiec 2015 r. liczba transakcji przez nich dokonana wzrosła o 40 proc.
 • Zapaść kredytowa hamuje proces zdrowienia europejskiej gospodarki

  Zapaść kredytowa hamuje proces zdrowienia europejskiej gospodarki

  Portugalia wyszła z recesji i w małym warsztacie samochodowym Lucio Machado nareszcie widać oznaki ożywienia. Jakiś czas temu mężczyzna postanowił rozbudować swoją firmę, która zajmuje się również produkcją części oraz akcesoriów do pojazdów ciężarowych i ciągników. W tym celu udał się do banku po pożyczkę.
 • Grzegorz Bierecki przewodniczącym Światowej Rady Unii Kredytowych

  Grzegorz Bierecki przewodniczącym Światowej Rady Unii Kredytowych

  Szef rady nadzorczej Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Grzegorz Bierecki został przewodniczącym Światowej Rady Unii Kredytowych - poinformował we wtorek rzecznik SKOK Andrzej Dunajski. Rada zrzesza unie kredytowe ze 101 krajów.
 • Rynek kredytowy zamarł

  Rynek kredytowy zamarł

  Klienci indywidualni i firmy przestali pożyczać w bankach - wynika ze styczniowych danych NBP na temat podaży pieniądza. Tak kiepsko akcja kredytowa nie przebiegała od lat.
 • Wyższa wiarygodność kredytowa Polaków

  Wyższa wiarygodność kredytowa Polaków

  Średnia ocena wiarygodności kredytowej wystawiana Polakom przez Biuro Informacji Kredytowej osiągnęła najwyższy poziom od niemal pięciu lat. Przeciętny scoring w BIK liczy 528,8 punktu. Ile jest na twoim koncie, bank skwapliwie sprawdzi przy próbie zaciągnięcia kredytu.
 • Mniej biurokracji przy udzielaniu kredytów i większa zdolność kredytowa

  Mniej biurokracji przy udzielaniu kredytów i większa zdolność kredytowa

  Kredytobiorca, który będzie chciał zadłużyć się w banku na niedużą kwotę, do ok. 7,4 tys. zł, nie będzie już musiał przedstawiać zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach wystawionego przez pracodawcę. Wystarczające będzie złożenie zaświadczenia w tej kwestii - przewiduje projekt nowelizacji rekomendacji T. Jest bardzo prawdopodobne, że z regulacji nadzoru w ogóle zniknie przepis ograniczający relację płaconych przez kredytobiorcę rat do osiąganego dochodu.
 • Rekordowe zainteresowanie kartami kredytowymi!

  Rekordowe zainteresowanie kartami kredytowymi!

  Portugalczycy wykazują rekordowe zainteresowanie kartami kredytowymi. Powód to coraz trudniejszy dostęp do zwykłych kredytów bankowych - pisze dziennik "Diario Economico".