kredyt we frankach

Artykuły - Kredyt we frankach (334)

Filmy - Kredyt we frankach (15)

 • Czy kredyt frankowy można unieważnić?

  Wiele umów kredytowych ma wady, dlatego kredyt frankowy można unieważnić. Jeżeli sąd unieważnia umowę, to pozostaje problem rozliczeń pomiędzy frankowiczem i bankiem.
 • Kredyt frankowy wiąże mocniej niż małżeństwo

  Kredyty są takim obciążeniem dla związków małżeńskich frankowiczów, że małżeństwa te często się rozpadają. Jednak nawet gdy po rozwodzie kredyt spłaca już tylko jedna osoba, to frankowy dług nadal wiąże dawnych małżonków.
 • Rok 2018 powinien przynieść ulgę frankowiczom. Złoty będzie się dalej umacniał do szwajcarskiej waluty

  Po pozytywnym dla złotego 2017 roku obecny powinien być równie udany – uważa niezależny analityk Marcin Kiepas. To dobra wiadomość dla osób, które mają kredyty w walutach obcych. Trend wzrostowy będzie się utrzymywać dzięki dobrym nastrojom w światowej i polskiej gospodarce. Jednak zdaniem eksperta nie będzie to proces stabilny. Wielką niewiadomą pozostaje zachowanie brytyjskiego funta.
 • Chcesz przewalutować kredyt we frankach?

  Nie ma optymalnego rozwiązania dla frankowiczów. Restrukturyzacje kredytów mają głównie polegać na ich przewalutowaniu. Tymczasem, to nie obniży rat, a dodatkowo narazi zadłużonych na ryzyko podwyższenia stopy procentowej w drugim kwartale 2018 roku. Banki powinny oczywiście wychodzić naprzeciw oczekiwaniom dłużników. Mogą proponować im np. karencję w spłacie kapitału kredytu. Wówczas kredytobiorca płaciłby tylko ratę odsetkową. Inne udogodnienie mogłoby polegać na wydłużeniu okresu kredytowego. To byłoby bardziej korzystne dla instytucji finansowych, niż dochodzenie swoich należności poprzez egzekucje sądowe. Istotnym czynnikiem jest też dbanie o długotrwałe relacje z kredytobiorcami.