kredyt studencki

Artykuły - Kredyt studencki (36)

 • Nasz Dziennik: Kryzys uderza w spłacających kredyty w walutach

  Nasz Dziennik: Kryzys uderza w spłacających kredyty w walutach

  ​W ciężkiej sytuacji znalazły się osoby spłacające kredyty w obcych walutach - ocenia czwartkowy "Nasz Dziennik". Ich problemy rozwiązałaby możliwość czasowego zawieszenia spłaty zobowiązań - ocenia gazeta.
 • Zmiany w kredytach studenckich. Wnioski będzie można składać przez cały rok

  Zmiany w kredytach studenckich. Wnioski będzie można składać przez cały rok

  Kredyt studencki - ze względu na niskie oprocentowanie i długi okres spłaty - pozostaje najbardziej atrakcyjną formą finansowania zewnętrznego dla studentów i doktorantów. Od tego roku na studentów czekają ułatwienia - po pierwsze, nie muszą już składać wniosków do 20 października, bo nabór prowadzony jest w trybie ciągłym, po drugie, nie muszą już przygotowywać formularzy papierowych, bo mogą wnioskować on-line.
 • Aby dostać najtańszy kredyt, nie można być w wieku ponad 30 lat

  Aby dostać najtańszy kredyt, nie można być w wieku ponad 30 lat

  Po zmianach prawnych o preferencyjny kredyt studencki można wnioskować na początku roku akademickiego, ale także w trakcie jego trwania. Kredyt jest niemal darmowy. Nie można być jednak wieloletnim studentem. Nie jest dla tych, którzy przekroczą 30 lat.
 • Kto może dostać najtańszy kredyt na polskim rynku?

  Kto może dostać najtańszy kredyt na polskim rynku?

  Preferencyjny kredyt studencki jest niemal darmowy, nie ma żadnych odsetek, które trzeba płacić przez okres studiów i dwa lata po ich zakończeniu, bo w tym okresie odsetki spłaca państwo.
 • Ostatni dzwonek na kredyt studencki

  Ostatni dzwonek na kredyt studencki

  Choć rok akademicki dopiero się rozpoczął, to zostało jeszcze kilka chwil, żeby ubiegać się o kredyt studencki. Wnioski można składać do 20 października. Maksymalna miesięczna wypłata to 1000 zł, a najlepsi mogą liczyć na umorzenie nawet 50 proc. kredytu.
 • Ostatnia chwila na niemal darmowy kredyt

  Ostatnia chwila na niemal darmowy kredyt

  Tylko do 20 października można składać wnioski o kredyt studencki. Warto, bo ten dług jest niemal nieoprocentowany, a do tego może być choć częściowo umorzony. Zaradny żak może ponadto pomnożyć pożyczony kapitał - wystarczyć do tego mogą bezpieczne bankowe lokaty - radzi Bartosz Turek z Open Finance.
 • Kredyty: Możesz spłacić mniej, niż pożyczyłeś

  Kredyty: Możesz spłacić mniej, niż pożyczyłeś

  Studiowanie, nawet na uczelniach państwowych, zawsze wiąże się z kosztami, które są szczególnie wysokie, gdy młody człowiek w okresie nauki nie mieszka z rodzicami. Jednocześnie jest to okres, kiedy rodzice przestają otrzymywać od państwa świadczenie w ramach programu 500 plus. W rezultacie, część studentów może być zmuszonych do zadłużenia się. Expander podpowiada, że w takiej sytuacji warto skorzystać ze specjalnego kredytu studenckiego. Jest on na tyle preferencyjny, że niektórzy spłacają mniej, niż pożyczyli.
 • Wziąłeś kredyt na studia? Spłacisz tylko połowę

  Wziąłeś kredyt na studia? Spłacisz tylko połowę

  Więcej studentów i doktorantów będzie mogło liczyć na umorzenie części kredytu na studia. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie szczegółowych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich.
 • Studenci mogą już wnioskować o supertani kredyt

  Studenci mogą już wnioskować o supertani kredyt

  Obecnie można uzyskać od 400 do 1000 zł miesięcznie kredytu studenckiego. Ponadto nareszcie o ten bardzo tani kredyt mogą wnioskować osoby dopiero ubiegające się o przyjęcie na studia.
 • Wnioski o kredyt studencki można składać do 15 listopada

  Wnioski o kredyt studencki można składać do 15 listopada

  Tylko do 15 listopada można składać wnioski o kredyt studencki. Expander tłumaczy, kto może go uzyskać oraz jakie są zasady wypłaty i spłaty.

Filmy - Kredyt studencki (1)

 • Kto może dostać najtańszy kredyt na polskim rynku

  Preferencyjny kredyt studencki jest niemal darmowy, nie ma żadnych odsetek, które trzeba płacić przez okres studiów i dwa lata po ich zakończeniu, bo w tym okresie odsetki spłaca państwo.