kredyt we frankach

Artykuły - Kredyt we frankach (351)

Filmy - Kredyt we frankach (18)

 • "Wydarzenia": Sąd Najwyższy podejmie decyzję ws. kredytów frankowych

  Posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych rozpoczęło się we wtorek po godzinie 13:00. Opóźnienie spowodował fałszywy alarm bombowy. Podczas posiedzenia rozstrzygnięte zostaną kwestie sześciu pytań dotyczących kredytów w obcej walucie. Termin spotkania Izby Cywilnej był do tej pory dwukrotnie przekładany.
 • Dr hab. K. Koźmiński: Frankowicze nie mogą liczyć na darmowy kredyt. TSUE zweryfikował wiele mitów

  Czwartkowy wyrok TSUE nie przyniósł przełomu w sprawach kredytów frankowych, a tylko potwierdził dotychczasowe orzecznictwo – oceniają eksperci. Trybunał nie rozstrzygnął jednej z najważniejszych kwestii, dotyczącej możliwości żądania przez bank wynagrodzenia za korzystanie z kapitału oraz przedawnienia roszczeń banku w przypadku unieważnienia umowy, i odsyła w nich do sądów krajów. Orzeczenie może się jednak okazać impulsem do zawierania ugód pomiędzy bankami a kredytobiorcami. – Z pewnością jednak TSUE uświadamia konsumentów, że nie mogą liczyć na darmowy kredyt – mówi dr hab. Krzysztof Koźmiński, prezes Fundacji Laboratorium Prawa i Gospodarki.
 • "Wydarzenia": Wyrok TSUE nie kończy sporów o kredyty we frankach

  Frankowicze liczyli, że z pomocą przyjdzie im unijny Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, ale się przeliczyli. Materiał dla "Wydarzeń" przygotował Paweł Gadomski.
 • Czy kredyt frankowy można unieważnić?

  Wiele umów kredytowych ma wady, dlatego kredyt frankowy można unieważnić. Jeżeli sąd unieważnia umowę, to pozostaje problem rozliczeń pomiędzy frankowiczem i bankiem.