InteriaTV - kredyt

Synonimy:
kredyty, kredyty bankowe
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Kredyt (116)

 • Spłacam kredyt, a mieszkanie się rozpada. Co zrobić?

  Co zrobić, gdy spłacamy kredyt na mieszkanie, które ma usterki? Opowiedziała o tym adwokat Eliza Kuna. Na czym polega rękojmia? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Bierzemy kredyt – jak go wybrać?

  35% Polaków deklaruje, że regularnie zaciąga kredyty. Dominika Nawrocka, blogerka i założycielka organizacji edukacji finansowej dla kobiet, poradziła na co należy zwrócić uwagę, biorąc kredyt. Czym różni się kredyt hipoteczny od kredytu konsumenckiego? Jak obliczyć zdolność kredytową? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy bank powinien zwrócić koszty, jeśli kredyt został wcześniej spłacony?

  W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien proporcjonalnie obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu. Na czym dokładnie to polega? W „Dzień Dobry TVN” o tajnikach spłacania kredytów opowiedział Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Aby dostać najtańszy kredyt nie można być w wieku ponad 30 lat

  Po zmianach prawnych o preferencyjny kredyt studencki można wnioskować na początku roku akademickiego, ale także w trakcie jego trwania. Kredyt jest niemal darmowy. Nie można być jednak wieloletnim studentem. Nie jest dla tych, którzy przekroczą 30 lat.
 • Kto może dostać najtańszy kredyt na polskim rynku

  Preferencyjny kredyt studencki jest niemal darmowy, nie ma żadnych odsetek, które trzeba płacić przez okres studiów i dwa lata po ich zakończeniu, bo w tym okresie odsetki spłaca państwo.
 • Co zrobić z mieszkaniem i kredytem, gdy rozstajemy się z partnerem czy współmałżonkiem

  Bierzemy często kredyty hipoteczne będąc w związku małżeńskim. Gdy dochodzi do rozwodu, gdy pary się rozpadają, można podzielić majątek. Jednak oboje małżonkowie są nadal wpisani do umowy kredytowej. To też jest ryzykowne.
 • Od lipca 2020 r. firmom będzie trudniej wziąć kredyt czy kupić ubezpieczenie

  Niedługo zostanie wprowadzonych kilka istotnych regulacji prawnych dotyczących zrównoważonego finansowania. Zmiany te wpłyną na dostęp firm do źródeł kapitału, od funduszy inwestycyjnych, przez kredyty, po produkty ubezpieczeniowe.
 • Kredyt dla singli – czy łatwo go dostać?

  Czy singiel ma szansę dostać kredyt hipoteczny i w jakiej wysokości? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer. Dziennikarz wyjaśnił, na co zwracają uwagę banki i co można zrobić, by zwiększyć swoją zdolność kredytową. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Gdzie dostaniemy kredyt będąc na umowie śmieciowej?

  Banki udzielając kredytów dzielą nas na tych, którzy mają umowy o pracę i na tych, którzy mają umowy o dzieło. Tej drugiej grupie jest ciężej dostać kredyt, ale nie jest to nie możliwe. Co trzeba wiedzieć, aby na tzw. umowie śmieciowej dostać kredyt? - Dla banków kluczowe jest, nie tylko wysokość dochodów, ale także ich stabilność. Jak bank udziela nam kredytu, zwłaszcza długoterminowego na dużą kwotę, jakim jest kredyt hipoteczny to kluczowe jest, aby osoba, która o niego wnioskuje była wstanie go spłacić – mówi Jarosław Sadowski, Expander.
 • Więcej kredytów bierzemy w poniedziałek, to skutek zakazu handlu

  Ilość udzielonych kredytów ratalnych w 2018 r. wzrosła o 1,2 proc., a ich wartość o 6 proc. Coraz więcej kredytów bierzemy w poniedziałek. To skutek zakazu handlu w niedziele. Wiele umów o kredytach ratalnych było podpisywanych w sklepach sieci handlowych w niedziele. Dotyczyło to zwłaszcza zakupów na kredyt mebli czy sprzętu rtv. Ograniczenia dotyczące handlu w niedziele zmieniło rynek kredytowy.