Biznes - kredyt

Synonimy:
kredyty, kredyty bankowe
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt (5782)

 • Banki. Rzecznik Finansowy pozwał Santander BP i Bank Handlowy

  Banki. Rzecznik Finansowy pozwał Santander BP i Bank Handlowy

  Nieuczciwe praktyki rynkowe zarzuca dwóm bankom Rzecznik Finansowy. RF pozwał Santander Bank Polska i Bank Handlowy.
 • Lichwa! Prokurator generalny wnosi skargę

  Lichwa! Prokurator generalny wnosi skargę

  Prokurator Generalny wniósł do Sądu Najwyższego skargę ws. niespłaconego długu. Przedsiębiorca pożyczył 32 tys. zł, po kilku latach dług urósł do 480 tys. zł. Zdaniem prokuratury wysokość odsetek jest niezgodna z prawem, a sąd powinien uwzględnić w tej sprawie przepisy antylichwiarskie.
 • Na świecie testują ujemne oprocentowanie hipotek

  Na świecie testują ujemne oprocentowanie hipotek

  Niemal zerowe stopy procentowe na dobre rozgościły się w Polsce. Konsekwencją jest rachityczne oprocentowanie lokat, a niekiedy nawet konieczność płacenia bankowi za przywilej trzymania oszczędności w jego skarbcu. Jeśli myślimy, że świat bankowości ostatecznie stanął na głowie, to czekać nas może jeszcze nie jedno zaskoczenie. Na Zachodzie zdarza się bowiem, że to bank płaci kredytobiorcy za udzielony kredyt, stosując ujemne oprocentowanie długu.
 • Naznaczeni na dekady. Banki nie chcą przyznawać kredytów osobom, które ogłosiły kiedyś upadłość

  Naznaczeni na dekady. Banki nie chcą przyznawać kredytów osobom, które ogłosiły kiedyś upadłość

  Skuteczne przejście oddłużeniowej procedury to dla banków za mało. Przez wiele lat po spłaceniu wierzycieli nie chcą przyznawać kredytów osobom, które ogłosiły kiedyś upadłość.
 • UOKiK: Zmiana stóp procentowych powinna wpływać na oprocentowanie kredytów

  UOKiK: Zmiana stóp procentowych powinna wpływać na oprocentowanie kredytów

  Zmiana stóp procentowych powinna każdorazowo wpływać na zmianę oprocentowania kredytów opartych o np. WIBOR - przekonuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Banki odkręcą kurek z kredytami mieszkaniowymi

  Banki odkręcą kurek z kredytami mieszkaniowymi

  Banki po wybuchu pandemii drastycznie zaostrzyły warunki udzielania kredytów mieszkaniowych. Teraz zapowiadają łagodzenie.
 • Ankieta NBP: Popyt na kredyty bankowe odrodzi się?

  Ankieta NBP: Popyt na kredyty bankowe odrodzi się?

  ​Banki przewidują nieznaczne łagodzenie polityki kredytowej i niewielki wzrost popytu we wszystkich kategoriach kredytów - informuje Narodowy Bank Polski w ankiecie opartej na sytuacji na rynku kredytowym w III kw. br.
 • Po kryzysie gospodarczym zaczyna się kredytowy

  Po kryzysie gospodarczym zaczyna się kredytowy

  Kryzys kredytowy już się zaczyna. Banki udzielają coraz mniej kredytów z powodu mniejszego popytu i zaostrzania swojej polityki. To widać już we właśnie ogłaszanych półrocznych sprawozdaniach tych instytucji. Jak temu zaradzić - zastanawiał się Związek Banków Polski. I podał kilka rozwiązań, które powinny pomóc gospodarce, żeby zapaść nie była zbyt głęboka.
 • BIK: Część klientów w marcu przestała spłacać kredyty

  BIK: Część klientów w marcu przestała spłacać kredyty

  W najnowszych statystykach już widać, że część Polaków przestała spłacać kredyty. Na razie dotyczy to tych, którzy przestali je obsługiwać od marca. Jednak pełniejszy obraz sytuacji będzie widoczny na przełomie tego i przyszłego roku, gdy wygaśnie efekt wakacji kredytowych.
 • Koronawirus: Duże zmiany na rynku kredytowym

  Koronawirus: Duże zmiany na rynku kredytowym

  W pierwszym półroczu Polacy zaciągnęli znacznie mniej kredytów niż rok wcześniej. To oczywiście efekt wybuchu pandemii. Najmocniej ten efekt przełożył się na udzielane kredyty gotówkowe, karty kredytowe i pożyczki pozabankowe. Biuro Informacji Kredytowej spodziewa się dalszego ograniczenia dostępności kredytów.