kredyt świąteczny

Artykuły - Kredyt świąteczny (4)

 • O świątecznych wydatkach najlepiej myśleć już w styczniu

  O świątecznych wydatkach najlepiej myśleć już w styczniu

  Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wielu Polaków wydaje w sklepach mnóstwo pieniędzy na prezenty i produkty spożywcze. Obdarowywanie bliskich i wspólne spotkania przy stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami często są sporym obciążeniem domowego budżetu. Jak bezpiecznie sfinansować święta podpowiadają analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl, którzy przygotowali raport "Święta lepiej planować bez kredytu".
 • Lepsze raty na karcie niż kredyt świąteczny

  Lepsze raty na karcie niż kredyt świąteczny

  Już za miesiąc czeka nas gorączka świątecznych zakupów i ofert kredytowych. Expander zwraca jednak uwagę, że w tym roku kredyt ratalny mogą zastąpić raty w karcie kredytowej. Ten sposób finansowania jest coraz popularniejszy ze względu na wygodę i niskie koszty.
 • Banki nie ograniczyły kredytów świątecznych

  Banki nie ograniczyły kredytów świątecznych

  Mimo kryzysu oferta kredytów gotówkowych na sfinansowanie świąt jest szeroka i różnorodna. Expander sprawdził, że najkorzystniejszą ofertę świątecznego kredytu mają BOŚ, DnB Nord i Bank Zachodni WBK.
 • Kredyt taki sam, koszt cztery razy większy

  Kredyt taki sam, koszt cztery razy większy

  Najdroższe kredyty świąteczne oferuje w tej chwili Bank Pocztowy - wynika z zestawienia przygotowanego dla GP przez Open Finance. Pożyczając w tym banku 3 tys. złotych na rok, zapłacimy dodatkowo 745 złotych. W Kredyt Banku taka sama pożyczka będzie nas kosztowała już tylko 172 złote.

Filmy - Kredyt świąteczny (1)

 • Polacy przed świętami posiłkują się pożyczkami

  Z chwilówki skorzystał przynajmniej raz co dziesiąty Polak – wynika z badania Fundacji Kronenberga. To coraz popularniejszy sposób na dodatkowy zastrzyk pieniędzy ze względu na szybkość i minimum formalności. Niestety, mniej niż połowa pożyczkobiorców przeczytała całą umowę przed jej podpisaniem. – Konsumenci w szale zakupów przedświątecznych uświadamiają sobie konieczność nagłego posiadania gotówki, aby spełnić marzenia i oczekiwania innych. Z naszych badań wynika, że jesteśmy zaskakiwani takimi świętami, jak Boże Narodzenie i nagłą potrzebą dokonania zakupów. Wtedy część z nas musi posiłkować się kredytami bądź szybkimi pożyczkami – mówi Norbert Konarzewski, dyrektor programowy Fundacji Kronenberga przy City Handlowy.