Biznes - kredyt

Synonimy:
kredyty, kredyty bankowe
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt (5799)

 • Banki nieśmiało ułatwiają dostęp do hipotek

  Banki nieśmiało ułatwiają dostęp do hipotek

  Akceptowanie dochodów przynajmniej części przedsiębiorców czy kosmetyczne korekty w kwestii wymaganego wkładu własnego - takie ruchy zaczynają sygnalizować pierwsze banki. Liberalizacja jest jednak symboliczna na tle utrudnień, które banki wprowadziły po wybuchu epidemii.
 • Interwencja Rzecznika Finansowego ws. oprocentowania kredytów

  Interwencja Rzecznika Finansowego ws. oprocentowania kredytów

  Rzecznik Finansowy wystąpił do podmiotów rynku finansowego o wyjaśnienia dotyczące praktyk w zakresie wprowadzania lub podwyższania wysokości minimalnego oprocentowania kredytów lub pożyczek.
 • Banki w czasie pandemii - potrzeba zmiany modeli biznesowych

  Banki w czasie pandemii - potrzeba zmiany modeli biznesowych

  Pandemia COVID-19 wywołała nagły i nieoczekiwany zwrot w perspektywach funkcjonowania gospodarki. Rozpoczęły się trudne czasy dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych. Taka zmiana nie mogła pozostać bez wpływu na sektor bankowy, który jest nierozerwalnie związany ze sferą realną, ponieważ prowadzi rachunki gospodarstw domowych i przedsiębiorców oraz udziela im kredytów.
 • Milion zaakceptowanych wniosków o wakacje kredytowe

  Milion zaakceptowanych wniosków o wakacje kredytowe

  Polskie banki zaakceptowały ponad 1 mln wniosków o wakacje kredytowe. Zdecydowana większość to klienci indywidualni.
 • Ma 17 lat. Odzyskał już prawie 100 miliardów złotych

  Ma 17 lat. Odzyskał już prawie 100 miliardów złotych

  Mija 17 lat od powstania Krajowego Rejestru Długów. To pierwsze i największe biuro informacji gospodarczej w Polsce, które zaczęło gromadzić i udostępniać dane o zadłużeniu firm i osób fizycznych. Dzięki raportom z KRD przedsiębiorcy mogli w końcu lepiej chronić swoje interesy, a dłużnicy przestali czuć się bezkarni. Dziś najstarsze i najbardziej znane biuro informacji gospodarczej administruje danymi na temat 2,8 mln dłużników, którzy zalegają na łączną kwotę 58,7 mld zł. Od początku swojej działalności Rejestr odzyskał dla wierzycieli niemal 100 mld złotych.
 • Bankom będzie się wiodło znacznie gorzej

  Bankom będzie się wiodło znacznie gorzej

  To na razie tylko początek spadku zysków banków. W II kwartale wystąpiły już wszystkie powody, które do dalszego spadku doprowadzą, ale nie wszystkie jeszcze z całą swoją siłą. Przyszłość - przynajmniej do połowy 2021 roku - jest wciąż bardzo niepewna.
 • Polacy znów chcą pożyczać na mieszkania, ale nie każdy dostanie kredyt

  Polacy znów chcą pożyczać na mieszkania, ale nie każdy dostanie kredyt

  Po odmrożeniu gospodarki odbudowuje się również popyt na kredyty mieszkaniowe. W lipcu zapotrzebowanie na sfinansowanie własnego lokum było już tylko o 6 proc. niższe niż przed rokiem. Jednak sporą część chętnych banki odprawią z kwitkiem.
 • Banki. Rzecznik Finansowy pozwał Santander BP i Bank Handlowy

  Banki. Rzecznik Finansowy pozwał Santander BP i Bank Handlowy

  Nieuczciwe praktyki rynkowe zarzuca dwóm bankom Rzecznik Finansowy. RF pozwał Santander Bank Polska i Bank Handlowy.
 • Lichwa! Prokurator generalny wnosi skargę

  Lichwa! Prokurator generalny wnosi skargę

  Prokurator Generalny wniósł do Sądu Najwyższego skargę ws. niespłaconego długu. Przedsiębiorca pożyczył 32 tys. zł, po kilku latach dług urósł do 480 tys. zł. Zdaniem prokuratury wysokość odsetek jest niezgodna z prawem, a sąd powinien uwzględnić w tej sprawie przepisy antylichwiarskie.
 • Na świecie testują ujemne oprocentowanie hipotek

  Na świecie testują ujemne oprocentowanie hipotek

  Niemal zerowe stopy procentowe na dobre rozgościły się w Polsce. Konsekwencją jest rachityczne oprocentowanie lokat, a niekiedy nawet konieczność płacenia bankowi za przywilej trzymania oszczędności w jego skarbcu. Jeśli myślimy, że świat bankowości ostatecznie stanął na głowie, to czekać nas może jeszcze nie jedno zaskoczenie. Na Zachodzie zdarza się bowiem, że to bank płaci kredytobiorcy za udzielony kredyt, stosując ujemne oprocentowanie długu.